FITweb

ZPĚT

Jak nás vidí slavní muži?

Připravili jsme si pro vás speciální dárek. Položili jsme tři záludné otázky osmi zajímavým mužům. Jste zvědavé, jak pánové odpovídali?

Na co jsme se ptali:
1. Jak vnímáte ženy a jejich „dietování“?
2. Jaký typ žen se vám líbí? Boubelky, nebo štíhlé ženy?
3. A co vy? Řešíte svoji váhu a postavu?


Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. - plastický chirurg

1. Moje žena dietu nedrží, vypadá krásně, jako broskvička, ale ženy, které mají větší sklony k obezitě a hůře se jim kila shazují, by neměly dbát tolik na to, jak chodí oblékané, ale měly by si úměrně ke svému věku držet postavu a fyzickou zdatnost. Co odmítám, je, když žena, které je 60 let, chce vypadat z hlediska váhy na 20 let.

Příliš velká štíhlost vypadá nezdravě. V určitém věku, a to souvisí s celkovým životním stylem, ubývá ženám v obličeji tukový polštářek, a pokud žena příliš zhubne, tak se to v obličeji projeví strhaností. Všeho s mírou, jak říkala moje maminka. Ženy by měly cvičit a úměrně jíst.

2. Pro mě žena musí mít sex-appeal. Ale vzhledem k tomu, že jsem aktivním sportovcem, spíše upřednostňuji štíhlá pevná těla.

3. Již 40 let pravidelně cvičím a z toho 20 let jsem nevynechal ranní cvičení. Ranní cvičení ale není dlouhé, posiluji s činkami ruce, záda a stehna. A není to jen kvůli posilování, ale kvůli věku již potřebuji zatěžovat také dýchání. Večer po operaci většinou 3x do týdne běhám 1000 metrů, a to hlavně kvůli kondici. Na váze nelpím, ale když se trochu „oplácám“, tak mi to vadí. Jinak mám jen o 5 kilo více než na vojně před 50 lety, a to z toho důvodu, že se nijak nepřejídám. Myslím si, že 70 % mé figury je tvořeno normální zdravou stravou a teprve zbytek cvičením.

Jaro Slávik - producent (porotce z pořadu Česko Slovensko má talent)

1. Ženy a jejich dietování vnímám dobře. Odmalička si pamatuji, a to platí i dnes, že vždy nějaká žena v mém okolí drží nějakou dietu.

2. Líbí se mi oba typy žen. Moje žena je štíhlá.

3. V podstatě ano, a to tak, že hodně sportuji. Nejraději běhám a hraji basketbal. Velmi rád chodím do fitka, rád skáču přes švihadlo a občas si zacvičím na velkém míči. Jsem ten typ, který zkouší všechny fitness novinky.Rey Koranteng - moderátor Televizních novin

1. Já myslím, že se v mnoha případech trápí zbytečně. A pokud se ptají na můj názor, tak se jim to spíš snažím rozmlouvat.

2. Pro mě to není důležité. A není to fráze. Důležitý je výraz, co má v očích a jaká ta žena je. To, jestli je plnější, hubená nebo extrémně štíhlá, je vedlejší. Zbytečně jsme si vytvořili unifikovaný model krásy.

3. Vůbec neřeším. Mám štěstí a musím zaťukat, že organismus stále funguje, takže mě sám zatím udržuje na hranici. Navíc ale pravidelně sportuji a nepřejídám se. Diety ale nedržím.Tomáš Krejčíř - moderátor pořadu Snídaně s Novou

1. Já to moc neřeším. Myslím ale, že kdybych měl doma ženu, která by neustále řešila diety, tak by mi to asi vadilo. Samozřejmě ale chápu, že člověk se musí hlídat. V takovém případě to beru pozitivně.

2. Líbí se mi štíhlé vysoké gazely.

3. Neustále… ale je to spíš takový folklor, legrace. Ale jasně že se hlídám. Cvičím, doma třeba s činkami, a také chodím do posilovny.Petr Vágner - herec a moderátor (Ordinace v růžové zahradě 2)

1. Myslím si, že je dieta a dieta. Nejsem zastáncem těch drastických diet, celoživotního trápení se, odpírání si věcí… Podle mě je správnou „dietou“ vyvážený jídelníček a k tomu trocha pohybu, prostě jíst normálně zdravě a hýbat se a pak nepotřebujete držet ty „ničící“ diety následované jojo efektem. Tělo si podle mě řekne, co potřebuje, i když to někdy může být třeba i čokoláda nebo zmrzlina.

2. Pro mě jsou u žen rozhodující jiné vlastnosti, spíš se mi líbí ženy díky své osobnosti, povaze, inteligenci, přehledu, smyslu pro humor a nekladu až takový důraz na kilogramy. Ale myslím si, že optimální je vysportovaná zdravá postava, takže ani boubelka, ani vychrtlina.

3. Vzhledem k tomu, že jsem herec a jsem vidět, tak si nemůžu dovolit dávat si o půlnoci kachnu se zelím a se šesti (i když někdy zhřeším). Navíc televize kilogramy přidává, takže když jsem jednu dobu „nabíral“ svalovou hmotu v posilovně, vypadal jsem pak na obrazovce silněji. Ale díky fyziognomii nemusím naštěstí držet nějak zásadně diety, hodně sportuju, snažím se jíst zdravě, takže i když mi někde něco začne náhodou přečnívat, trochu se zamyslím, co jsem dělal špatně, a napravím to na trénincích i v lednici.Maroš Kramár - herec (Letiště)

1. Vnímám to tak, že ženy se chtějí líbit, a proto se snaží být štíhlejší. Důležité je, aby se ženy cítily dobře. Proti dietě nic nemám, jen nesmí být radikální a nesmí škodit zdraví.

2. Já mám raději štíhlé ženy, ale ne úplně vyhublé. Nelíbí se mi, když je žena kost a kůže.

3. Je mi teď 52 let, tak se dá říct, že 48 let jsem to neřešil. Vždy před premiérou jsem byl tak vytížený, že jsem sám od sebe shodil 2–3 kila. Teď už to řeším. Začal jsem trochu cvičit. Mám vynikajícího trenéra, který trénoval i Sylvestera Stalloneho (Juraj Pipasík, pozn. red.).

Jan Čenský - herec (Ordinace v růžové zahradě 2)

1. Já jsem starší člověk a ten pohled mám trochu zkreslený. Jsem Čech, tak mám rád mánesovské typy. A tenkrát se dieta moc nenosila.

2. Já obdivuji baroko, takže barokní ženy.

3. Zatím určitě ne… Díky rodičům se hýbu docela rád a přirozeně. Nakonec vážím stejně jako před padesáti lety. Takže váhu mám čistě pro ozdobu a pro manželku.Jan Musil - moderátor (Dobré ráno, ČT Brno)

1. Myslím si, že dieta je důležitá v případě, kdy jde o zdravotní problém. Jinak jsem spíše zastáncem vyvážené stravy v menších porcích a pohybu. Opravdu to je jistota, na kterou nemusejí vsázet jen ženy, ale také muži.

2. Žena je žena a rozumím si stejně tak se štíhlou jako s boubelkou. Každý máme jiný vkus, a kdybych si měl vybrat, tak tu, která se cítí být hlavně v pohodě.

3. Samozřejmě že řeším svoji postavu… Když je vám skoro 45 a chcete doběhnout tramvaj a udýchat větší kopec, musíte se o sebe starat, a tak se řídím tím vším, co jsem nahoře popsal.

14.3.2011 10:10 | Alexandra Paulovičová, Petra Lamschová a Jana Šimoňáková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.