FITweb

ZPĚT

Může za to potravinová intolerance!

Snažíte se zbavit se své nadváhy, ale i když už skoro nic nejíte, vůbec vám to nejde? Možná je to tím, že si vybíráte nesprávné potraviny – tedy takové, vůči kterým je vaše tělo přecitlivělé.

Cítíte se unavená, oteklá, často vás bolí hlava a máte problémy s pletí? Potom zpozorněte – v těchto případech může být na vině nesprávná skladba vašeho jídelníčku! Ne všechno, co je obecně považováno za zdravé, je totiž vždycky tou nejlepší volbou pro vaše tělo. A pokud se ptáte, čím to je, odpověď vás zřejmě příliš nepotěší: za zmiňovanými problémy stojí obvykle tzv. potravinová intolerance. Nejedná se o alergii na určité potraviny a na rozdíl od ní se neprojevuje okamžitě po zkonzumování nevhodného jídla, ale až po několika hodinách, nebo dokonce dnech.

Přecitlivělost na určité složky potravy si navíc budujeme roky. Tak nějak postupně. MUDr. Monika Golková z pražské Anti-Aging kliniky vysvětluje: „Příčinou potravinové intolerance bývá zvýšená propustnost našeho střeva a imunologický problém. Ze střev mohou do organismu pronikat bakterie, toxiny a molekuly potravin.

Organismus na to reaguje tvorbou protilátek a přehnanou imunitní reakcí, kterou vnímáme jako pestrou škálu zdravotních potíží. Intolerance se může časem vyvíjet, ale existují i potraviny, na které jsme přecitlivělí už odmalička – třeba nám něco již v dětství nechutná a až v dospělosti zjistíme, že když tělo danou potravinu odmítalo, myslelo to s námi vlastně dobře, protože jsme vůči této potravině intolerantní. Ideální by bylo, pokud by člověk uměl svému tělu naslouchat, zjistil by tak spoustu, často překvapivých věcí. Bohužel tomu tak je málokdy. Ale i v tomto případě existuje řešení v podobě zjištění intolerancí na základě jednoho odběru krve. “

NAŠI NÁLADU OVLIVŇUJÍ STŘEVA

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale to, jak se cítíte, jestli jste veselí nebo na vás naopak padá deprese, je velkou měrou ovlivněno činností vašich střev. Někteří odborníci dokonce označují střevo za „druhý mozek“. Vylučuje totiž serotonin, který právě v mozku ovlivňuje nálady, emoce, paměť, bolest, spánek, ale i chuť k jídlu. Přispívá také k celkovému pocitu pohody – jeho nedostatek se projevuje depresemi, poruchami spánku a také nervozitou až agresivitou. Když vaše střeva nepracují, jak by měla, nejenže klesá vaše nálada, ale můžete pozorovat i další potíže. „Hlavními projevy potravinové intolerance jsou přibírání na váze, zadržování tekutin v těle, větší únava, potíže se zažíváním a zpomalování metabolismu. Mohou se objevit také problémy s pletí – různé vyrážky, atopický ekzém a bolesti hlavy,“ popisuje MUDr. Golková. JE TO PŘÍČINA OBEZITY? Vyzkoušeli jste už kdeco, ale všechny pok usy zbavit se nenáviděných kilogramů skončily neúspěšně? Ještě máte naději. „Podle posledních lékařských studií bylo prokázáno, že obezita je spojena se slabým zánětem bílé tukové tkáně, což vede k dalšímu přírůstku váhy, necitlivosti vůči inzulinu a cukrovce. Protože intolerance (přecitlivělost) na složky potravy je jednou z příčin tohoto slabého zánětu, byla provedena studie s vyloučením netolerovaných potravin u lidí, kteří se nemohli zbavit obezity pomocí nízkokalorické diety. Až 98 % těch, kteří dodržovali plán podle intolerance, buď snížilo hmotnost, nebo vylepšilo svoji tělesnou kompozici, to znamená, že se jim zpevnila postava, zvýšil se poměr svalové hmoty a kleslo procento tuku v těle. Proto je tento test doporučován k redukci váhy i u těch, kteří po nejrůznějších dietách zhubnout nemohou,“ vysvětluje Monika Golková.

„ZDRAVÁ“ STRAVA NEMUSÍ BÝT TA PRAVÁ

Pro Soňu (38) byl zdravý životní styl vždycky alfou a omegou jejího bytí. Pečlivě si sestavovala jídelníček a hlídala kalorie, zavrhla bílou mouku a vybírala si jenom celozrnné pečivo, jedla netučné potraviny a konzumovala zdravé omega-3 nenasycené mastné kyseliny ve formě potravinových doplňků, kupovala hlavně bioprodukty a připravovala si domácí jogurty, pravidelně cvičila a jezdila na kole…

Prostě dělala vše pro to, aby se udržela zdravá a štíhlá. Přes její snahu se ručička osobní váhy stále posouvala směrem doprava a Soňa trpěla vleklými zažívacími problémy. Tyto potíže ji přivedly do ordinace Moniky Golkové. Rozhodla se absolvovat test potravinové intolerance. Odebrali jí krev a vzorek zaslali do specializované laboratoře.

Po třech týdnech přišly výsledky a Soňa se nestačila divit. Více než 200 testovaných potravin, ingrediencí a chemických látek běžně používaných v potravinářském průmyslu, a také léků, bylo ve výsledné zprávě rozděleno podle barev – zeleně byly označeny ty, které jí nezpůsobovaly žádné potíže, žluté byly potraviny, které by neměla konzumovat moc často (maximálně jednou za čtyři dny), oranžová svítila u potravin, které by si měla dopřát pouze výjimečně a červená znamenala vyložený zákaz k onzumace inkriminovaných potravin, a to minimálně na dobu šesti měsíců.

JÍDELNÍČEK NA MÍRU

Soňa nevěřícně koukala na to, že „stop“ v jejím případě mimo jiné dostalo kravské mléko (takže sbohem, domácí jogurty), vejce, a dokonce i oblíbená dýňová semínka. Po absolvování dalších vyšetření se přišlo mimo jiné na to, že má dlouhodobě zvýšený cholesterol, který způsobuje nadměrná konzumace omega-3 kyselin. Poté, co obdržela výsledky testu, dostala doporučení, jak svůj jídelníček efektivně sestavit, to znamená kterým potravinám se vyhnout a jak je případně nahradit. Například když se zjistí, že jste přecitlivělí na bílou mouku a měli byste se jí důsledně vyhýbat, znamená to konec nejen pro rohlíky, těstoviny a pizzu, ale také pro veškeré omáčky a husté polévky a také pro bílý chléb. Jíška se však dá nahradit solamylem, bílý chléb žitným nebo špaldovým a podobně…

Soňa se rozhodla doporučenou dietu do písmenka dodržovat a prvních výsledků se dočkala už za pár dní – zmizely její dlouhodobé trávicí obtíže a cítila se mnohem lépe. Za měsíc měla dole dvě a půl kila a po třech měsících byla lehčí o sedm kilo. Po půlroce zhubla deset kilogramů, aniž by musela hladovět, a srovnal se jí i cholesterol.


Věděli jste že…

…test potravinové intolerance může podstoupit každý od věku tří let? Bohužel není nejlevnější, vyjde vás zhruba na dvacet tisíc korun – cena je přitom závislá na počtu testovaných potravin.


ZEPTALI JSME SE MUDr. Moniky Golkové, primářky privátní kliniky A2C, prezidentky Asociace medicíny proti stárnutí ČR a SR www.a2c.cz

19.6.2009 10:16 | Mirka Koníčková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.