FITweb

ZPĚT

Můj hubnoucí deníček

Devátý díl hubnoucího deníčku bude věnovaný dnu s velkým D, v tomto případě s velkým S. Svatební den naší čtenářky Petry se konal 9. 9. 2011. Pojďme se teď podívat, jak probíhal. Čerstvým novomanželům moc gratulujeme!

PETRA, 31 let

PŮVODNÍ VÁHA: 81,5 KG

AKTUÁLNÍ VÁHA: 75,5 KG

CELKOVÝ ÚBYTEK: 6 KG

Seznámení před 14 lety

Minulý měsíc se ze mě stala vdaná paní. Proto jsem se rozhodla další stránku svého deníčku věnovat téhle události a zlehka vám představit svůj příběh. S manželem jsem se seznámila před neuvěřitelnými čtrnácti lety. Zaujal mě na první pohled. Byl velmi milý, zábavný, společenský a pozorný – to trvá dodnes (s menšími výkyvy). Bylo to prostřednictvím mé kamarádky, které za to budu vděčná celý život.

Mezníky ve vztahu

Náš vztah probíhal víceméně plynule a nevybavuji si žádné velké mezníky. Přelomové snad byly tři věci. Po maturitě jsem šla dál studovat, po třech letech studií jsme spolu začali bydlet, bylo mi 21 let. Pak když jsme společně rekonstruovali byt a do třetice, když jsme se rozhodli pro koupi domečku. A samozřejmě svatba! To jsou „čerstvé mezníky“.

Opakovaná žádost o ruku

Mnoho lidí se mě dosud ptávalo, proč jsme se vlastně nevzali… Věci se mají takhle: můj manžel mě požádal o ruku dvakrát, poprvé asi před pěti lety, podruhé před lety třemi. Několikrát jsme měli zamluven termín svatby, několikrát ho rušili, protože jsme nějak neměli čas a chuť na to všechno kolem. Troufám si napsat, že kdyby nám to někdo zorganizoval, už dávno bychom byli manželé.

Přípravy na svatbu

Termín svatby jsme měli od března, nejprve na červen, poté jsme ho přesunuli na září. Když nás znovu napadaly myšlenky na jeho odsunutí, slíbili jsme si, že letos se už určitě vezmeme, i kdyby to mělo být v prosinci. A tak jsme raději trochu „mákli“. Svatební přípravy probíhaly jen 2 měsíce a naštěstí velmi poklidně. Nechtěla jsem se vdávat ve svém „nejobéznějším“ období a to se povedlo. Jsem ráda, že jsem měla 6 kg dole, takže i projekt Deníček jsem brala jako pozitivní věc. Co se týče rozlučky se svobodou, tu jsme oficiálně neřešili. Jak řekl můj manžel, „se svobodou jsem se rozloučil už dávno“, ale před svatbou jsme to s přáteli oslavovali hned několikrát.

Svatební den na výbornou

Svatební ráno bylo pro mě velmi hektické. Jela jsem ke své kadeřnici 18 km, aby mě učesala, poté jsem jela na kosmetiku, nechat se nalíčit. Měla jsem však velkou oporu ve své kamarádce Jitce, která mi šla za svědka a dělala mi ten den i řidičku, vše se mnou absolvovala, a i díky tomu všechno proběhlo v úžasné pohodě. Mezitím se k mým rodičům sjela rodina a kamarádi, nazdobila se auta a ve 12 hodin se přejíždělo na obřad na ranč, kde byla i hostina a odpolední raut s muzikou. Tančilo se do ranních hodin a vše se povedlo na výbornou. Svatební cestu jsme neplánovali, ale nakonec si jedeme odpočinout na pár dní do Řecka. Zájezd jsme dostali jako svatební dar. Bylo to pro nás milé překvapení.

HŘEŠIT, NEBO NEHŘEŠIT

Jak se dá sloučit svatební hostina se zdravým životním stylem? Jaký je názor výživového poradce Petra Havlíčka a koučky Lenky Černé na tradiční svatební hodování? Můžeme během tohoto dne zhřešit a užívat si „co hrdlo ráčí“?

výživový poradce ing. petr havlíček, Centrum Vittore, www.centrumvittore.cz

Petr Havlíček:

„Dnes už není problém pojmout svatbu v souladu se zásadami zdravého životního stylu a zařídit raut na svatbě prostřednictvím racionální stravy. Třeba v pořadu Jste to, co jíte se to povedlo a pochutnali si nejen hosté, ale i štáb okolo pořadu.

Co se týče tradičních svateb třeba se svíčkovou, pak bych nedoporučoval jíst „kolik hrdlo ráčí“, hlavně pokud na hodování nejste zvyklí, protože se s největší pravděpodobností stane to, že jídlo jen tak nestrávíte a vám pak z toho bude zle. Svatba není o tom, sníst všechno, co vidím, a opít se do němoty. Ale není proč se trápit, i to nezdravé, pokud si to dáte v malé míře, aktivnímu člověku rozhodně uškodit nemůže.“

lifekouč lenka černá, odbornice na zdravý životní styl, www.life-clinic.cz

Lenka Černá:

„Svatební den patří mezi ty, které si pamatujeme do konce života. Je tedy zcela jasné, že si nebudeme chtít odpírat například svatební dort nebo jiné dobrot y, které jsou se svatbou úzce spojené. Zároveň není nic horšího než bolestivý žaludek a nevolnost v den, který je pro nás tak důležitý. Hledala bych tedy kompromis. V jídle bych si dávala, na co mám chuť, avšak v přiměřeném množství tak, abych se celý den cítila dobře a v pohodě. A když u ž budete ty dobroty jíst, dělejte to s radostí a chutí! Ve svatební den nemějte žádné výčitky a pořádně si svůj velký den užijte!“

26.10.2011 10:26 | Alexandra Paulovičová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.