FITweb

ZPĚT

Jennifer Aniston

Vyzkoušela několik kontroverzních diet a celé dny strávila zoufalým hladověním. Trpěla, když skončil seriál Přátelé, a další vrásky na čele jí přibyly po rozchodu s Bradem Pittem. Je teď, na prahu čtyřicítky, konečně šťastná? A co je pravdy na tom, že čeká dvojčata?

DIETNÍ MANIAČKA

„Buď jste příliš štíhlá, což je špatně, nebo příliš silná, což je taky špatně. Podle tisku jsem byla už obojí,“ rozhořčuje se Jennifer a jedním dechem dodává: „Je nemožné líbit se každému a já si myslím, že bychom se o to měli přestat snažit.“ Zatím se jí ale nepodařilo povznést se nad kritiku médií a hollywoodských producentů a bez diety nedá ani ránu.

MALÁ UMĚLKYNĚ

Umělecké sklony dostala do vínku, její otec byl totiž herec a maminka pendlovala mezi přehlídkovým molem a prkny, která znamenají svět. U malé Jennifer se nejdřív projevil výtvarný talent, několik jejích dětských kreseb se dokonce probojovalo až do prestižní galerie. Vypadalo to, že stráví život s paletou v ruce, ale když se v jedenácti zapojila do školního divadelního souboru, bylo rozhodnuto. Na střední škole, kde měla pověst třídního klauna, definitivně převážila láska k herectví. Ke svému vzhledu měla už tehdy velmi kritický přístup: „Měla jsem kudrnaté vlasy a přála jsem si rovné. Nikdy jsem nebyla spokojená.“ Možná právě nízké sebevědomí bylo na počátku dietního kolotoče, do kterého brzy nastoupila.

MEZI PŘÁTELI

„Když jsem měla svého prvního agenta, hned mi dal radu – zhubni,“ popisuje své perné začátky. Do poloviny devadesátých let to obnášelo několik divadelních rolí a pár seriálových postav. Pak však přišel rok 1994 a začátek první série dnes kultovního komediálního seriálu Přátelé. Z Jennifer, která měla původně hrát Moniku, ale nakonec jí padla jako ulitá role upovídané Rachel, se rázem stala hvězda první velikosti. Její seriálový účes – světle melírované vyžehlené vlasy – kopírovaly tisíce žen po celém světě. Když seriál, kvůli kterému střídavě hubla a odkládala mateřství, po deseti letech skončil, velice ji to mrzelo. Časem přišly i filmové role, například Zkus to s Polly nebo Rozchod, ale někdejší lesk a sláva Přátel se zatím neopakovaly.

DIETY BEZ SACHARIDŮ

Jennifer propadla dietám, které mají dva styčné body – jsou tak trochu netradiční a vyhýbají se sacharidům. Co se týče hubnutí, je tak zkušená, že se před pár lety nabídla kolegovi Matthew Perrymu, že by se mohla stát jeho osobní trenérkou a pomoct mu shodit přebytečná kila. Vraťme se ale k její dietní biografi i. Spolu se svým někdejším manželem Bradem Pittem holdovala dr. Atkinsovi. Když se nedávno objevila nová umírněnější verze této diety, okamžitě ji vyzkoušela. Dalším jejím dietním favoritem je zónová dieta, která také nemůže přijít na jméno sacharidům. Je založena na dodržování přesně stanoveného poměru mezi sacharidy, bílkovinami a tuky, ale je poměrně benevolentní, co se množství jídla týče. „Pořád držím zónovou dietu, protože na mě funguje. Dřív jsem hladověla a byla jsem ve vleku diet. Teď jím to, na co mám chuť.“

OBLÍBENÉ LAHŮDKY

I když je poloviční Řekyně a část dětství strávila v této jihoevropské zemi, řecké kuchyni na chuť nikdy nepřišla. A neokouzlila ji ani orientální kuchyně, která sází na výrazná koření. Zato ji často můžete zahlédnout v mexické restauraci. Proto vás asi nepřekvapí, že jejím nejoblíbenějším jídlem jsou nachos se salsou. Kvůli štíhlé linii si na talíř nakládá spoustu salátu s čerstvou zeleninou a libovými proteiny. Má také slabost pro majonézu a zákusky, ale snaží se těmto kalorickým bombám nepropadat příliš často.

SKROMNÝ SEXSYMBOL

I když ji účinkování v Přátelích zařadilo mezi sexbomby, sama se tak nikdy necítila. „Nevím, co to znamená být sexsymbolem. Když se vidím na obálce módního magazínu, připadá mi, jako bych se vůbec nedívala na sebe, ale na někoho namalovaného, načechraného, vycpaného a vylepšeného,“ přiznala jednou, „nikdo si nemyslí sám o sobě, že je sexy. Někdy si ráno řeknete – dnes nevypadám špatně. Ale kdybyste se snažili vypadat atraktivně, nikdy sexy nebudete.“

ALERGIE NA MÓDU

Viděli jste v bulvárním časopise fotografi e, jak Jennifer nakupuje v luxusním obchodě, ale pak ji na dalších snímcích zahlédnete nanejvýš v odrbaných džínách z loňské kolekce? Sama jednou tento rozpor vysvětlila takto: „Přiznávám se, že miluju šaty a často je nakupuju. Pak jsou ale zavřené ve skříni a já nosím jen jedny kalhoty, triko a sandály. Když jdu do restaurace, mým hlavním kritériem je: kam můžu přijít takhle oblečená?“ Je zřejmé, že Jen nepatří mezi herečky, které jsou posedlé oblečením. „Mně se ten módní byznys skoro hnusí. Taková ta pravidla, jako že si nikdy nesmíte vzít stejnou věc dvakrát… to je otrava.“

JÓGOVÁ TERAPIE NA ZLOMENÉ SRDCE

„Už jsem se zamilovala snad do všech možných mužů – do drsňáka, milého hezouna i uhlazeného elegána. Nemám svůj typ. Myslím si, že muži jsou prostě skvělí,“ popisuje svůj vkus ohledně opačného pohlaví. „Originalita je sexy, stejně jako jizvy nebo nedokonalé zuby. Mám taky slabost pro tetování, je na něm něco rebelského.“ Její exmanžel Brad Pitt v sobě příliš rebelského šmrncu neměl, a přesto s ním strávila sedm let. Pak jí ho přebrala Angelina Jolie a pro Jen začalo nové a nepříliš lehké životní období. Nové situaci se postavila čelem a začala na sobě pracovat. Vrhla se na cvičení jógy, které jí přinášelo větší psychickou vyrovnanost. Do indického cvičení se zamilovala dokonce natolik, že za ní její osobní trenérka docházela třikrát týdně. Kromě toho se věnovala i cvičení v posilovně a běhu na běhacím pásu.

NOVÁ LÁSKA

„Miluju ten pocit zamilovanosti, když se ráno probudím a cítím šimravý pocit v břiše,“ svěřila se jednou. Momentálně si tohoto stavu užívá se svým současným přítelem, s nímž se už rozešla, a pak zase dala dohromady, se zpěvákem Johnem Mayerem. Takřka o deset let mladší hudebník je prý po uši zamilovaný a omezil kvůli ní pití alkoholu a pokuřování vlastnoručně ubalených cigaret, které Jen lezlo na nervy. V poslední době se spekulovalo o tom, že pár podstoupil tajně umělé oplodnění a Jennifer je těhotná. Svět totiž oblétly fotografi e, na nichž měla Jennifer zakulacenější tvary. Navíc prý změnila svou stravu a konzumuje víc kyseliny listové a mléčných výrobků. Nedávno byla tato šuškanda potvrzena a herečka by se měla stát maminkou dvojčat.

FILMY

Jennifer si zahrála ve spoustě film, patří k nejhezčím a nejoblíbenějším herečkám . Její životní rolí ale zatím zůstává Rachel ze seriálu Přátelé.

ROZCHOD

Během natáčení tohoto filmu se Jennifer zamilovala do svého hereckého kolegy Vince Vaughna, jejich láska ale nevydržela příliš dlouho.

CO JE ŠEPTEM

Romantická komedie je adaptací či jakýmsi novodobým pokračováním slavného filmu Absolvent. Parnerem Jennifer zde byl Kevin Costner.

RISKNI TO S POLLY

V další romantické komedii, kde nechybí láska, vztahy a rozchody, si herečka zahrála po boku Bena Stillera. Jaké je nejoblíbenější jídlo herečky Jennifer Aniston? No přece nachos se salsou.

15.6.2009 16:01 | ILONA LAUŽANSKÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.