FITweb

ZPĚT

Štíhlá a éterická Liv Tyler

Vyrůstala mezi modelkami a zpěváky, ale dnes tvrdí, že má ze všeho nejraději obyčejný spořádaný život. Nelíbí se jí vyzáblé modelky, ale sama se občas k dietě uchýlí.

Stala se jednou z nejslavnějších hereček současnosti, a přitom nikdy neabsolvovala ani jednu hodinu herectví. Liv je zkrátka plná protikladů.

DIVOKÉ DĚTSTVÍ

„Moje máma byla úžasná. Byla zpěvačka a měla za sebou kariéru modelky, takže měla doma spoustu oblečení, líčidel a na stěně visela její bižuterie. Byla to prostě matka, o které sní snad každá malá holka. Když šla ven, vždycky mi kladla na srdce, abych se neoblékala do jejích šatů, ale hned jak vytáhla paty z domu, běžela jsem ke skříni,“ vzpomíná dnes Liv na své dětství, které strávila mezi modelkami a rockovými hudebníky. Vyrůstala nejen se svou matkou Bebe Buellovou, ale zpočátku i s jejím tehdejším přítelem, kterého považovala za svého otce. Postupně si ale čím dál více začínala všímat své nápadné podoby s rodinným přítelem, „strýčkem“ Stevenem Tylerem. V jedenácti zjistila, že je jejím biologickým otcem právě on, a přijala jeho příjmení. Její rodiče byli tak silnými osobnostmi, že si v pubertě neprožila období revolty. „Co jsem taky měla? Kouřit jointy a chodit na rockové koncerty? To by vlastně znamenalo jít v jejich stopách,“ poznamenala jednou ironicky.

NADĚJNÉ ZAČÁTKY

Do veřejného povědomí se dostala díky tomu, že se objevila v jednom z videoklipů skupiny Aerosmith, a kromě toho se po vzoru své matky vydala do světa modelingu. První průlomovou roli dostala v polovině devadesátých let ve filmu Svůdná krása. „Byla jsem tehdy ještě dítě a nikdy v životě jsem nebyla ani na jediné hodině herectví. I když jsem hrála hlavní postavu, snažila jsem se s tím filmem naprosto splynout. Bernarda Bertolucciho jsem vnímala jako malíře, který maluje plátno, na kterém jsem jedním tahem štětce,“ vzpomíná dnes na natáčení. Pak následovaly další filmové role, za všechny jmenujme například akční film Armageddon nebo romantickou komedii Dr. T. a jeho ženy. Na počátku kariéry ji řada novinářů přirovnávala kvůli uhrančivým očím a tmavým vlasům k Liz Taylorové.

ODPŮRKYNĚ STYLU „KOST A KŮŽE“

I když Liv dbá o svou linii, odmítá se přizpůsobit trendu vyhublých anorektických modelek a hereček. Když začínala točit, spousta lidí z filmového průmyslu jí naznačovala, že by měla výrazně zhubnout. Liv, která byla podle běžných měřítek štíhlá, těmto tlakům odolala. Přátelí se s bývalými topmodelkami, a tak má informace ze světa showbyznysu doslova z první ruky. „Linda Evangelista mi vyprávěla, že se od devadesátých let konfekční velikost modelek výrazně zmenšila. To je alarmující. Na modelky je vyvíjen až nezdravý tlak.“ SVŮDNÁ ELFKA Do první hvězdné ligy ji spolehlivě vynesla role elfk y Arwen ve slavné trilogii Pán prstenů, díky které ji zná doslova celý svět. „Bylo mi tehdy třiadvacet a hrála jsem někoho, komu jsou tři tisíce let. To byla opravdu výzva,“ směje se. Proslýchalo se tehdy, že musela kvůli roli výrazně zhubnout, ale Liv sama to několikrát popřela. Jisté ale je, že se musela naučit šermovat, což ale nakonec vůbec nepoužila. Tyto sekvence byly totiž ze scénáře vyhozeny. „Dnes bych už do tak velkého projektu nešla,“ dušuje se. Od té doby, co je matkou, už pečlivě hospodaří se svým časem.

VZESTUPY A PÁDY V SOUKROMÍ

„Těhotenství a mateřství mi dalo obrovskou jistotu, kterou jsem nikdy předtím nepocítila. Měla jsem pocit, že jsem udělala něco opravdu dobrého. Jakmile jsem porodila, přestala jsem se zabývat svými nejistotami a svou váhou. Moje dítě pro mě bylo najednou tím nedůležitějším na světě,“ popisuje své pocity po narození syna Mila. Zpočátku si užívala mateřské dovolené a svou linii vůbec neřešila. „Nepatřím mezi ženy, které automaticky zhubnou kojením,“ přiznává. K tomu, aby znovu začala pracovat na své fyzičce, ji přiměly nelichotivé fotografi e, které se objevily v bulváru. Nenechavý fotograf ji zachytil, jak neupravená spěchá do kosmetického salonu ve starém tričku, které nosila během těhotenství. Titulky u fotografi í se škodolibě ptaly, jestli náhodou není znovu v jiném stavu. To Liv natolik otřáslo, že začala dělat vše pro to, aby se opět dostala do formy. Začala chodit dvakrát denně do posilovny a výsledky se brzy dostavily. V poslední době však hubne spíš ze stresu. Nedávno se totiž po měsících neshod a spekulací rozešla se svým manželem, britským hudebníkem Roystonem Langdonem.

SKROMNÁ HVĚZDA

„Nevedu snobský život. Přede dveřmi na mě nečeká dav asistentů a šoférů. Jsem úplně normální člověk. Myslím si totiž, že není dobré vzdávat se zodpovědnosti. Obyčejný život mi připadá vzrušující. Nemám na mysli natáčení filmů nebo poskytování rozhovorů, ale ty nejběžnější každodenní věci. Vstát, obléknout se, uvařit… Všechno tohle mi připadá vzrušující,“ popisuje svou životní filozofi i Liv. I když si už dnes může vybírat z mnoha filmových nabídek, hvězdné manýry ji zcela minuly. Když měla při natáčení snímku Armageddon k dispozici luxusní karavan a prvotřídní jídlo, cítila se spíš nesvá. „Vždycky jsem byla velice zodpovědná a pracovitá, prostě bojovnice.“ Když je třeba trošku zapracovat na linii, uchýlí se Liv k nějaké rozumné dietě. Naposledy hubla kvůli hororu Th e Strangers. V jednom ohledu ale proti zdravému stylu hřeší - propadla totiž kouření a nedokáže se tohoto zlozvyku zbavit.

Proteinová dieta podle Liv Tylerové

Tuto zdravou dietu vyzkoušela už řada celebrit, mezi nimi i Liv Tylerová. Je ideální pro ty, kteří potřebují shodit jen pár kilo a nechtějí se příliš omezovat v jídle. Tato dieta je totiž založená na vysokém příjmu proteinů a minimální konzumaci sacharidů. Tady je jídelníček na jeden den:

Snídaně - cereální tyčinka a ovoce

Svačina - vanilkový pudink

Oběd - pórková polévka, palačinka s kuřecí šunkou

Svačina - zelené jablko

Večeře - salát s lososem

1.8.2008 12:58 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.