FITweb

ZPĚT

Infrasauna: Bezpečná cesta ke zdraví

Komerční sdělení

Existuje mnoho způsobů, jak pečovat o zdraví. Spojte příjemné s užitečným a zkuste infrasaunu. V pohodlí domova se oddejte blahodárnému teplu infračervených paprsků, které dodají znavenému tělu vzpruhu. Poradíme vám, jak na to.

Infrasauna versus klasická sauna

Infrasauna představuje moderní alternativu saunování využívající tepla infračerveného záření. Oproti klasické sauně se díky infrateplu aktivuje detoxikace organismu už při teplotách 50-60 °C. Vlhkost vzduchu kolem 30-50 % také nezatíží organismus.

Díky nižším teplotám i vlhkosti nabízí infrasuana šetrnější způsob saunování, který nevyžaduje následnou proceduru prudkého ochlazení těla. Při saunování se vám bude lépe dýchat a je vhodné i pro ty, kteří si ze zdravotních důvodů nemohou dopřát klasickou saunu.

Bezpečné záření, které prozáří podzimní dny

V zahraničí je infračervený tepelný systém označován jako „domácí lékař“, jehož pozitivní účinky na zdraví jsou i u nás běžně využívány ve zdravotnictví nebo při terapeutické léčbě. Není proč se obávat – infračervené záření nezaměňujte s UV zářením, které způsobuje při opalování zarudnutí kůže.

Dnes se infračervené záření využívá v dětských inkubátorech a není náhodou, že v roce 1996 byla infrasauna na OH v Atlantě vyhlášena saunou pro OH.

Infrasauna se těší stále větší oblibě u široké veřejnosti a stává se běžnou součástí domovů. Než se v ní začnete prohřívat i vy, seznamte se s tipy pro efektivnější saunování.

Infrakabinavstup povolen téměř všem

Infrasauna je při nižších provozních teplotách vhodná i pro astmatiky, kardiaky a alergiky. Jako výborný způsob posílení imunitního systému ji mohou využívat už i děti předškolního věku. Nejen že budou odolnější vůči infekčním nemocem, ale pravidelný pobyt v infrasauně zlepší kvalitu jejich spánku a podpoří chuť k jídlu.

Děti se prohřejí rychleji než dospělí, proto je třeba zohlednit aktuální pocit dítěte a při projevech nevolnosti infrasaunu opustit.

Pobyt v infrasauně se naopak nedoporučuje lidem se silikonovými implantáty. Pokud jste nemocní nebo používáte léky, je vhodné konzultovat použití infrasauny s lékařem.

Krok za krokem ke správnému saunování

• Jako potící kůru si infrasaunu dopřejte 1-2krát týdně v časovém rozmezí 30-40 min. U denního použití vhodného nejen k prevenci organismu se délka saunování snižuje na 5-15 minut, během nichž můžete zůstat v lehkém oblečení.
Ráno je nejvhodnější doba pro saunování. Odměnou za dřívější vstávání vám bude příliv energie pro nadcházející den.
Před saunováním je vhodné se osprchovat a otřít dosucha.
• Ozdravný potenciál infračerveného záření maximálně využijete nastavením teploty v sauně na nejvyšší hodnotu. Nastavením na nižžší teplotu riskujete, že se budou kvůli jejímu udržení infrazářiče průběžně vypínat a tím se bude přerušovat působení infračervených paprsků, které mají přínosnější terapeutické účinky než samotné teplo.
• Pro zahájení saunování není důležité čekat, až se sauna naplno vyhřeje. Vstoupit do ní můžete hned při jejím zapnutí a zahřívat se společně s ní.
• Během saunování je vzhledem k umístění topidel nejefektivnější poloha vsedě s chodidly na úrovni lavice.
• V sauně využijete masážní kartáč a 3 ručníky nebo osušky. Na jednu z nich se posaďte, druhou položte za účelem absorpce potu na zem a třetí si přehoďte přes kolena, abyste měli čím stírat pot. Pomocí masážního kartáče odstraníte z kůže odumřelé buňky a docílíte tak jejího zářivějšího a hebčího vzhledu.
Po saunování vyčkejte uvnitř infrasauny s otevřenými dveřmi, než se vaše tělo přestane výrazně potit. Teprve poté si dejte vlažnou sprchu a vyhněte se použití sprchového gelu nebo jiných přípravků, které by mohly zanést vaše teplem otevřené póry.
• Nezapomeňte po saunování doplnit tekutiny. Ideální volbou je čistá voda.
• Jestliže vás trápí problémy se spaním, doporučuje se použít saunu večer. Zrelaxuje vás po náročném dni, uvolníte se a bude se vám lépe usínat.

Pevnější zdraví – sladká tečka na konec

Pokud si budete pravidelně dopřávat pobyt v infrasauně, posílení imunitního systému a celkové kondice organismu na sebe nenechá dlouho čekat. A nejen to.
• Ulevuje od svalového napětí a pomáhá mírnit bolesti.
• Odbourává stres a psychické napětí.
• Díky odstranění odumřelých buněk a hloubkovému čištění zanechává hebčí, elastičtější a zářivější kůži.
• Zmírňuje projevy kožních onemocnění (akné, lupénka, ekzémy) a artritidy.
• Účinně detoxikuje organismus.
• Pomáhá hubnout a omezit projevy celulitidy.

Dopřejte si relax v pohodlí domova a udělejte zároveň něco pro své zdraví.

1.10.2015 15:49 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.