FITweb

ZPĚT

Emily Deschanel

Podivínská antropoložka ze seriálu Sběratelé kostí patří mezi málo celebrit, které vydržely u asketické veganské diety déle než deset let.

NUDA NA HODINÁCH JÓGY

Také Emily se potřebuje udržovat ve formě, aby před kritickou kamerou vypadala přitažlivě. Občas koketuje s jógou, ale není to příliš její styl, protože se coby někdejší karatistka na hodinách nudí. „Posledně byla cvičitelka tak pomalá, že jsem měla chuť ji uškrtit. To nebylo příliš vyrovnané,“ vyprávěla jednou ze smíchem o svých pocitech z cvičení. Mnohem víc jí vyhovuje dřina na běžeckém pásu pod vedením trpělivé trenérky. „Umí to se mnou. Neříká mi: Pohni svým tlustým zadkem, ale zdůrazňuje mi, že jsem ve skvělé formě.“

SLAVNÁ „KŮSTKA“

„Málokdo je tak podobný své postavě, jako já doktorce Temperance Brennanové,“ tvrdí s oblibou o své roli ze seriálu Sběratelé kostí. A není divu. S nadprůměrně inteligentní, ale citově naprosto chladnou forenzní antropoložkou by chtěl mít asi málokdo společné vlastnosti. Emily můžete znát ale i ze stříbrného plátna, například z filmů Návrat do Cold Mountain či Spiderman 2.

VÁŠNIVÁ VEGANKA

Když na střední škole viděla program o utrpení zvířat, rozhodla se, že už nevezme do úst nic, co je živočišného původu. Stala se z ní veganka, což jí vydrželo celých šestnáct let. „Dělám to hlavně kvůli svému zdraví, ale taky kvůli zvířatům,“ prohlašuje. Dokonce dělá svému životnímu stylu reklamu. Svého kolegu ze seriálu Sběratelé kostí přesvědčila o tom, aby ze svého jídelníčku aspoň na chvíli vykázal maso. „Nejdřív si dělal legraci z toho, že jsem veganka, ale když jsem mu začala nosit veganské jídlo, otočil. Dnes jí alespoň jednou týdně vegetariánské jídlo.

Je vidět, že to Emily s veganstvím myslí vážně, když zůstala tak dlouho u životního stylu, který nepovoluje vůbec žádné potraviny živočišného původu, ani nošení oblečení a obuvi vyrobených ze zvířat. Ve střevíčcích z pravé kůže ji nikdy nepotkáte. Biostrava od kolébky Emily vyrůstala v umělecké rodině, kde se dbalo na zdravý životní styl. Snídaly se cereálie bez přidaného cukru a největším dietním prohřeškem byly makarony a sýr. Rychlé občerstvení bylo pro děti tabu. Emily to ovlivnilo na celý život. Spolu se superzdravým jídlem do sebe nasávala i umělecké sklony, tatínek byl totiž kameraman a matka i sestra herečky. V dětství si také vypěstovala vztah ke sportu, a to ke sportu pro jemnou dívku poněkud netradičnímu. Propadla karate, kterému se občas věnuje dodnes.

15.6.2009 16:02 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.