FITweb

ZPĚT

Šibenik: ideální rodinná dovolená v Chorvatsku

Komerční sdělení

Čisté oblázkové pláže, příjemné ubytování, výborné jídlo, historické památky a úchvatná příroda v blízkých národních parcích Kornati a Krka. Toto a ještě mnohem víc na vás čeká v nenápadném přímořském městečku Šibenik, které se rozkládá kolem malebného Šibenického zálivu.

S otevřeným mořem spojuje Šibenik úzký průliv sv. Antonína, pohádkovou přírodou tu vede cyklistická stezka. Slunce zde svítí 2710 hodin ročně, suché léto ochlazuje příjemný mořský vánek. Navštívit můžete přes 20 kostelů a 4 městské pevnosti (jednu na pobřeží a tři v kopci nad městem). Nachází se zde mnoho významných památek, včetně mimořádně cenné katedrály sv. Jakuba, jež od roku 2000 patří na seznam světového kulturního dědictví UNESO. V Šibeniku se také vždy pohodlně ubytujete, příjemné hotely a apartmány jsou roztroušeny po celém městečku.

Nejlepší pláže, koupání a sportovní aktivity

O krásná místa na koupání není v Šibeniku nouze. Unikátní městskou pláž Banj najdete už 5 minut od centra městečka a pohodlně tam dojdete pěšky. Na stylovou pláž Jadrija se jezdí motorovým člunem. Pláž pokrývají drobné oblázky a písek, zčásti ji stíní borový lesík. Za spoustou vodní zábavy vyrazte autem do hotelového komplexu Solaris. Pláž je tu písečná a děti si užijí ohromný aquapark. V Šibeniku si zkusíte potápění, jízdu na člunu, či kajaku, nebo si skočíte bungee jumping z 362 m vysokého oblouku Šibenického mostu.

Kouzlo středomořské kuchyně

Doslova na každém rohu narazíte na útulné konoby, taverny a restaurace, kde vaří především typickou středomořskou kuchyni: mořské plody, ryby. Dát si můžete také tradiční pokrmy připravované na grilu, nebo pod pekou. Vychutnáte si speciality s olivami a olivovým olejem, či studené polévky maneštre. Přepadne-li vás chuť na sladké, zkuste fritule a kroštule (něco jako koblížky), či výbornou chorvatskou zmrzlinu, které se tu říká sladoled.

Suvenýry, bez kterých neodjete

Ze suvenýrů nezapomeňte na nejtypičtější chorvatský suvenýr šibenický knoflík. Vydutý knoflík kdysi tvořil součást pánského kroje, dnes se vyrábí i jako šperk. Přímo od pěstitelů a výrobců nakoupíte některé z lokálních lahůdek: dalmátský pršut, pažský sýr, med, olivy a olivový olej, chorvatská vína, bylinkové pálenky.

Tipy na výlet ze Šibenika

Když vás omrzí koupání v moři a lenošení na pláži, vydejte se na výlet. Na kopci Vindikuša u Šibenika prozkoumáte 2 historické pevnosti: Barone a Michal. Jsou nově opravené a za jedno vstupné si dopřejete náramný výhled na moře i celé městečko. Poblíž Šibenika se nachází Národní park Krka a Skradinské vodopády na řece Krce. Prohlédnete si také sokolnické středisko v obci Dubrava (vstupné 10 kun). V Dubravě působí i malá rodinná farma, kde projedete na koni.

Vyberte si svou dovolenou v Chorvatsku u cestovní kanceláře Vítkovice Tours. Cestovní kancelář Vítkovice Tours vám také poradí s výběrem dovolené na poslední chvíli.

5.6.2017 0:00 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.