FITweb

ZPĚT

Dara Rolins „Postavu fakt neřeším“

Dara Rolins před dvěma měsíci porodila holčičku. při pohledu na její postavu by tomu ale asi uvěřil jen málokdo. Štíhlá jako proutek, plná energie, věčně usměvavá. Co stojí za zázračně štíhlou postavou? Čerstvý vzduch a maminčino absolutní štěstí.

Jak se máte vy a miminko?

Děkujeme za optání, máme se moc fajn. Venkov Lauře i mně evidentně prospívá. Tatínek to nemohl vymyslet líp!

Možná je na takové pocity příliš brzo, ale přesto: Stýská se vám po koncertování a práci?

Upřímně a bez mučení přiznávám, že zatím ani trochu. Mateřskou dovolenou si užívám jako dovolenou v pravém slova smyslu.

Jak zvládáte péči o miminko? Je to náročnější, než jste čekala? Nebo snazší?

Jsem ráda, že B je správně! Zřejmě mám opravdu štěstí na pohodové miminko, které v noci pěkně spí a přes den ho baví ležet v kočárku a být na čerstvém vzduchu. Kamarádky maminky mě varovaly, že až se mimčo narodí, končí legrace a začíná krutá realita. Je to přesně naopak! Přestože jsem měla bezproblémové těhotenství, nemohla jsem se dočkat až ze mně ten zázrak „vypadne“… Zvykly jsme si na sebe dost rychle, ani noční vstávání mi už nedělá problém. Příroda je opravdu mocná a umí věci skvěle zařídit. Ta neviditelná nit mezi mámou a dítětem existuje. Během pár týdnů se prostě dostaví pocit, že to nikdy nebylo jinak!

Zpíváte dceři?

Zpívám, ale musím vylepšit repertoár. Těch ukolébavek v něm totiž moc nemám…

Jaká je její nejoblíbenější?

Těžko říct, tak, jak se tváří, to vypadá, že ji prostě baví hudba, noty, melodie. Vždy zpozorní a vykulí ta svoje očka.

Pomáhá vám tatínek Matěj Homola s péčí o Lauru?

Maximálně! Koupe, přebaluje, chodí spolu na procházky, když se chci přes den vyspat, načerpat energii. Jediné, co nezvládá, je kojení. A myslím, že mu to je fakt líto…

Kdy plánujete návrat k hudební kariéře (dá-li se takto plánovat)?

Nechávám to na pocitu. Zatím prožívám nekonečné štěstí se svojí rodinkou a opravdu mi nic neschází. Je jasné, že se chci ke své práci jednou vrátit, ale ten moment nejde přesně načasovat. Nikam nespěchám. Mám v plánu si toto období pořádně užít. Není nic důležitějšího než malá Lola!

Nechává vám dcerka nějaký čas pro vás, nebo vás zaměstnává nonstop?

Řekla bych, že mít dvouměsíční miminko vás zaměstná na plný úvazek. V případě že kojíte, musíte mu být prostě na blízku. Laura zatím nemá pevný režim, je moc malinká a přes den má hlad skoro pořád. Matěj s ní jde často na procházku sám, abych se třeba prospala, nebo zašla vedle k ségře na kafe. Ale víceméně jsme pořád spolu. A v tuto chvíli mi tento způsob života naprosto vyhovuje.

Jak se udržujete v kontaktu se „světem dospělých“?

Spíš než bych já někam vyrážela, chodí sem za námi moje kámošky. Pro ně je to ve srovnání s rušným městem příjemný relax, jdeme na procházku kolem rybníka, posedíme na naší terase. Zásobují mě tak novinkami z velkoměsta. A vždy mě tak ubezpečí, že o nic nepřicházím…

Řešíte nějak váhu a figuru teď po porodu?

Je to to poslední, co mě teď trápí. Opravdu. Kojím, takže na nějaké diety kašlu a ke všemu jsem rodila císařem, a proto musím s pohybem opatrně. To víte, že mám ještě 5 kilo navrch, ale každý týden jsem o jedno kilo lehčí. Stačí se jen točit kolem Loly! Takže hubnu postupně a pomalu, žádnej stres.

I když, jak jste sama zmínila, po porodu císařským řezem musíte být opatrná, udržujete se nějak v kondici?

Baví mě naše procházky. Denně vyrážíme tak třikrát, ujdeme i 7-8 kilometrů. Občas jezdím na kole a ráno i večer si udělám tak 60 sklapovaček. Takže se pomalu dostávám do formy.

Bez čeho se ve svém jídelníčku neobejdete?

Pokud jde o jídlo, ujíždím na jogurtech, pribináčcích, kuřeti s rýží a těstovinách. Salát s kozím sýrem je na mém jídelníčku taky dost často. Dělám si ho s medem a piniovými oříšky. Občas mě z ničeho nic přepadne nekonečná chuť na čokoládovou zmrzlinu. To mám už od těhotenství a nejde s tím prostě nic dělat. Já myslím, že tělu je potřeba naslouchat, ne ho příliš trápit. Radši si dám delší procházku, než bych se omezovala ve svých občasných „úletech“.

Než jste otěhotněla, byla jste velmi štíhlá a vysportovaná a i v těhotenství jste vypadala výborně, věnovala jste se nějakému cvičení?

Přibrala jsem přesně 17 kilo. Takže jsem byla docela pěkná kulička. Prostě mě nebavilo se nějak extra omezovat v jídle. Zato jsem ještě 14 dní před porodem byla ve Worldclassu, kam jsem chodila každý den hned po ránu plavat a dvakrát týdně cvičit pod dohledem trenérky Veroniky. To mě vysloveně bavilo.

Některé ženy mají z těhotenství obavy, aby „neztratily figuru“, bála jste se něčeho takového?

Ne. Bylo mi jasné, že přiberu tak nebo tak. Taky mi bylo jasné, že se nepřestanu hýbat. Nevydržela bych to. Takže jsem se snažila si to těhotenství prostě co nejvíc užít a nenervovat se každým kilem navíc. Přišlo mi to zbytečné a povrchní. Možná i proto je Lola tak pohodové mimino.

Říká se, že šťastná maminka znamená i šťastné dítě. Jak jste o sebe a své štěstí pečovala v těhotenství a co si dopřejete teď?

To, co považuji za nejdůležitější, je úsměv, který umí Laura vykouzlit na své i na našich tvářích. Znamení, že je všechno v pořádku. Je to alfa a omega všeho. Občas je dobré zbrzdit, srovnat si priority a užívat si okamžiky, jako je tenhle. To je to, čeho si teď hodlám dopřát vrchovatě!

25.8.2008 14:17 | Jana Přikrylová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.