FITweb

ZPĚT

Můj hubnoucí deníček díl osmý

Rekonstrukce domu, přípravy na svatbu, ale i příjemný třítýdenní pobyt v lázních byly události, díky kterým uběhl naší čtenářce Petře sedmý a osmý měsíc hubnutí velmi rychle. Jak se jí dařilo během této doby dodržovat zdravý životní styl?

Petra, 31 let

Původní váha: 81,5 kg

Aktuální váha: 76 kg

Celkový úbytek: 5,5 kg

čokoládové lázně, trénink – plavání

Léto bylo zatěžkávací zkouškou. prošla jsem, nemám kila navíc!

Jak jste si užila léto?

Léto jsem si užila spíše pracovně. Na dovolené jsme letos s přítelem nebyli, neboť nás stále zaměstnává rekonstrukce domku a chceme se, co nejdříve to půjde, stěhovat. Věnujeme tomu všechen volný čas.

A co hubnutí a relax, který máte předepsaný přímo od Lenky Černé?

Užila jsem si tři týdny v lázních, kde jsem relaxovala a dávala jsem do pořádku svá bolavá záda. I jídelníček se přes léto dodržoval bez větších komplikací celkem dobře. I když právě v lázních nastal menší problém, protože jsem si nemohla „diktovat“ stravu. Snažila jsem se ale vybírat si z jídel, která odpovídala mému dietnímu „režimu“, což se dařilo tak ze čtyřiceti procent. Pochválit se však mohu, že jsem tam třikrát týdně chodila na VacuShape, který jsem si předtím vyzkoušela i s Dietou.

Když se teď ohlédnete zpět, která rada odborníků Diety pro vás byla nejdůležitější?

To se nedá specifikovat na jednu jedinou radu od každého. Od pana Havlíčka to byl samozřejmě celý stravovací plán a manuál, abych věděla, jaká jídla kombinovat, jaké porce, jak často – to vše je pro mě velmi důležité. Lenka Černá mi „otevřela oči“ v mém přístupu ke mně samotné – naučit se myslet i na sebe a to, že nemusí být vždy vše dokonalé. David Huf mi vytvořil kruhový trénink přímo na tělo, který se snažím dodržovat. Navíc je důležité cvičit správně.

Co vás během hubnutí s Dietou překvapilo, potěšilo?

Překvapilo mě, že pokud má být hubnutí a jeho výsledky trvalé, nejde to tak rychle, jak jsem předpokládala. Výsledky po tak malých krůčcích pro mě nejsou moc motivující, ale když se ohlédnu zpět a vidím za sebou po půlroce výsledek –5,5 kg, jsem spokojená. A potěšil mě samozřejmě motivační dárek v podobě pánve Zepter. Jsem ráda za spolupráci s odborníky a uvědomuji si, že konečně hubnu trvale.

S čím jste naopak měla problém a moc se vám do toho nechtělo?

Největší problém pro mě byl a stále trochu je skloubit celý ten režim dohromady tak, abych dělala vše správně. Tzn. práce, nákup potravin, příprava jídla den dopředu, cvičení, práce na domku, do toho i chvíle relaxu. Ne vždy to vyjde tak, jak bych si představovala. Ale snažím se to všechno zvládnout a přitom i relaxovat.

Zlepšil se nyní váš zdravotní stav?

Určitě se mi zlepšila kondice, nezadýchávám se tolik. Při nakupování potravin sleduji složení, vyřadila jsem sladkosti. Z mého jídelníčku zmizelo také bílé pečivo a spousta dalších „neadekvátních“ potravin. To vše má na můj organismus blahodárný vliv a cítím se mnohem lépe.

Prozradíte něco o své svatbě?

Svatba se blíží, přípravy na ni vrcholí, a tudíž čas k relaxování nyní není téměř žádný.


10 NEJ:

Oblíbená ingredience: čerstvý listový špenát

Oblíbené pití: voda s citronem

Oblíbené jídlo: rizoto s listovým špenátem a krevetami

Oblíbený sport: zumba

Oblíbené cvičení: kruhový trénink od Davida Hufa (ze začátku jsem ho ale proklínala)

Nejmilejší relax: teď to byl lázeňský pobyt

Člověk, který mě nejvíce podporuje: přítel, mamka i kamarádi

Bez čeho si nedokážu představit hezky prožitý den: bez smíchu Oblíbené místo: momentálně úžasná zahrada u našeho domku

Největší úspěch: Pro někoho to můžou být slabé výsledky, ale já jsem na sebe opravdu pyšná, že dokážu skloubit v poměrně hektickém období celý tento režim. Když jsem se hlásila do projektu „deníček“, ještě jsem netušila, že se nám po třech letech podaří najít „domek snů“, a neuměla jsem si představit s tím spojenou práci na rekonstrukci. Do toho jsem byla vybrána do tohoto projektu, který chci plnit poctivě, tzn. snažím se poctivě cvičit, stravovat se podle plánu, konzultovat s odborníky. Tento rok je skutečně hektický a já považuji za velký úspěch, že to zvládám, a ač jsem si myslela, že hubnutí půjde rychleji, z výsledku jsem nadšená, neboť to pojímám jako celek, změnu životního stylu – a ta změna je v mém životě hodně znát.


Jak vidí postup hubnutí Petr:

Zhubla 5,5 kila od začátku roku. Není to málo?

„Petra nám zhubla lehce na začátku, teď má vahu stabilizovanou. V jejím případě to považuji za úspěch. V životě si prošla řadou drastických dietních pokusů včetně silných léků na hubnutí. Všechny tyto pokusy skončily jojo efektem. Také dlouhodobě velmi málo jedla, a proto s ní její metabolismus vůbec nespolupracuje. Všechno tohle musíme dát do pořádku. Petra by i nadále měla více jíst a hýbat se. Ze sportů musí volit aerobní činnost a hlídat si přitom svoji tepovou frekvenci, při které nejlépe spaluje.“

Výživový poradce ing. petr havlíček, Centrum Vittore, www.centrumvittore.cz

23.9.2011 10:46 | Alexandra paulovičvá

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.