FITweb

ZPĚT

Avril Lavigne (24)

Zatímco my, „obyčejní smrtelníci“, je obdivujeme, za jejich dokonalou štíhlostí stojí mnohdy neskutečná dřina a řada hubnoucích experimentů. Čeho se drží slavné krásky, aby byly stále na výsluní a sexy?

MAKROBIOTIKA

„Potřebuji spoustu energie a cítím, jak mě některá jídla zatěžují,“ tvrdí zpěvačka. Makrobiotická strava, složená zejména z obilovin, luštěnin, zeleniny a mořských řas, je mimořádně lehká a nic podobného jako těžký žaludek z ní nehrozí. Když je Avril doma, vaří si sama. Během turné je závislá na zmrazených biopotravinách. „Z 90 procent jím zdravě, ale někdy ulítnu a dám si něco ve fastfoodu. Žít se musí,“ přiznává. A občas také poruší makrobiotická pravidla, co se alkoholu týče. —-

NÁZOR ODBORNÍKA

Krásný příklad toho, jak výběr vhodných potravin ovlivňuje nejen naši energii, ale i zdraví a psychiku. Konzumací kvalitních potravin ve správném poměru získáme spoustu pro organismus cenných látek. Vyhýbat bychom se měli polotovarům, konzervám, alkoholu, výrobkům z cukru a bílé mouky - obsahují totiž velké množství nevhodných aditiv, konzervantů a minimum živin.


PTALI JSME SE: Moniky Divišové, výživové poradkyně,

15.6.2009 15:56 | ALEXANDRA PAULOVIČOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.