FITweb

ZPĚT

Kristin Davis

Tuto krásnou herečku známe především jako bezproblémovou Charlotte v seriálu Sex ve městě, kde jejím největším životním cílem je vdát se, mít rodinu a porodit děti. Ve skutečnosti se ve svém životě musela potýkat se závislostí na alkoholu a ve 43 letech je stále svobodná.

Kristin se narodila v Coloradu, a le po rozvodu rodičů se spolu s matkou i nevlastním otcem přestěhovala do Jižní Karolíny, kde také započala její kariéra herečky.

Už v deseti letech hrála v místním divadle. „Mým přáním bylo stát se herečkou, cestovat a poznávat nové lidi. Věděla jsem ale, že musím z malého města pryč, proto jsem se ve dvaadvaceti letech přestěhovala do New Yorku. Tam jsem nejdříve pracovala jako servírka a později jsem si s kamarádkou otevřela studio jógy,“ vypráví Kristin. Během této doby obcházela konkurzy, občas si zahrála něco menšího, ale na svou velkou rol i musela dlouho čekat. Objevila se i v seriálech Melrose Place nebo Přátelé, ale nikde nevydržela příliš dlouho. Asi měla smůlu na postavy, které si diváci příliš neoblíbili. V roce 1998 a le přišel zlom. Vybrali ji pro roli jedné ze čtyř kamarádek ve světoznámém seriálu Sex ve městě. „Rol i Charlotty mám velmi ráda, a le nemyslím si, že bychom měly příliš společného. Já jsem nikdy nebyla žena, která by už od dětství snila o svatebních šatech a mazlila se s miminky. Samozřejmě že bych se jednou ráda vdala, ale není to středobod mého života.

HRANÍ ZVÍTĚZILO NAD ALKOHOLEM

Než se Kristin stala populární, neměla zrovna šťastné období. Byla sama v cizím a velkém městě, kde se jí všichni z dáli krásní, sebevědomí a úspěšní. „Ve dvaceti letech se většina mých známých cítila skvěle. U mě tomu bylo právě naopak, styděla jsem se, myslela jsem si, že jsem ošklivá a nikdy se s nikým neseznámím. V té době jsem se začala spoléhat na alkohol, který mi pomáhal překonat pocity studu. Pila jsem, protože jsem se chtěla uvolnit a být více společenská. Alkoholem jsem si také pomáhala při hraní. Chtěla jsem roli procítit a zahrát ji co nejlépe, ale bez alkoholu jsem to nezvládala. Brzy jsem zjistila, že je to cesta do pekel,“ vzpomíná dnes Kristin. Neuvěřitelně zní její tvrzení, že v té době nevěřila, že přežije své třicáté narozeniny. „Nevím proč jsem měla takovéto pocity. Možná to bylo kvůli tomu, že jsem cítila, že se pitím ničím, ale na druhou stranu jsem nevěděla, jak zvládnout život bez alkoholu. Mám rodové sklony k alkoholismu, ale myslím si, že důvod mé závislosti byl jiný -chtěla jsem zapadnout do společnosti a stále jsem se cítila jiná.“ Kristin nakonec pomohlo z alkoholismu paradoxně hraní. Chodila do herecké školy a s kocovinou neměla právě dobré výsledky. „Řekla jsem si, že hrát i pít dohromady nemůžu. Musela jsem si vybrat. A naštěstí jsem se rozhodla správně. Podstoupila jsem protialkoholní léčbu a teď jsem se už 15 let alkoholu ani nedotkla.“

SNÍDALA JSEM NUTELLU

I když Kristin nedávno oslavila 43. narozeniny, vypadá maximálně na 30. Ona sama tvrdí, že zdědila dobrou pleť i postavu po mamince. Přírodě ale hodně pomáhá i tím, že kromě toho, že abstinuje, také nekouří a důsledně se chrání před sluníčkem. Její jídelníček je v podstatě velmi jednoduchý. „Jím lososa, rýži, vajíčka, celozrnný chléb, oříšky a spoustu zeleniny. Občas si dopřeju velké latté nebo kousek čokolády. Když si vzpomenu, jak jsem jedla dřív, obrací se mi žaludek vzhůru. Moje snídaně se skládala z koblih a palačinek s nutellou, k obědu jsem si dopřávala hamburgery nebo v lepším případě smažená křidélka a večer to završila opulentní večeří. To vše jsem zalévala litry koly a alkoholu. Nechápu, jak to mé tělo mohlo vydržet,“ otevřeně přiznává.

SÁZÍ NA AKUPUNKTURU

Po dokončení filmu Sex ve městě, který přišel do kin právě letos, si Kristin řekla, že si od práce alespoň na chvíli odpočine. „Byla jsem strašně unavená a vlastně jsem ani nevěděla z čeho. Právě řádila chřipková epidemie, tak jsem si myslela, že na mne,něco leze‘. Nakonec se ale ukázalo, že mám stresem oslabený imunitní systém. Nic mi nepomáhalo - vitaminy, výživné nápoje ani léky. Rozhodla jsem se, že vyzkouším čínskou medicínu.“ Ačkoli má Kristin panickou hrůzu z injekcí, zvolila akupunkturu.

„Je to zvláštní, ale jehličky, které se při akupunktuře používají, mi nevadí. Možná i proto, že je většinou nevidím.“ Tuto speciální terapii si nemůže vynachválit. Čínský lékař jí doporučil také speciální jídelníček, který omezoval mléčné výrobky a bílou mouku. „Už po pár týdnech jsem se cítila mnohem lépe. Úplně jsem vnímala, jak se mi zpět vrací ztracená energie. Přestala jsem být maximalistka, zjistila jsem, že nemohu zvládnout všechno, a už se o to ani nesnažím. Nejdůležitější je pro mne zdraví, ne práce nebo krása,“ dodává na závěr.


Jídelníček podle Kristin Slavná herečka nepatří do té vychrtlé části Hollywoodu a budiž jí to ctí. Je totiž jednou z těch, které propagují skutečně zdravou stravu, aniž by si hlídaly každé deko tuku. Jak se tedy stravuje Charlotte ze sexy čtveřice?

Snídaně - celozrnný toast s tvarohem a ovocem

Svačina - oříšky

Oběd - grilovaná kuřecí prsa se špenátem

Svačina - jogurtové mléko

Večeře - steak z lososa na zelenině

27.8.2008 15:36 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.