FITweb

ZPĚT

Liposukci nechci

Jsem štíhlá, ale mám poměrně velký zadek. Na liposukci se necítím, raději bych začala se cvičením. Do posilovny chodím už několik let 1–2x týdně, ale spíše běhám apod.

Ptali jsme se: Kateřina Franzová, osobní trenérka fitness www.solariumbbc.cz

Jsem štíhlá, ale mám poměrně velký zadek. Na liposukci se necítím, raději bych začala se cvičením. Do posilovny chodím už několik let 1–2x týdně, ale spíše běhám apod. Bojím se, že když začnu cvičit speciální cviky na hýždě, bude to mít podobný výsledek, jako když jsem jednu dobu cvičila na boky a ty se zaoblily a vypadaly ještě širší. Poraďte mi prosím, jaké cviky a jak intenzivně mám cvičit, aby se zadek zmenšil?

Veronika

ODPOVĚĎ:

Na základě informací, které jste uvedla v dotazu, soudím, že máte hýždě svalnaté, vypracované.

Nepředpokládám, že byste praktikovala sprint. U běhání proto zůstaňte nadále. Přidejte tvarovací cviky. Výpady za chůze i na místě s použitím jednoruček nebo tyče, zanožování na stroji, výstupy na step, chůzi do schodů apod. Můžete provádět i dřepy s lehkou zátěží. Vyhýbejte se však těžkým dřepům a legpressu. Cvičte vyšší počty opakování a pořadí i výběr cviků pravidelně obměňujte. Pokud se vám však přebytečný tuk usazuje právě na hýždích, jedná se o tzv. problémovou partii, čili problém by mohl být ve stravě. Ta musí být kvalitní a přijímaná pravidelně. Vynechte veškeré sladkosti, fastfoody a uzeniny. Jste-li pravidelnou čtenářkou DIETY, inspirujte se tipy na přípravu jídel. Liposukci vidím jako krajní řešení, o kterém bych zatím neuvažovala.


Ptejte se: Pokud máte nějaké dotazy, na které byste rádi znali odpověď, napište nám, my se za vás zeptáme. dieta@mf.cz

Tip: Pokud si nevíte rady boky, se širokými zkuste ještě př ed raději liposukcí masáže speciální míst. postižených

27.1.2009 14:29 | Pavla Maříková a Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.