FITweb

ZPĚT

Drsná blondýna Cameron Diaz

Miluje bojové sporty, je přebornicí v krkání a už čtyřikrát si přerazila nos. Přesto v hollywoodských komediích umí dokonale zahrát éterickou blondýnku odvedle... Proč o sobě tvrdí, že je z půlky chlap?

TAJEMNÝ PŮVOD

Možná vás překvapí, že se tato plavovláska s porcelánovou pletí narodila do multikulturní rodiny – zatímco maminka byla německo-anglického původu s kapkou indiánské krve, tatínek pocházel z Kuby. „Své latinskoamerické kořeny vnímám velice silně. Protože jsem blondýna, a navíc modrooká, lidé mi to často nevěří. Dokonce ani Hispánci mě neberou za svou, protože nevypadám jako oni. Pro mě je ale původ součástí mé osobnosti, kterou vnáším do každé své role.“ Její bohatý etnický původ každopádně namíchal koktejl neotřelé krásy, kterou uplatnila jak v modelingu, tak před kamerou. Ve školních škamnech ale její rozčepýřené světlé vlasy ještě nikdo neoceňoval…

OŠKLIVÉ KÁČÁTKO

„Vyrůstala jsem mezi spoustou mužů, takže mám na ženskou docela vysokou hladinu testosteronu,“ vypráví o svém dětství. Rozhodně nepatřila mezi třídní krasavice, právě naopak. Kvůli vytáhlé a hubené postavě i svéráznému smíchu dostala přezdívku Kostlivec. Tatínek jí dal do vínku mužské jméno a namísto toho, aby začala chodit na balet, prosadila se ve fotbalovém týmu. „Jako holka jsem bývala totálně nezajímavá a neměla jsem žádný styl. V zadní kapse kalhot jsem nosila hřeben, ale pořád jsem měla rozčepýřené vlasy,“ přiznává.

Právě její výška a svérázný výraz jí ale pomohly ke kariéře modelky, takže spolužákům, kteří se jí posmívali, rázem ztuhl škodolibý smích na rtech. Stačilo k tomu jen to, že si jí na jednom večírku všiml fotograf, který jí zprostředkoval kontakt na prestižní modelingovou agenturu.

DIVOKÉ MLÁDÍ

„Byla jsem tvrdohlavá, nezávislá a houževnatá dívka,“ popisuje své dospívání. Už v šestnácti letech odešla z domova se svou kamarádkou do Japonska, aby vyzkoušely své štěstí na přehlídkových molech. Nakonec se exotický výlet zvrtnul v celých pět let, během kterých se věnovala modelingové kariéře na mnoha místech po celém světě, Paříží počínaje a Marokem konče. O tom, že prožívala divoké mládí, svědčí i fakt, že si v osmnácti v Austrálii přivodila otravu alkoholem. Když se v jednadvaceti letech vrátila domů, pokračovala ve vítězném tažení světem módy. Roku 1994 se bez jakýchkoli hereckých kurzů či zkušeností přihlásila do konkurzu na film Maska. Ke svému údivu ho s přehledem vyhrála. A hned v první roli, po boku Jima Carreyho, zaujala svou nevšední krásou a živelností.

Cameron miluje pohyb a scenáristé ho často vpisují i do života jejich filmových postav.

RAKETOVÁ KARIÉRA

Několik let po Masce se objevovala hlavně v nízkorozpočtových snímcích. Svou pověst úspěšné herečky definitivně stvrdila až ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele, kde se nenechala zastínit ani Julií Roberts. Rok poté zazářila v komedii Něco na té Mary je a potom následovaly oba díly Charlieho andílků, díky nimž se s definitivní platností vyšvihla mezi nejlépe placené hvězdy. Slušné částky vyinkasovala také za to, že ve všech dílech Shreka namluvila hlavní „ženskou“ postavu Fionu.

A mohli jsme ji obdivovat třeba ještě v psychologické komedii Zná ji jako svý boty či romantickém filmu Mejdan v Las Vegas.

VELKÁ SPORTOVKYNĚ

Už od střední školy miluje tanec, jistě ne náhodou je ve většině jejích filmů alespoň krátká taneční sekvence. Před natáčením Charlieho andílků prodělala vyčerpávající tříměsíční školení v bojových sportech. „Bylo to nejnáročnější období mého života. Každý den večer jsem měla pocit, že snad umřu,“ ohlíží se zpátky. Od té doby chodí to posilovny pětkrát týdně, díky čemuž má pověst jedné z nejzarputilejších hollywoodských sportovkyň. Kromě toho holduje sportům, které se provozují na čerstvém vzduchu. V létě surfuje a v zimě ji zase můžete potkat na svahu, jak se prohání na lyžích nebo snowboardu. Před pár lety si při surfování na Havaji zlomila nos. A protože její nosánek utrpěl vážnější úraz už celkem čtyřikrát, rozhodla se nakonec nechat si ho vylepšit u plastického chirurga.

ZRUŠENÁ ZASNOUBENÍ

„Vždycky jsem si myslela, že muži jsou úžasní, a nikdy svůj názor nezměním. Nejsem typ ženy, která si neustále stěžuje na chlapy. Líbí se mi, že jsme jiné než muži, vždyť právě díky tomu je život tak zajímavý,“ pěje ódy na opačné pohlaví. S odvahou sobě vlastní se ani po mnoha nezdarech nevzdává pozitivního myšlení. Zatím to totiž vypadá, jako by jejím osudem byla zrušená zasnoubení. Po čtyřech letech vztahu to tak dopadlo s hercem a zpěvákem Jaredem Letem.

A po bouřlivé lásce s takřka o dekádu mladším Justinem Timberlakem následoval opět rozchod. A to už média spekulovala o svatbě a Justin měl doma připravený snubní prstýnek. Herečka mu ještě ztropila pár žárlivých scén, a pak se smířila s koncem. „Už mi není pětadvacet a ani bych se nechtěla do toho věku zase vrátit. Dokonce bych nechtěla vrátit ani své třicáté narozeniny. Nechtěla bych znovu projít cestou, kterou už mám za sebou. Jsem nadšená, že se někam posouvám,“ prohlašuje.

HVĚZDA S PUNCEM SKROMNOSTI

Přestože je módní ikonou, s péčí o zevnějšek to ve svém volném čase nepřehání. „Jsem jako každá ženská: mám skříň plnou šatů a zároveň pocit, že nemám nic na sebe. Tak si vždycky oblíknu džíny.“ Obličej si myje zásadně v kvalitní minerální vodě. A přiznává, že fotky naprosté většiny hereček a modelek jsou počítačově vylepšené, takže by se jimi průměrné ženy neměly nechat dohánět k touze po dokonalosti. „Podle mě by na těchto fotkách mělo být napsáno stejně jako na balíčcích cigaret varování: Pozor! Ti lidé takto nevypadají.“ Cameron miluje muže a jejich pozornost. Podle svých slov se jich nemůže nabažit stejně, jako když jí bylo šestnáct. A když je single? Zásadně nevaří! Cameron miluje pohyb a scenáristé ho často vpisují i do života jejích filmových postav.

DIETNÍ TRIKY

Jak si udržuje svou éterickou postavu bez přebytečného gramu tuku? Když dostane chuť na sladké, zaplaší ji díky žvýkačce bez cukru a před každým jídlem si dává zeleninový nebo drůbeží vývar, takže se pak nepřecpe hlavním chodem. Tento bohulibý zvyk si osvojila během své modelkovské kariéry. Od doby, kdy dala vale vegetariánství, se snaží konzumovat hodně bílkovin na úkor sacharidů. Svou dietní filozofi i zakládá na jednoduchém pravidle, kdy se snaží vyhýbat se všem potravinám, které mají bílou barvu. Bílá rýže, bílá mouka a cukr jsou pro ni naprosté tabu. Dodnes svými štíhlými křivkami nezapře někdejší modelku, což jí závidějí miliony žen na celém světě. Ona sama z toho ale tak nadšená není: „Ráda bych měla smyslnější postavu,“ žehrá na tělo, které jí dala do vínku příroda.

6.10.2009 10:32 | Ilona Lužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.