FITweb

ZPĚT

Exotická potěšení

Zavřete oči a zasněte se: co by vám teď udělalo největší radost a vyvedlo vás z tradičního kolotoče stresu na konci roku? Co takhle příjemné vůně, zeštíhlení a dokonalé uvolnění v podobě masáží, peelingů a zábalů inspirovaných exotickými dálkami? I psychická pohoda je totiž součástí zdraví.

Ochutnejte avokádo s vanilkou

Kde: Mandala Spa, Praha 6, www.mandala-spa.cz
Za kolik: 1950 Kč/110 minut

Když se spojí opojná vanilka se vzácným avokádem, vaše tělo pozná požitek! V rámci Terapie vanilka & avokádo vám v Mandala Spa dopřejí uvítací rituál zahrnující předrelaxaci v Lime Spa a aromaterapii chodidel.
To všechno za zvuků orientální hudby, která vás něžně přiměje odpočívat a užívat si třeba zázvorový čaj s limetkou. Při samotné terapii pak nejprve pocítíte jemné dotyky terapeutky, které vás uvolní a zklidní.
Vzápětí vaše pokožka zažije peeling a už si bude při masáži lebedit v horké náruči vanilkového oleje doplněného svěžím avokádem. Výsledek? Sametová hebkost pokožky, odpočinutá hlava a blažený pocit po celém těle!

Božský rituál

Kde: hotel Esplanade, Mariánské Lázně, www.esplanademarienbad.cz
Za kolik: 1500 Kč/60 minut

Uprostřed zimy určitě oceníte, když vás někdo na pár slastných minut přenese do luxusního přímořského letoviska naplněného hřejivým sluncem a čerstvým vzduchem… A to géniové, ovládající například v hotelu Esplanade umění zábalu Rituals, opravdu umějí!
Jako první zažije vaše pokožka peeling mořskou solí, který ji důkladně očistí, prokrví a doplní jí minerály, které potřebuje, aby byla stále ve správné formě. A pak přijde to nejlepší: konejšivý zábal s extraktem z fíků a s rýžovým mlékem! Pokožka se díky němu stane přitažlivě hebkou, na dotek sametovou, nádhernou a svůdnou… To bude paráda!

Vydejte se do tropů

Kde: Bamboo Spa, Praha 10, www.bamboospa.cz
Za kolik: 700 Kč/120 minut

Na exotickou dovolenou možná musíte ještě chvíli šetřit, ale jak exotika chutná, můžete pocítit klidně hned. V Bamboo Spa při celotělovém tropickém zábalu, speciální proceduře zlešující vzhled a elasticitu pokožky. Ta si nejprve užije dávku hydratace prostřednictvím kokosového mléka, od něhož (a také od zrohovatělých kousků kůže) ji očistí důkladný peeling z cukrové třtiny. Pak je na řadě masáž kokosovým olejem, na niž navazuje zábal – a při něm vám ještě dopřejí fantastickou masáž obličeje. Garantujeme, že domů odejdete s pocitem, že jste omládla určitě o několik let, a všechny starosti na vás budou krátké.

Na Střední východ

Kde: Studio Figura, Praha, www.studiofi gura.cz
Za kolik: 1480 Kč/90 minut

Jestli má něco sílu osvěžit vás, je to vůně citrusů. Nemluvě o tom, jak prospějí pokožce, nejen co se dodávky vitaminů týče! Ve Studiu Figura vám v rámci Citrusové masáže se zábalem dokážou, že citrusy jsou jedinečné.
Při peelingu z pomerančové kůry, jader lychee a mořské soli přestanete myslet na vnější svět. Po olejové masáži se zaktivuje lymfatický systém celého těla, které se tak rozloučí s nechtěnými toxiny. Při tělové pomerančové masce se pokožka rozzáří, vypne a zvláční.
A po sprchování přinášejícím nezbytnou tonizaci pokožky se už můžete těšit na závěrečnou péči tělovým osvěžujícím gelem s citrusy a dobrou náladu, kterou při pohledu na sebe do zrcadla budete mít!

Vytvarujte se

Kde: Studio Vanda, Praha, www.studiovanda.cz
Za kolik: od 650 Kč/procedura

Abychom si to ujasnili: co vás trápí nejvíc? Zadeček? Stehna? Potřeba dát tělu ty správné křivky? Ve Studiu Vanda to vše umějí na jedničku, a ještě vám při tom nechají dost času na relax. Zásluhu na tom má mimo jiné přístroj Lymfoven, který rozhýbe lymfu a tělo vytvaruje podle vašich představ. Samozřejmostí je pravidelné opakování návštěv ve studiu, ale když působení Lymfovenu spojíte se zábalem z mořských řas či detoxikačním bahenním zábalem a vyzkoušíte ozonovou terapii (kompresní promasírování problematických partií pomocí přípravku s ozonem), uvidíte výsledky dřív, než přijde Ježíšek… A mimochodem, po jmenovaných požitcích se s vámi rozloučí celulitida a místo ní vás potěší pokožka připravená přitahovat mužské pohledy!

Požitek plný čokolády

Kde: Sportovně relaxační centrum RELAX LA FABRIQUE, Praha 9-Čakovice, www.relaxlafabrique.cz
Za kolik: 2890 Kč/180 minut

Milovnice čokolády, pozor! Existuje cesta, jak si dopřávat bez výčitek.
V relaxačním centru La Fabrique vám nabídnou fantastickou věc: Hot Chocolate Exclusive neboli tři hodiny sladkého potěšení! Pokožku prohřejí teplým olejem a lávovými kameny, pak z ní odstraní odumřelé buňky jemným čokoládovým peelingem. Vzápětí vás oblaží masáž čokoládovým olejem, prohřívací čokoládová tělová maska a čokoládový zábal. Po sprše vás čeká ještě čokoládové tělové mléko a finální zábal, ke kterému vám naservírují šálek horké čokolády. Procedurou předejdete celulitidě, uvolníte svaly, vyhladíte pokožku a obohatíte ji o antioxidanty. Takhle nějak to určitě vypadá v ráji!

12.1.2010 14:57 | aktualizováno 22.1.2010 10:18 | JANA POTUŽNÍKOVÁ, PAULOVIČOVÁ, ALEXANDRA PETRA LAMSCHOVÁ, PAVLA MAŘÍKOVÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.