FITweb

ZPĚT

Jím ze stresu!

Máte nějaký problém, a nevíte si s ním rady? Tým špičkových odborníků v DIETĚ vám poradí se cvičením, jídelníčkem i hubnutím.

Otázka:

„Před měsícem mne opustil manžel. Jsem zoufalá, nic mn e nebaví, ale nejhorší je, že jsem se začala neuvěřitelně přecpávat. Je mi jasné, že je to stresem, ale nevím, jak si pom oci a přestat s tím. Několikrát se mi už stalo i to, že jsem se šla vyzvracet. Děsí mne to, protože vím, že to může skončit bulimií, a to nech ci.“ JULIE

Odpověď: Milá paní, myslím, že vaše obavy jsou opodstatněné . Víte, psychické síly nemáme nikdo neomezené. I když fyzicky těžké situace přežijeme, duše je „nadně“ a reaguje nevhodně, krizovým scénářem. Dává tím člověku zprávu, že psychické síly jsou podlomené , v tzv. depresi, ž e je třeba psychiku posílit a léčit. Pro duševní posilu je třeba zajít tam, kde ji dávají -tedy buď k psychologovi do poradny, neb o ještě lépe do skupinové terapie do redukčních klubů. Tam se každý z účastníků spolu s ostatními posílí, a tak i těžké chvíle zvládne lépe , než když je na to sám. Nemusí se za sebe stydět, v kurzech mají všichni podobný problém , a tak tu najdete porozumění a lidskou podporu. Kurzy hubnutí te ď právě začínají, zkuste se mrknout na www.klubdiana .cz a honem se přidejte. První záchranná opatření, která by vám mohla po moci te ď hned, jsou - udělat si přesný rozpis svého jídelníčku a rozhodnout se, že je to dost jídla a že se toho budete držet. Pak u ž nic jiného navíc . Plánujte vždy alespoň na den dopředu, abyste ne musela improvizovat. Váš lékař by mě l ve vašem případě zvážit té ž užívání lehkých antidepresiv, která dočasně dodají psychickou energii, a až nebudou třeba, vysadí se. Příliš s vyhledáním odborné a lidské posily neváhejte, bulimický bludný kruh je pro mnoho že n těžké překonat.


Ptali jsme se: PhDr. Zdeňka Sládečková
PTEJTE SE: ** Pokud máte nějaké dotazy, na které byste rádi znali odpověď, napište nám, my se za vás zeptáme.

27.1.2009 14:29 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.