FITweb

ZPĚT

Elle Macpherson (45)

Hollywoodský diktát krásy je nekompromisní, a tak není divu, že se slavné herečky udržují v kondici. A to nejen dietami, ale také cvičením. Jak se nejraději hýbou a co na jejich sportování říká náš odborník?

* Původem australská modelka má postavu jako dvacítka. A pracuje na ní v potu tváře.
* Během svého aktivního cvičebního období udělala každý den 500 sedů lehů, a pak si šla na čtyřicet minut zaběhat nebo zajezdit na kole.
* Dnes nemá žádný pevný režim. „Snažím se naslouchat svému tělu. Někdy mám potřebu si jít zaběhat, jindy se mi chce spíš meditovat nebo si zatancovat s dětmi. Anebo mám zase chuť na pořádné jídlo,“ říká Elle.
* Nejlépe se uvolní v sedle na hřbetu koně, ale nevadí jí ani pocení se na posilovacích strojích.

V 18 letech při lyžování v Aspenu si jí všimli módní skauti. Už pár měsíců nato se objevila na titulní stránce magazínu Elle, a stala se supermodelkou. Zamotala hlavu řadě mužů, ale syna porodila jen švýcarskému finančníkovi Arki Bussonovi.


NÁZOR ODBORNÍKA

„Světoznámá australská topmodelka je proslulá pozitivním přístupem ke svému tělu – ne nadarmo má také přezdívku The Body. Skutečně je na ní vidět, že ví, co potřebuje, není líná podle potřeby zvýšit intenzitu a spalování energie, a to tím nejlepším způsobem: tzn. pravidelným intenzivním tréninkem a dobrou stravovací morálkou.“


PTALI JSME SE: Davida Hufa, fitness trenéra a poradce v oblasti životního stylu,

15.6.2009 15:55 | ILONA LAUŽANSKÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.