FITweb

ZPĚT

Můj hubnoucí deníček

Díl druhý: Konzultace s odborníky „Hubnu prakticky od nepaměti. Zkoušela jsem rychlé a přísné diety i hubnutí s odborníkem. Mám za sebou tukožroutskou dietu, stravu podle Štefana Margity i hubnutí pomocí různých farmakologických přípravků.

Naposledy jsem výrazně zhubla asi před rokem a půl, kdy jsem díky užívání léku Meridia měla mnohem menší chuť jídlu. Stačilo mi půl krajíčku chleba, plátek šunky a cítila jsem se plná,“ vypráví Petra. Problém nastal, jakmile Petra Meridii vysadila. Přirozené mechanismy těla se vrátily a Petra dostala obrovský hlad. Nedokázala udržet nízký příjem jídla a začala tloustnout. Během krátké doby tak opět přibrala vše, co zhubla, a k tomu i pár kilo navíc. Přítel mne podporuje „Do projektu Deníček jsem se přihlásila hned, jakmile jsem upoutávku časopisu viděla. Nikomu jsem o tom neříkala, protože jsem si myslela, že mám jen minimální šanci na to, aby mne vybrali. Jaké bylo ale mé překvapení, když za mnou začali chodit a volat mi známí a gratulovali mi… Ani jsem nejdříve nevěděla k čemu, až později jsem zjistila, že mne v redakci Diety skutečně vybrali a mne čeká rok hubnutí pod dohledem a s podporou odborníků i celého týmu časopisu,“ vypráví své první dojmy Petra. Velkou radost jí také udělal přítel. „Sám za mnou přišel s tím, že až budu držet dietu, nemusím si dělat žádné starosti s vařením dvou různých jídel. Rád bude jíst to, co já, protože mu to jedině prospěje,“ směje se Petra.

5 důvodů, proč chci hubnout

1. Svatba – chceme se letos s přítelem vzít a já se rozhodně nechci vdávat, když mám nejvyšší váhu v životě.

2. Miminko – ráda bych také měla brzy miminko, a protože vím, že v těhotenství přiberu, chci začínat na přiměřené váze a pak shazovat vyloženě jen těhotenské kilogramy navíc.

3. Nový šatník – zatím jsem nákup nového oblečení odkládala, ale už se těším, až zhubnu a vyrazím nakupovat.

4. Atraktivita – chci být opět atraktivní, pro sebe sama, chci se sobě líbit a mít ze sebe dobrý pocit.

5. Zdraví – mám problémy se zády, zadýchávám se, a to vše souvisí s mojí nadváhou, chci se všech těchto problémů zbavit.

Typický současný jídelníček

Snídaně: Tmavé pečivo, paštika, čaj

Svačina: Ovocný smetanový jogurt

Oběd: Kotleta na houbách, rýže

Svačina: Rohlík se salámem, pistáciové oříšky

Večeře: Toasty se sýrem a šunkou

Moje největší stravovací neřesti

1. Alkohol

2. Oříšky, chipsy

3. Tučná česká jídla


Jméno: Petra Matějková Věk: 30 let Současná váha: 81,4 kg
Povolání: úřednice Vysněná váha: 65 kg


První schůzka u Petra a Lenky

Petr Havlíček výživový poradce

Deset kilo tuku musí dolů

Při první návštěvě u výživového poradce Petra Havlíčka čekalo Petru nejdříve měření, vážení, diagnostika složení celého těla a také měření bazálního metabolismu. „Byla jsem strašně nervózní a měla strach, že stres a nervozita budou mít negativní vliv na výsledky.

Terapeutka mne ale uklidnila a při měření toho, kolik kalorií spálí mé tělo za absolutního klidu, mi pustila tichou relaxační hudbu, takže to nakonec bylo i příjemné,“ říká Petra. Očekávání Petry i výsledky měření se nakonec celkem shodovaly. Měla by zhubnout 10–14 kg čistého tuku a především celkově ozdravit jídelníček.

„Pan Havlíček mne potěšil tím, že i přes mé četné dietní pokusy nemám zpomalený metabolismus a hubnutí by proto mohlo jít dobře. Na druhou stranu jsem ale nabyla dojmu, že všechno, co jsem až doteď dělala, bylo špatně – jídelníček, pitný režim i užívání některých doplňků stravy,“ přiznává Petra. O to větší snahu má však vše napravit. „Když to nikam nevedlo doteď, je jasné, že můj celkový životní styl chce změnu,“ konstatuje Petra.

Lenka Černá kouč v oblasti zdravého životního stylu a hubnutí

Hubnu pro sebe

Velkou šanci dává Petře i její osobní kouč Lenka Černá, která bude její psychickou oporou po celou dobu hubnutí. „Chce hubnout především kvůli sobě samé, a to je velice důležité,“ říká. Společně si vytyčily několik témat, kterým se budou během roku věnovat, a domluvily se, že pokud nebude možnost vídat se každý týden osobně, budou ve spojení alespoň přes Skype nebo e-mail. „Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si s Lenkou promluvit, bylo to moc příjemné a určitě pro mne přínosné. Mám hned mnohem větší chuť do hubnutí a věřím, že s pomocí všech si skutečně splním svůj sen a budu opět štíhlá a plná energie,“ uzavírá první den svého „hubnoucího deníčku“ Petra.

30.3.2011 10:52 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Libuše17

  Libuše17 držím palce :-) :-) :-)

  Středa 13:00

 2. Kristýna21

  Kristýna21 hodně štěstí :-)

  Středa 15:37

 3. Deboraa

  Deboraa Krásně napsané.. :-[ .moc přeju šťastný konec a hlavně veselou veselku ;-) <3

  Středa 16:37

 4. pindruška - Mirka

  pindruška - Mirka držím pěsti :-)

  Středa 19:22

 5. Marmla

  Marmla Hodně štěstí a pohodové hubnutí ;-)

  Čtvrtek 12:24

 6. Radka33

  Radka33 držím pěsti ;-)

  Pátek 10:53

 7. mirnomore

  mirnomore taky drřím palečky ;-) ;-)

  Neděle 10:50

 8. Marta Petrova

  Marta Petrova Drzim pesticky a preji at se Vam to podari.Hlavne budte v pohode a nestresujte se.Tak to pujde lip. ;-)

  Pondělí 17:06

 9. Eva Doubková

  Eva Doubková Ahoj Petruš,jsem jedna ze sedmi statečných,Eva a chtěla bych Ti za nás všechny nabídnout,abys vstoupila mezi nás parťáky na fitweb.Mluvili jsme o tom na jednom našem sezení s Lenkou Černou a dohodli jsem se,že se pokusíme Tě sehnat a vzít mezi sebe a podpořit Tě přes net. Držíme palce a všichni Tě obdivujeme,že to zvládáš.Ozvi se mi na jitune@seznam.cz nebo na fitweb Eva Doubková,Měj se hezky a moc držíme palce!Evča

  Neděle 15:13

 10. Bosorka

  Bosorka taky moc držin palečky ;-)

  Středa 10:46

 11. Petra Matějková

  Petra Matějková Všechny "hubnoucí! a nejen ty moc zdravím a děkuji za podporu. Hubnutí jde pomalu, ale jistě:-) Všem, kteří jsou na stejné lodi držím pěsti a 7 statečným obzvlášť! Petra

  Středa 19:35

 12. Eva Doubková

  Eva Doubková I Tobě, Petruš za všechny statečné hodně štěstí a uvažuj o té sobotě 7.5.,budeme všichni v Petra clinik v Praze, pokud budeš chtít, rádádi se s tebou setkáme. Ozvi se mi na meil jitune@seznam.cz, napíšu Ti číslo na mobil,papa Eva statečná

  Pátek 17:02

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.