FITweb

ZPĚT

Zdravé čtení na prázdniny

Dovolená bez dobré knížky je jako rybník bez vody. Než si sbalíte kufry nebo batoh, vydejte se do dobrého knihkupectví, listujte a vybírejte… My v Dietě jsme vybírali z oblasti zdravého životního stylu.

Dobrých knížek není nikdy dost, a navíc jsou dobrým společníkem na dovolené. Ať už si krátíte dlouhou chvíli na cestách, nebo pak při opalování či lenošení každému přijde vhod něco jiného. Z našeho výběru se dozvíte tipy na zajímavý výlet, dobrý recept či skvělé cvičení.

1. Léčivé bylinky, Bohne a kol., Cpress

Vysadili jste si na jaře za oknem nebo na zahrádce bylinky? Knížka vám poradí, jak je později co nejlépe využít, a to nejen v kuchyni, ale i při léčení.

2. Éčka v potravinách, Vladimír Klescht, Cpress

Víte, co je pravda a co pouhý mýtus a fáma, pokud jde o nezdravá „éčka“ v potravinách? Jste-li zvídaví, a navíc vám záleží na vašem zdraví, je to pravá kniha pro vás.

3. 150 nejzdravějších potravin na světě, Jonny Bowden, Fortuna

Najděte si zde svoji oblíbenou potravinu a zjistěte, jak vám může být prospěšná. Možná budete překvapeni, že i mnohdy na první pohled zatracované potraviny mohou mít příznivý efekt na zdraví.

4. S výživou zdravě po celý rok, Diana Chrpová, Grada

Renomovaná odbornice na výživu vám poradí, jak se stravovat po celý rok tak, abyste zůstali fit a zdraví. Najdete zde také tipy, které potraviny jsou pro který měsíc nejvhodnější a jak je kombinovat.

5. Pět pilířů zdravého života, Vladimír Klescht, Cpress

Stále ještě tak trochu tápete v tom, co vlastně vše zahrnuje pojem „zdravý životní styl“?
Autor vám poradí, jak se hýbat, jíst, odpočívat, bránit se stresu a dalším škodlivým vlivům, které dnešní svět přináší.

6. Tajemství nejlepších šéfkuchařů, Pavel Maurer, Ikar

Alespoň občas si uvařte i doma jako v té nejlepší restauraci. Kniha obsahuje recepty 21 nejlepších šéfkuchařů podle gastronomického průvodce Grand Restaurant.

7. Tak vařím já, Markéta Hrubešová, Mladá fronta

Především v létě nechceme trávit dlouhé hodiny u sporáku a hledáme recepty, které jsou rychlé a zdravé. Přesně 125 takových receptů má pro vás úspěšná herečka a zdatná kuchařka Markéta Hrubešová.

8. Inline bruslení, Jiří Kuban a kol., Grada

Zamilovali jste si inlajn bruslení a rádi byste se naučili více než jen brždění na rovince?
Knížka vám nejen poradí v technice jízdy, ale najdete zde i tipy na skvělé inlajnové stezky.

9. Cvičení pro zdravé klouby, Maren Schwichtenberg, Grada

Víte o tom, že bolestem v kloubech lze předcházet právě vhodným pohybem a také správným držením těla? Knížka obsahuje 91 cviků, které lze cvičit doma i na dovolené bez náročných cvičebních pomůcek.

10. Neznámé Čechy 3, Václav Vokolek, Mladá fronta

Najdete zde zajímavé tipy na výlety po celých Čechách – navíc se zajímavým vyprávěním, kterým ohromíte své spolucestovatele.

11. Normální porucha, Iva Macků, Mladá fronta

Chcete skutečně oddechové čtení na pláž? Knížka vypráví o mladé studentce, která právě zahájila boj s kily navíc a poněkud se jí to vymyká z rukou. Dokáže se poprat sama se sebou i svým osudem?

29.6.2011 10:16 | Pavla Maříková,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.