FITweb

ZPĚT

Astroporadna

Astromedicína patří mezi nejstarší obory astrologických nauk celostní medicíny. Dlouhá staletí se bez ní neobešel žádný skutečný lékař, lékárník či bylinkář. Umožňuje podle přesných vstupních dat (den, měsíc, rok a místo narození) nahlédnout do genetiky, ale také především do duchovních kvalit člověka, jež ovlivňují naše zdraví.

Tradiční čínská medicína

sestává ze skupiny starodávných léčebných metod. Patří mezi vědní obory, jejichž součástí jsou fyziologie, patologie, diagnostika, prevence a léčba. Vychází z původního teoretického systému a její hodnota spočívá ve významných klinických zkušenostech. Teorie je založená na hlavní myšlence celostního pojetí.

V léčbě a diagnostice spočívá její výlučnost v dialektické analýze znaků a příznaků s cílem vypracovat strategii léčby. Laicky řečeno, odkrývá příčiny, neléčí jen důsledky tak jako dnešní západní medicína.

Astma a zácpa

Již řadu let mě trápí astma a zácpa. Můžete mi poradit, jak si zlepšit „zdravotní“ kondici? (nar. 27. 3. 1941, 23.15 hod., Praha) Marie

Lenka Kobásková Mochnáčová říká:

Ve vašem astromediciálním horoskopu podle přesných vstupních dat jde o problém, který jste zdědila geneticky po své matce. To však neznamená, že s onemocněním nemůžete nic dělat. Pozice planet v horoskopu naznačují psychosomatický problém, jenž se vytěsňuje do fyzické úrovně vzhledem k tomu, že si s ním psychicky sama neumíte poradit. Asthma bronchiale symbolizuje ve vašem životě tlak, který vyvíjíte na své okolí v rámci komunikace s nejbližšími lidmi. Pokuste si sama sobě připustit, proč druhé lidi nenecháte svobodně dýchat a potřebujete nad nimi neustále držet jakousi skrytou kontrolu, která je schována za vaši manipulativní péčí. Kde se nachází vaše sebedůvěra, cit a radost ze života? Úsilí, které denně vyvíjíte, vás stojí spoustu energie, jež se bohužel negativně přeměňuje a vytváří patologii ve vašem těle. Problémy se zácpou vycházejí též z psychické roviny, z nedostatku uvolnění, ze strachu přijít o své „zásoby“, o nerovnováhu mezi přijímáním a dáváním. Takže jde o duševní lakotu a vlastnění. Z pohledu tradiční čínské medicíny jsou plíce emočním nositelem smutku, řídí energii celého těla a energii respirační. Pravidelné dýchání je základní podmínkou pro harmonii celého organismu. A plíce řídí oběh vody spolu se slezinou a ledvinami. Ztráta tekutin v tlustém střevě je příčinou zácpy, kterou ovlivňují plíce. V rámci léčby bych doporučovala hlubokou sebeanalýzu, akupunkturu a léčiva ochlazující horkost v plicích, léčiva rozpouštějící hleny a zastavující dušnost, podporující obranyschopnost a odolnost. Tím se zbavíte nejen astmatu, ale i zácpy.


Nemocná štítná žláza

Trpím onemocněním zvýšené funkce štítné žlázy. Již pět let užívám poctivě léky, ale lékař mi sdělil, že se mám smířit s tím, že můj stav bude relativně neměnný. Můžete mi poradit i jinou cestu, která by mne navedla k uzdravení? (nar. 11. 5. 1971, 6.30 hod., Praha) Jana

Lenka Kobásková Mochnáčová říká:

Ve vašem astromediciálním horoskopu jsou vidět genetické dispozice k onemocnění ledvin, jater a srdce. Psychosomaticky je vaše onemocnění spojené se strachem a panickou hrůzou z vlastního života. Štítná žláza řídí ústřední látkovou výměnu, zajišťuje sociální vývoj, evoluci, zrání, reguluje temperament, je rozhodující instancí vitality a aktivity. Její role je náš proces růstu. Přijímejte beze strachu podněty a otevřené vidění v rámci nejbližších vazeb ve vaší rodině. Rozhořčení a obviňování není namístě. Oslabujete si tím funkce několika důležitých orgánů. Hněv a strach jsou spojeny s játry a ledvinami, které podle čínské medicíny řídí produkci hormonů, a ty jsou pak krví vedeny po těle. Krev je produkována ve slezině, uchovávána v játrech, srdce zajišťuje její cirkulaci a nad tím dohlížejí ledviny, jež kontrolují celý chod organismu. Patologicky se může jednat o horkost v dráze jater nebo v srdci, jež se projeví hubnutím, pocením, návaly horka, nervozitou, agresí, bolestmi hlavy, vyšším krevním tlakem, nespavostí, lekavostí, bušením srdce, hlučností. Doporučuji akupunkturu a fytoterapii, která dokáže anomálii srovnat bez vedlejších účinků a paradoxně neničit tělu to, co je potřebné. Hormonální doplňování či ubírání nedodává organismu energii, ale vede k urychlení spálení zbytku rezerv.

zdraví vám může přinést i tradiční čínská medicína!


Lenka Kobásková Mochnáčová astroložka a studentka 1. sinobiologické fakulty tradiční čínské medicíny, www.mochnacova.cz

9.9.2011 8:00 | Petra Lamschová a Lenka Kobásková Mochnáčová,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.