FITweb

ZPĚT

Užijte si aktivní relax

Staňte se dobrodruhem a opepřete letní zážitky akčním sportem. Nejenže se pobavíte, ale také můžete na dovolené bezbolestně shodit pár kilo.

Ponořte se do hlubin moře

Věděli jste, že Rudé moře na pobřeží Egypta patří k nejkrásnějším potápěčským lokalitám na světě?
Využijte toho a vyzkoušejte si potopit se mezi hravé delfíny, želvy, barakudy a sem tam i žraloky. Ať už se chcete naučit umění technického potápěče, nebo se stát náročným freediverem, v Egyptě máte spoustu možností. Vždy je ale lepší obrátit se na odborníky.
Jedním z nich je potápěčské centrum Lighthouse, které má zkušené učitele a nabízí i ubytování a potápění v Dahabu, v Šarm aš-Šajchu či Hurghadě. Dokáže zajistit i pobyt a potápění na lodi Miracle, v nabídce má i gastronomické služby, kde nechybějí speciality arabské kuchyně.
Více na www.lighthouse-dc.com

Vyjeďte si na čtyřkolce

Poznejte originálně Island – zemi sopek, gejzírů a vodopádů. Vydejte se na dobrodružnou jízdu za volantem terénní čtyřkolky. Přiblížíte se tak k bouřlivé vulkanické krajině ve vnitrozemí, která je běžným autem nedostupná. Během cesty můžete obdivovat krajinu sopek a lávových polí a zároveň se brodit potoky, řekami a obdivovat obrovské vodopády či kolonie papuchalků hnízdících na útesech. Nevynechejte ani možnost zaplavat si v teplých potocích a jezírkách v oblastech horských pramenů.
Více na www.skandinavie.cz

Objevte canyoning

Poznejte nedotčené části Madeiry díky dobrodružné vodní aktivitě.
Princip canyoningu spočívá ve zdolávání horských potoků a řek ve směru jejich toku. Slaňujete skalní stěny nebo vodopády, můžete se ponořit do křišťálově čisté vody, vodní koryta využít jako skluzavky, skočit do přírodních tůní nebo přelézat balvany a popadané stromy.
Adrenalinové zážitky podtrhuje krása nádherné a jinak nedostupné přírody zeleného souostroví uprostřed Atlantiku. Nejde však jen o nevinné vodní hrátky, a proto je canyoning vhodný spíše pro trénované sportovce. Více na www.madeiraoutdoor.com/en

Poznejte italské cyklostezky

Naložte kolo a vyrazte do malebné oblasti severní části jezera Lago di Garda v Itálii. Najdete zde síť cyklistických tras s názvem Mountain & Garda Bike, které jsou lemovány krásnými hotely v pastelových barvách na březích jezera a vedou až na svahy hory Monte Bondone a zpět. Jestli toužíte cítit vítr ve vlasech a chcete se nechat okouzlit památkami, objevte 200 km dlouhý okruh nenáročných tras, které vedou vinicemi po silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Během cesty venkovem si vyzkoušíte 400 metrů dlouhou trať Bike Parku Busatte, která vede přes piniový háj v městečku Torbole. Cesta je plná přírodních překážek, lávek i skokánků, které dokonale prověří vaše schopnosti. Vstup je zdarma a kolo BMX i chrániče si můžete vypůjčit na místě. K dispozici je i kyvadlová doprava a ubytování.
Více na www.visittrentino.it

Vyšlápněte si do kopců

Pokud rádi chodíte a během dovolené hledáte akci a vzrušení v horách, v rakouském Štýrsku si tyto aktivity opravdu užijete. Na zajištěných stezkách najdete vždy tu správnou túru pro vás, užijí si zde jak začátečníci, tak zkušení turisté-lezci. Během túry vás ohromí úchvatný rozhled na horské masivy, rozeklané vrcholky pohoří a sytě zelené louky. Cestou se osvěžíte i pohledem na průzračná horská jezera. Voda je zde v mnoha podobách – od pokojně se třpytící a křišťálově průzračné až po hučící a zpěněnou, řítící se volným pádem přes okraj skalního útesu. Když si navíc s sebou vezmete hůlky na nordic walking, protáhnete si celé tělo a spálíte spoustu kalorií.
Více na www.austria.info/cz

Zvedněte plachty

Vodomilové by neměli vynechat výlet k Jaderskému moři. Průzračně čistá voda a oblázkové pláže sice svádějí k lenošení, ale rozhodně stojí za to, vyzkoušet si i vodní lyžování nebo jízdu na vodním skútru. Mezi nejoblíbenější patří jízda na „oplachtěném prkně“, pro kterou jsou tady ty nejlepší podmínky. Ideální jsou průlivy mezi ostrovy, kde vanou stálejší větry. Coby začátečník se můžete přihlásit do kurzu, a pokud přijedete jen tak, bez sportovního vybavení, můžete si ho zde koupit nebo půjčit. Mimořádně dobré podmínky pro letní surfování najdete v Pelješackém průlivu mezi západním pobřežím poloostrova Pelješac a ostrovem Korčula. Nachází se zde i několik kempů, které využívají zejména surfaři.
Více na www.chorvatsko.cz

TIP DIETY

Překročte svoje hranice

Chtěli byste alespoň jednou v životě zažít euforii z volného pádu, ale zároveň se chcete cítit bezpečně díky profesionálnímu zázemí? Vyzkoušejte si tandemový seskok. Nemusíte ani jezdit daleko. Na letišti Příbram – Dlouhá Lhota na vás čeká parta zkušených tandempilotů ze Sky Centra Příbram, z nichž každý má za sebou více než 6000 seskoků a prošli náročnými přípravnými kurzy. Není proto důvod se bát. Tandemový seskok ze 4000 metrů si po krátké instruktáži užije každý ve věku od 8 do 100 let. Kdy: každý den (počasí je rozhodující) Cena: 3800 Kč (5500 Kč s videozáznamem na DVD, 5800 Kč s videozáznamem a fotkami na DVD) Bonus: po přistání obdržíte certifikát a originální tandemové tričko Doporučuje: šéfredaktorka Petra Lamschová + Petr Bartoš a Hanky Mazourková a Šuláková ze 7 statečných Více na www.skycentrum.cz


Článek vyšel v časopise Dieta .

6.4.2018 1:01 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.