FITweb

ZPĚT

Katherine - naposledy hubla kvůli šatům

Naposledy musela svou postavu vypilovat k dokonalosti kvůli romantické komedii 27 šatů. Své půvaby tam ukazovala v mnoha různých modelech, hrála totiž dívku, která má prazvláštního koníčka - dělat družičku na svatbách svých kamarádek.

Díky tomu se ocitla na sedmadvaceti svatbách v sedmadvaceti různých róbách. Poslední „zakázkou“ je svatba její sestry. Má to však jeden háček - sestra si bere muže jejího srdce. Tato zápletka sklidila velký úspěch u diváků. Zdá se, že se Katherine stala klasičkou inteligentního a nepodbízivého romantického žánru.

DĚTSTVÍ MEZI MORMONY

Zdravý životní styl má Katherine přímo v genech. Pochází totiž z početné mormonské rodiny, do které se narodila jako „benjamínek“. Toto náboženství nabádá ke střídmému rodinnému životu bez drog, alkoholu a cigaret, a to ji ovlivnilo na celý život. Narodila se 24. listopadu 1978 ve Washingtonu jako nejmladší ze čtyř dětí. Byla velice cílevědomá a věnovala se hře na cello. Život její rodiny ale ovlivnila nečekaná tragédie. Roku 1986 zemřel její bratr Jason na následky autonehody a rodiče se odhodlali darovat jeho orgány k transplantaci. Tato smutná událost ji naučila vážit si ceny života.

MODELKOU V DEVÍTI

K modelingu se dostala už v devíti letech a její rodiče neprotestovali. Vymyslela si totiž vlastní přípravek na vlasy a se svojí tetou udělala pár „reklamních“ snímků. Její podnikavá teta hned snímky rozeslala do několika agentur a výsledkem byla zajímavá nabídka od jedné z nich. Pak následovala další šance a Katherine si zahrála ve snímku Th e Night. Půvabné dívce bylo tehdy pouhých třináct a nikdo netušil, že se tím rozbíhá slibná kariéra hvězdy první velikosti.

PUBERTÁLNÍ HVĚZDA

Dodnes za ní chodí muži a skládají jí komplimenty, jak jí to tehdy na stříbrném plátně slušelo. „Panebože, vždyť mi tehdy bylo čtrnáct,“ kroutí hlavou Katherine. Slávu jí vydobyla komedie Můj táta hrdina, v níž si zahrála dceru Gérarda Depardieu. Se svým filmovým tátou se skamarádila a dostalo se jí od něj nejedné rady do budoucna. O něco hůře vycházela se Stevenem Seagalem, jehož neteř hrála v akčním snímku Přepadení 2. Po štíhlé Katherine požadoval, aby shodila dalších pět kilogramů. Její matka, která se tehdy stala i její manažerkou, jí to ale zakázala, protože si dobře uvědomovala, že zdraví je na prvním místě.

STÁŽISTKA Z CHIRURGŮ

Její osud úspěšné herečky defi nitivně stvrdila až role v seriálu Chirurgové, ve kterém hraje stážistku Izzie. Snažila se prosadit, aby její postava měla tmavé vlasy, které jí připadají sexy a exotické. To se jí ale nepodařilo a nakonec musela bojovat i o svůj honorář. Začalo se totiž proslýchat, že ostatní herci ze seriálu pobírají za své role podstatně větší plat než ona. Katie je občas kritická, i co se chování její postavy týče. Je totiž o poznání cudnější než její seriálová postava a její milostné eskapády považuje za lehkomyslné.

ZBOUCHNUTÁ

Nedávno musela kvůli roli v komedii Zbouchnutá zhubnout o jednu velikost, což ji rozlítilo. „Nechápu, proč bychom se všechny měly vejít do čtyřiatřicítky. Důležitější je přece to, abych se cítila v pohodě,“ horovala. Spíše než kostnatým modelkám fandí baculatým herečkám, jako je její kolegyně Kate Winslet. V této komedii si Katherine zahrála půvabnou novinářku, která otěhotní s naprostým životním ztroskotancem. Film, od kterého celkem nikdo nic neočekával, se stal kasovním trhákem a zajistil své protagonistce pěknou řádku dalších nabídek. Zdá se, že nakonec se to hubnutí o jedno číslo přece jen vyplatilo. Katherine má patrně štěstí na náročné režiséry, kteří po ní vyžadují superštíhlou postavičku.

DO NAHA NE!

Katherine o sobě ví, že její postava není bez kazu, a spoléhá na to, že mnohé zamaskuje správně zvoleným oblečením. Mimo jiné i proto je zapřisáhlou odpůrkyní nahých scén před kamerou. „Mám problém i před svým partnerem, natožpak před tolika lidmi,“ přiznává se ke své stydlivosti. Svou roli v tom určitě hraje i její náboženské založení. „Nahota odpoutává pozornost od herectví. Všichni se pak dívají na vaše prsa a zadeček namísto toho, aby si užívali váš herecký výkon.“

CHAMELEONKA

„Kdybych nebyla součástí filmového průmyslu, určitě bych se tolik nesnažila a necvičila bych. Mám širší boky a větší zadeček, a s tím souvisejí i další věci, jako je například celulitida. Ale snažím se dělat, co se dá,“ prozrazuje na sebe Katherine. Ráda experimentuje se svým zevnějškem. „Strašně ráda se měním. Sním o tom, že si jednou nechám ostříhat vlasy na kraťoučký punkový sestřih.“ Hollywood ale velmi rád škatulkuje a z půvabné Katherine by nejraději udělal svůdnou blondýnu, čemuž se ona ovšem zuby nehty brání.

RODINKA NA SPADNUTÍ

Katie byla odjakživa ve vztazích spíše opatrná a na toho pravého nemohla dlouho natrefi t. Svého manžela, hudebníka Joshe Kellyho, nakonec potkala při natáčení videoklipu. Na jejich společné soužití doslova pěje ódy. Nechala se dokonce slyšet, že je manželský sex mnohem lepší, než byl před svatbou. Navíc je spojuje i vášeň pro výtvarné umění - zatímco Katie se věnuje sochařství, její manžel zase rád kreslí. „Tento rok bych ráda začala plánovat rodinu, ale Josh by chtěl ještě dva roky počkat. Tak asi nakonec uděláme kompromis. Už se na mateřství velice těším, nejradši bych měla pět nebo šest dětí,“ plánuje Katherine.


Začínala jako čtrnáctiletá hvězdička po boku Gérarda Depardieu ve filmu Můj táta hrdina. Dnes exceluje jako stážistka Izzie v populárním seriálu Chirurgové. Je štíhlá, krásná a slavná. Jen občas po ní režiséři chtějí, aby shodila pár deka kvůli roli.

21.7.2008 21:34 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.