FITweb

ZPĚT

Heidi Klum

Německá topmodelka a trojnásobná matka šokuje svět tím, že se pouhé dva měsíce po porodu vydává na přehlídkové molo takřka nahá. Jaký trik stojí za tím, že se jí podařilo zázračně zhubnout?

DINOSAURUS BEZ PLASTIKY

Půvabná modelka se netají tím, že na ní nemilosrdný zub času zanechává první stopy. „Všímám si toho, když si prohlížím staré fotografi e,“ připouští. Plastikou ale přirozené projevy stárnutí rozhodně řešit nemíní. „Radši budu vypadat jako dinosaurus, než abych šla pod nůž plastickému chirurgovi,“ odmítá rozhodně veškeré kosmetické operace i injekce botulotoxinu. Její manžel, dvoumetrový zpěvák Seal, ji přece miluje takovou, jaká je, vějířky drobných vrásek nevyjímaje.

PO PORODU VE SPODNÍM PRÁDLE

Heidi láme rekordy v hubnutí těhotenských kil. Roku 2005 po narození syna Henryho, který přišel na svět 9. září, před ní stál takřka nelidský úkol - zhubnout do 12. listopadu tolik, aby mohla předvádět spodní prádlo na přehlídce Victoria’s Secret. Pod vedením zkušeného odborníka Davida Kirsche se jí to podařilo. Za jejím neskutečným výkonem byl tvrdý tréninkový plán a naprosté vypuštění sacharidů z jídelníčku. Namísto nich se cpala proteiny a zeleninou. Svou roli sehrálo i pravidelné cvičení.

DIETNÍ ZÁSADY

Co se stravování týče, drží se malých porcí v pravidelných, tříhodinových intervalech. Tento systém kontroly porcí udržuje její metabolismus stále v činnosti. Když dostane hlad, utiší ho jablkem. Dále se drží pravidla nejíst po osmé večer. Její manžel Seal je v tomto ještě striktnější a drží půst už od dvou odpoledne. Pár se ale shoduje, že v případě zajímavého pozvání na večeři hodí všechny dietní pravidla za hlavu. Těch pár kalorií pak Heidi shodí při péči o své potomky, jejichž počet se během posledních let úctyhodně rozrostl. K prvorozené dceři Leni přibyli dva bratříčkové, jejichž otcem je Seal. 70% oblých křivek. 30% hubené vychrtlosti.

KULT KRÁSY A KOSMETIKY

Péči o svůj zevnějšek rozhodně neodbývá, má to totiž v genech. Její maminka byla kadeřnicí a tatínek zase pracoval pro kosmetickou společnost. Heidi nezůstala pozadu a vytvořila vlastní řadu kosmetických produktů i oblečení a plavek. A aby dokázala, že má své tělo doopravdy ráda, nechala si své dlouhé svůdné nohy pojistit na dva miliony dolarů. Stala se symbolem krásy a elegance, a tak se jako jedna z mála žen světa pyšní tím, že po ní byl pojmenován jeden druh růže. Proslula ale také extrémními nároky na začínající modelky, z nichž jí žádná nepřipadala dost štíhlá. Za to si vysloužila i ostrou kritiku.

15.6.2009 16:03 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.