FITweb

ZPĚT

Keira Knightley (24)

Vážit „dvacet kilo i s postelí“ nemusí být vždycky životní výhra. Představíme vám populární křehulku.

***KOSTNATÁ MEGASTAR**** Keira je tak hubená, že to je moc i na Hollywood. Na plakátech k filmu Král Artuš museli její fotografii počítačově zaoblit, aby nepůsobila tak vyzáble.

* Keira přiznává, že zná anorexii ze svého okolí – trpěla jí její babička, prababička, některé spolužačky a kolegyně-herečky. Sama ji však popírá. „Štíhlost mám v genech,“ tvrdí zarputile.

* Prohlašuje, že nikdy nedržela redukční dietu, právě naopak se do své stravy snaží dostat více sacharidů, aby si udržela normální váhu. Její přítelkyně dosvědčují, že má opravdu zdravý apetit.

* Poznámky o své váze si bere osobně a doufá, že jednou ustanou. Trápí ji, že se jí na tiskových konferencích novináři vyptávají na jídelníček namísto toho, aby se zajímali o herecké finesy. „Až budu mít dítě, už si nikdo nedovolí spekulovat o mojí anorexii,“ doufá.

—-

Co je anorexie?

Psychické onemocnění mentální anorexie postihuje převážně dívky v pubertě a mladé ženy (objevuje se asi u 1 % z nich). Jde o vědomé odpírání si potravy za účelem dosažení zkresleného ideálu krásy. Výsledkem jsou krizové situace, kdy postižení často bojují i o život.

15.6.2009 15:58 | ILONA LAUŽANSKÁ, JANA POTUŽNÍKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.