FITweb

ZPĚT

Vyšetření bez kapičky krve

Neradi chodíte k lékaři, bojíte se odběrů krve a nebaví vás čekat 14 dní na výsledky? Přesto ale chcete dbát o své zdraví? Pak zkuste jít na správné místo – do Centra prevence zdraví, kde vás vyšetří ihned a krev rozhodně nepoteče.

K vyšetření krve je používán
neinvazivní analyzátor krve AMP.
Vypadá jako malý počítač. Vidět
můžete i barevně odlišená čidla,
která se při vyšetření přikládají
k tělu.

Mamograf MEIK je určen
k diagnostice změn probíhajících
v tkáních mléčné žlázy. Ženy při
něm nejsou vystaveny rtg záření.

Zařízení nepotřebuje pro
analýzu ani kapku krve. Funguje
totiž na základě kvantové fyziky.

Myslíte, že to je jen hudba budoucnosti? Že vyšetřit krev bez jejího odběru nelze a že takové centrum u nás ani není? Tak to se pletete. Nyní na jednom místě můžete zjistit krevní obraz, ionty, jaterní testy, cholesterol, činnost plic, srdce, střev a mnoho dalších tělesných hodnot v organismu, a to bezbolestně, bez odběru krve, s výsledky již za šest minut. A nebojte se, nejdříve jsme to vyzkoušeli za vás.

Fyzika a zdraví? Funguje to

Již i v Čechách je možné využívat unikátní neinvazivní analyzátor krve AMP, který je založen na metodách kvantové fyziky. A to v Centru prevence zdraví v Praze 5, které nedávno otevřela společnost Quantum Medical Institute (QMI). Metodu diagnostiky krve bez odběru jediné kapky vymysleli v Rusku pro nutnost sledovat zdravotní stav kosmonautů. V kosmu totiž nelze odebírat krev, a proto musel být vymyšlen způsob, který by hodnoty těla přenášel bez kapky krve rovnou na Zemi k lékařům. Činnost přístroje je založena na vzájemném vztahu mezi prací vykonávanou krevním oběhovým systémem vnitřních orgánů a teplem, které vzniká v důsledku chemických reakcí dusíku, kyslíku, vodíku a uhlíku.

5 čidel, 6 minut a 117 hodnot

Na přístroj, jenž vypadá jako menší počítač, je napojeno pět speciálních čidel, která se připevní na tzv. biologicky aktivní body těla – na pravou a levou krční tepnu, do pravého a levého podpaží a na pupek na břišní tepnu. Pak se spustí program sběru dat a výpočtů, při tomto procesu je nutné ležet v klidu, nenechat se vyrušovat či znervózňovat a rovnoměrně dýchat.

Měření hodnotí:

* celkový stav organismu, např. z hlediska funkčnosti či výměny tekutin,

* stav centrálního nervového systému,

* stav srdce i cév,

* hodnoty plic, parametry jater i ledvin,

* práci imunitního systému.

Délka samotného měření je pouhých šest minut. Ihned poté přístroj dodá 117 ukazatelů analýzy krve a pochodů v těle. Lékař nebo specialista se v těchto výsledcích naučí číst a hned je s vámi konzultuje. Citlivost přístroje je kolem 95 %.

Barevné výsledky

V tabulce výsledků neuvidíte jen své výsledky, ale i ty správné hodnoty. Jakmile se ta vaše „čísla“ liší od běžných hodnot v normálu, upozorní na to přístroj barvou. A sice červenou, je-li hodnota nad normálem, nebo modrou, je-li váš výsledek pod normálem. Lékař tak bez problémů pozná, kde by mohl být problém.

Výsledky jsou ihned zhodnoceny, pacient je upozorněn na svůj zdravotní stav a je mu doporučeno, jakého specialistu by měl navštívit. Pak už je jen na vás, jestli o zdraví začnete pečovat, nebo budete své tělo dále huntovat.

Vyzkoušejte i další přístroje

Diagnostika krve není jedinou novinkou, kterou disponuje QMI. Mezi ty další patří třeba také elektroimpedanční mamograf MEIK, kdy žena při vyšetření neabsorbuje žádné radioaktivní vyšetření. Je citlivější a vyšetření je bezbolestné. Nechybí ani EKG kardiovizor, který dokáže trojrozměrně zobrazit změny na myokardu. Systém už v raných stadiích zjistí přítomnost změn na srdci.


Na vlastní kůži

Trochu jsem se vyšetření obávala, ale jak jsem zjistila po příchodu do Centra prevence zdraví, nebylo rozhodně proč. Hned totiž zjistíte, že se necítíte a následně nato nebojíte jako u tradičního lékaře. Nikde ani náznak šedivé ordinace s pronikavým nemocničním odérem a lékařka vás rozhodně nepřivítá v bílém „strašidelném“ plášti.

Naopak, cítíte se zde jako doma, příjemná vůně i prostředí, milí lidé. Abych mohla podstoupit vyšetření na neinvazivním analyzátoru krve AMP, musela jsem se v klidu usadit do sedačky, nadiktovat základní údaje, jako je věk, váha a pohlaví, a lékařka zjistila moji frekvenci dechu a tep. A pak už se šlo přímo na věc.

Na pravou i levou krční tepnu, do obou podpaží a pupíku, tedy na 5 biologicky aktivních bodů na těle, mi lékařka připevnila 5 speciálních čidel. Šest minut jsem musela ležet v naprostém klidu, nikým nerušená a bez mluvení, a musela jsem stejnoměrně dýchat. Ihned po šesti minutách přístroj vyhodnotil a dodal celkem 117 hodnot přímo z mého těla. Lékařka se mnou všechny mé hodnoty prošla a upozornila mě, na co si dávat pozor, které hodnoty jsou na pomezí a čeho mám dostatek.

Zjistila jsem například, že moje imunita je v pozoru, a to bylo dáno nachlazením, které jsem prodělala, dále také, že bych měla více pít, protože jsem trochu dehydratovaná. Už také vím, že mám v pořádku jaterní testy, ale ledviny mě trochu zlobí, a že mám snížený „špatný“ LDL cholesterol a ten „dobrý“, HDL, mám v normě. Také jsem se dozvěděla, že moje srdce i štítná žláza pracují správně a že netrpím na vysoký ani nízký krevní tlak. A to už rozhodně stojí za jednu návštěvu. Zkuste to také. Kontakt: Centrum prevence zdraví, www.qmi.cz, info@qmi.cz

NOVINKA! Využít budete moci také medicínský přístroj PLASON. Pomáhá léčit nehojivé rány či proleženiny. Také ničí různé nádory a může být použit jako dezinfekce.

Na co všechno může přístroj přijít? V prvopočátcích je schopen diagnostikovat:

* mozkové příhody

* kardiologické poruchy

* cukrovku

* rakovinové bujení

15.4.2011 10:34 | Jana Šimoňáková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. sooda

  sooda úžasné, jak já nesnáším, to moje věčné obíhání doktorů, když musím na kontroly - tady by se to zvládlo při jednom... začnu se asi pídit po dalších informacích

  Úterý 02:15

 2. Becheruška ♥ Pája♥

  Becheruška ♥ Pája♥ To vypadá dobře. Tak se jim juknu na stránky. :-\

  Úterý 10:59

 3. mirkasimi

  mirkasimi poradíte mi, kde to najdu, nejsem pražanda

  Neděle 08:19

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.