FITweb

ZPĚT

Manuál pro přípravu párty

Chystáte se uspořádat narozeninovou oslavu pro své děti? Načerpejte inspiraci v nové knize s názvem Dětské oslavy – manuál pro přípravu superpárty.

Mejdan podle plánu

Připravit oslavu pro malé členy rodiny nebývá zrovna jednoduchý úkol. Může se stát, že se všem nezavděčíte, proto ji prostě připravujte – jak jinak než s láskou. A s tím ostatním si nechte pomoci a případně i poradit. Existují vyzkoušené fígle, které děti ocení:

1. vytvořte si seznam úkolů

2. vyberte datum a místo oslavy

3. zvolte téma oslavy

4. pozvěte hosty

5. sepište si seznam na nákup

6. připravte zdravé a chutné jídlo

7. nezapomeňte na narozeninový dort

8. sežeňte potřebné dekorace

9. vymyslete vhodnou zábavu

10. bavte se s dětmi

Úryvek z knihy

Kouzelné pravidlo, které by z vaší oslavy udělalo tu nej, neexistuje. I když: Čím více si před samotnou oslavou budete všímat, co baví vaše děti, jak by asi chtěly strávit svůj vysněný den, tím snáze získáte ingredience, ze kterých úspěšnou párty namícháte. Nedbejte, že vám některé touhy připadají hloupé. Pro děti jsou zásadní a důležité.
Dětský pohled na svět je totiž jiný než váš!

Hravě a zdravě

I tak totiž lze připravit dětskou párty. Zvláště pak, jedná-li se o ty nejmenší ratolesti. Pohoštění lze zvolit podle toho, zda se bude oslava konat v dopoledních, či odpoledních hodinách. Na dopoledne mějte v zásobě ovoce nebo ovocné přesnídávky, baby sušenky, cupcakes z banánového základu, piškoty a dětské čaje a vodu. Na odpoledním stole by neměla chybět zelenina, minijednohubky, sušenky, jogurtové poháry s čerstvým ovocem, dort a něco zdravého k pití.

Tip : V knize DĚTSKÉ OSLAVY – manuál pro přípravu superpárty naleznete řadu chutných a rychlých receptů sestavených podle barometru oblíbenosti, např. na ovocné košíčky, banánové smoothie, zmrzlou misku nebo křupavý pohár.

Otázky pro autorku Kláru Kotábovou

1. Kláro, co vás vedlo k napsání manuálu na dětské oslavy?

Kdybych doma sama neměla tři děti, asi bych knihu na toto téma nepsala. Vzhledem k tomu, že jsem narozeninovou oslavu připravovala už desetkrát a k tomu nějaké prázdninové slavnosti, rozhodla jsem se své zkušenosti sepsat tak, aby maminky, které se chystají k něčemu podobnému, nemusely zakusit hořkost toho, když se něco nepodaří. Aby příprava jejich oslavy byla jednoduchá a se skvělým výsledkem.

2. Máte tři malé holčičky, jak vy osobně prožíváte jejich oslavy a co preferují?

Jejich oslavy mají přesně daný řád. Všechny milují princezny, takže u nás se odehrávají princeznovské bály při jakékoli příležitosti. Milují jídla, která vypadají „dospělácky“, takže se snažím jim připravit zdravější variantu toho, co jíme my, ale s pocitem, že nemají své dobroty přesolené apod. A ony se cítí opravdu dospěle. Při poslední oslavě jsem holčičkám a hostům objednala koníky, kteří je hodinu vozili po okolí. Nakonec to ale dopadlo tak, že doprovázející tatínkové si to chtěli také zkusit, takže na ponících jezdili oni a dětičky prosily, aby si mohly také zajezdit. Což mě zase utvrdilo v názoru, že muži jsou jen děti s velkými botami :-)

3. Když jim připravujete narozeninové menu, dbáte na zásady zdravého stravování, nebo razíte názor „pro jednou neuškodí“?

Myslím si, že nic se nemá přehánět. Samozřejmě se snažím, aby průběžně jedly spíš zdravější věci, čokoláda k nám domů ale také může, a je fakt, že holčičky naštěstí raději sáhnou po ovoci než po čokoládě. Takže pokud si občas dají něco „nezdravého“, příliš to neřeším. Ono je také fajn vědět, že po rodičích a prarodičích zdědily holčičky „štíhlé“ geny a lásku k pohybu. Z toho důvodu dělám narozeninové, respektive párty pohoštění takové, aby chutnalo. Holčičky jsou těmi, kdo určuje, co na stole bude. A zajímavé je, že nikdy nesmí chybět okurkové jednohubky: Na párátka napíchnete kolečko (asi 0,5 cm) okurky, na to kousek rajčátka a navrch kostičku sýra. Po těch a dětských hamburgerech se vždy zapráší.

4.10.2011 11:13 | JANA VAŠÁKOVÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.