FITweb

ZPĚT

Ohřejte se!

Zima už je regulérně tu a sní sníh a mráz. Potřebujete teplo a relax? Pak určitě vyrazte do lázní za termálními prameny.

Termální lázně jsou zvláštní samy o sobě… nejenže se v zimě dokonale zahřejete, užijete si ty pravé lázeňské procedury a péči odborníků, ale zároveň voda, ve které se můžete nepřetržitě koupat, léčí mnoho tělesných neřestí.
A to už potom stojí za to vyrazit v prosinci buď k nám, anebo k našim sousedům.

Česká republika

Velké Losiny

Velké Losiny najdete v podhůří Hrubého Jeseníku v okrese Šumperk. Jejich poloha je tedy vhodná k návštěvě jak v létě, tak v zimě.

Voda: Můžete se zde koupat v jedné z nejkvalitnějších termálních sirných vod v ČR. Velké Losiny nabízejí dva bazény (vnitřní i venkovní) a dětské brouzdaliště. Zároveň také mnoho sportovních aktivit ve vodě, např. aquaaerobik.

Proč tam jet: Termální voda vás zahřeje, dodá novou energii, pozitivně působí na vystresované tělo a podporuje zdraví. Dochází k relaxaci svalů a zlepšuje se ohebnost kloubů, působí i proti bolesti. Vybrat si můžete týdenní pobyty pokaždé s jiným zaměřením, třeba pro nováčky, pro zdraví atd. nebo jen víkendové či nově i silvestrovské pobyty.

Navíc: Užít si můžete i různé masáže (např. jávskou), balneoprovoz s perličkovými či olejovými koupelemi, wellness procedury, jako jsou zábaly, inhalace, lymfodrenáž či elektroléčbu a mnoho dalšího.

Web: Kompletní info a ceny najdete na www.lazne-losiny.cz

Slovensko

Štúrovo

Město, které leží na hranicích s Maďarskem, se může pyšnit největším termálním koupalištěm na Slovensku. Budapešť je vzdálena jen 48 km. Máte rádi dobrodružství? Pak určitě ke koupání přidejte i nějaké výlety.

Voda: V areálu najdete 9 bazénů o teplotě vody 36 °C. Největší atrakcí je bazén s velkým mořským vlnobitím, které je zatím jediné na Slovensku.
Užívat si můžete také perličkové koupele určené k relaxaci.

Proč tam jet: V sychravém a chladném počasí je to skvělá volba, jak se zahřát a uvolnit. Navíc se díky léčivé termální vodě můžete zbavit bolesti nebo problémů s pohybovým ústrojím.

Navíc: Součástí je také jezero s možností rybolovu a zajezdit si můžete také na koni. K tomu si ještě můžete zahrát bowling, tenis nebo minigolf. A po sportovním dopoledni si dopřát regenerační masáž, saunu nebo vodoléčbu.

Web: Více na www.lazne-sturovo.cz nebo www.vadas.sk

Maďarsko

Széchenyi

V Budapešti vyvěrá 120 termálních pramenů, a proto není divu, že lázně Széchenyi patří mezi největší komplexy v Evropě. Otevřeny byly už v roce 1913 a přicestovat sem můžete za skvělou atmosférou v zimě i létě.

Voda: Ze země vyvěrá voda o teplotě 76 °C a obsahuje síru, vápník a hydrogenuhličitan hořečnatý. Najdete tu 15 venkovních a tři kryté termální bazény. Uvnitř si můžete užít termální koupele, vanové lázně, bublinkové i slané koupele.

Proč tam jet: Voda pomáhá při léčbě revmatických chorob a poruch pohybového ústrojí. Je vhodná pro poúrazovou léčbu, pro léčení artritidy a neuritidy, také účinkuje při menstruačních poruchách. Při léčbě poruch dýchacího a zažívacího ústrojí se voda dokonce pije.

Navíc: Zážitkový bazén nabízí umělé proudění vody, masírovací vodní proudy i perlivé lázně. Nechybí ani wellness procedury, sauna a parní koupele.

Web: www.madarske-lazne.cz

18.1.2011 10:30 | Jana Šimoňáková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Ajka14

  Ajka14 tady si konečně někdo všiml,že máme zimu? :-\ :-\

  Úterý 11:17

 2. Miguelka

  Miguelka Přesně Ájo, u nás už to konečně roztálo ty hromady a oni hlásí že je zima "konečně" tu :D

  Úterý 11:50

 3. Ajka14

  Ajka14 jé-ty jsi ě oslovila,jak mi říkámůj manžel-a náš okruh kamarádů :-) u nás bylo sněhu hromadu-ted tu bylo jaro-a ted tento článek :-D mě to docela apobavilo.

  Úterý 11:53

 4. mitternacht

  mitternacht tady si asi někdo stojí na vedení :-\

  Úterý 11:57

 5. Lukrecie

  Lukrecie mozna mineno ze od stredy bude mrznout a to pred tim brali jako pripravu :-D

  Středa 10:08

 6. pavlina07

  pavlina07 Je to vlastně předpověď :-))

  Čtvrtek 09:19

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.