FITweb

ZPĚT

Recept na sexy zadeček

Elastické plavky nemilosrdně odhalí každý gram tuku navíc. Jak se dopracovat k pevnému a hladkému zadečku, za který se nebudete stydět ani v přímé palbě slunečních paprsků uprostřed pláže?

Majitelky bytelného pozadí k uzoufání touží po drobném, vysportovaném zadečku. Ty, které ho od přírody dostaly do vínku jaksi mimochodem, si zase mnohdy připadají málo sexy a vzaly by zavděk oblejšími křivkami. A když už je velikost „tak akorát“, určitě vás znervózňuje celulitida anebo jeho tvar, který se dramaticky liší od vašich ideálů. Málokterá část těla vzbuzuje v ženách tolik emocí jako tabuizované „prodloužení páteře“.

Světová krize zadečků

Důvod, proč se o zadních partiích mluví stále častěji, je nasnadě – kvůli sedavému životnímu stylu, vysokému obsahu cukru v potravinách a konzumaci nevhodných druhů sacharidů i tuků se hmotnost populace zvyšuje. A právě zadeček patří vedle stehen a boků k těm částem těla, kde se ženám tuk usazuje na prvním místě. Také znečištění prostředí a estrogeny, obsažené v pesticidech a plastech, můžou vyvolávat hormonální nerovnováhu a následné tloustnutí na těch nejméně vhodných místech.

Cesta ke zlepšení

Toužíte-li po lépe tvarovaném pozadí, musíte upravit příjem a výdej energie tak, abyste více vydávaly, než přijímáte. Při cvičení se zaměřte nejen na problémové oblasti, ale na celé tělo. „Vyznění“ zadečku totiž závisí i na celkovém poměru všech partií. Důležité je nemít nereálné požadavky a nefixovat se na to, že musíte mít za každou cenu zadeček jako Jennifer Lopez. Uvolněte se, radujte se z každého úspěchu, a budete vypadat přitažlivě, i když dolní obvod zůstane tak trochu nadstandardní.


TRIKY NA REKONSTRUKCI POZADÍ:

AVOKÁDOVÁ MASKA

Svůj obličej a dekolt hýčkáte pleťovými maskami, tak proč totéž nedopřát i jemné pleti na hýždích? Rozmačkejte jedno avokádo a rozmíchejte v něm lžičku medu. Pak namasírujte své pozadí a rozetřete na něm blahodárnou směs. Po půlhodině působení ji smyjte a užívejte si návrat k ultrajemné pokožce.

ZELENINA Z MOŘE

Začněte experimentovat s „mořskou zeleninou“, tedy řasami. Vyzkoušejte například nori, kelp, kombu, wakame čiarame. Jsou úžasným zdrojem jodu, který vaše štítná žláza potřebuje ke kontrolování metabolismu. A rychlý metabolismus znamená o něco menší zadeček.

CVIČTE PŘED TELEVIZÍ

Vyzkoušejte následující cvik, který je šitý na míru dokonalému zadečku a dá se provádět doma u televize – sedněte si na podlahu s nataženýma nohama a založenýma rukama. Pak se s pomocí hýžďových svalů pohybujte zhruba o padesát centimetrů dopředu a potom zase zpátky. Zopakujte nejméně sedmkrát.

PROČIŠŤUJTE SE

Detoxikujte svůj organismus zeleninovými šťávami a odvarem z pampelišky a kopřivy. Vyženete z těla toxiny a udržíte své trávení v chodu. Připravte si vlastní pročišťovací elixír – rozmíchejte ve sklenici grapefruitového džusu lžičku olivového a deset kapek bodlákového oleje.

POHNĚTE ZADEČKEM

K vytvarování zadních partií přispívá řada sportů – kickbox, aerobik, in-line bruslení, ale i pravidelný jogging. V zásadě platí, že kterýkoli druh pohybu včetně procházky nebo práce na zahradě je lepší než lenošení u televize. Pokud chcete cvičit doma, soustřeďte se především na dřepy a výpady. Přímo zázračně také zabírají nejrůznější pomůcky – zkuste cvičení s gumou, gymbalem či švihadlem, přes které jste určitě skákala naposledy na základní škole…

JEZTE ŠESTKRÁT DENNĚ

Jezte ještě častěji, než se doporučuje – klidně i šestkrát denně. Začínejte hutnou snídaní, která otočí klíčkem v zapalování vašeho metabolismu, a pokračujte svačinou, malým obědem a opět svačinou. Chodíte-li spát pozdě večer, klidně si dvě hodiny po lehké večeři dovolte i malý nízkokalorický dezert v podobě ovoce či nízkotučného jogurtu. Pravidelné jídlo totiž udržuje stabilní hladinu cukru v krvi.

PROMYSLETE JÍDELNÍČEK

Pokud vám chybějí určité živiny, cvičení se pak míjí účinkem. Vyzkoušejte lecitin – má hojivé účinky na kožní buňky a zmírňuje celulitidu. Zařaďte do svého jídelníčku sóju, tofu a vejce anebo přidávejte lecitinové granule do salátů. Zbavte se potravin a nápojů, které vašemu zadečku na ladnosti příliš nepřidají. Do této kategorie patří alkohol, bublinkové limonády, čokoláda, cukr, nasycené tuky, červené maso, hutné mléčné produkty a přemrštěné dávky soli.

VYZKOUŠEJTE PUSH-UP

Pokud žádný z předchozích triků nezabere do té míry, jak jste si představovala, pak vězte, že dnes už existují nejen push-up podprsenky, ale i spodní kalhotky s push-up efektem! Můžete si vybrat mezi nenápadnými sportovními modely s delšími nohavičkami, které navíc i zlepšují mikrocirkulaci, nebo si pořídit elegantní model s krajkami. —-

...a ještě malý doping

Čočka

Je bohatá na draslík, který v těle udržuje rovnováhu sodíku a zamezuje zadržování vody. Je velmi sytá a zároveň se po ní nepřibírá. Pokud se bojíte náročné přípravy nebo trpíte na nadýmání, vyzkoušejte drobnější červenou čočku. Nezpůsobuje problémy s plynatostí a její příprava je otázkou několika minut.

Zázvor

Toto koření má zahřívací efekt a zlepšuje cirkulaci. A lepší cirkulace přispívá k pevnějším křivkám, mimo jiné i v zadních partiích. Můžete si z něj připravit horký pročišťující nápoj. Stačí jen do vařící vody přidat nastrouhaný zázvor a trošku citronové šťávy. Chuťově vám může také ozvláštnit zeleninové šťávy.

Fazole mungo

Chlubí se detoxikačními vlastnostmi, jež oceníte i při tvarování pozadí. Ty naklíčené mají ještě blahodárnější účinky – lze je přidat do salátů či ke konci vaření do dalších jídel. Vařené fazole skvěle doplňují guláše a jídla z jednoho hrnce.

Broskve a švestky

Jsou nabité beta-karotenem, který vyhlazuje pokožku, a to nejen na zadní části vašeho těla. Navíc obsahují spoustu vody a vlákniny, nutné k pročištění organismu. Tady je návod na jednoduchý koktejl pro krásu vašeho zadečku: odpeckujte dvě broskve, jednu švestku a přidejte hrst lesních plodů. Vše pak rozmixujte dohladka.

23.6.2009 10:48 | Ilona Lužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.