FITweb

ZPĚT

Nákup potravin? Vyhrajte lístky na workshop, kde vás to naučí!

Potraviny nakupujeme všichni. Podle čeho se však orientujete? Ideálně byste měli sledovat surovinové a nutriční složení. Workshop Chytré nakupování je tu proto, abyste se zorientovali v informacích, které se můžete na obalech potravin dočíst.

Dietoložka PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., odborná poradkyně iniciativy Vím, co jím a piju, vás provede džunglí potravinových obalů. Vysvětlí Vám, které informace by rozhodně na obalech potravin chybět neměly a které jsou při výběru zcela zásadní.

Zorientujte se v tabulkách!

Aby pro vás tabulky nutričního neboli výživového složení nebyly španělskou vesnicí, budete mít za úkol právě podle těchto údajů vybrat nejvhodnější potravinu. Zároveň si vyzkoušíte sestavit správnou výživovou pyramidu vyváženého stravování. Budete zjišťovat, kolik váží různé potraviny, abyste do budoucna odhadli, kolik potravin vlastně spotřebujete.

Na závěr workshopu bude každý účastník sestavovat svůj vlastní jídelníček. Na jeho základě vybere dr. Hlavatá mezi účastníky jednoho, jemuž bude asistovat při běžném nákupu v supermarketu. Nenechte si tak ujít příležitost nakupovat s odborníkem po boku!

Soutěžte o 3 lístky na workshop Chytré nakupování! Odpovězte správně na soutěžní otázku: Pokolikáté pořádá iniciativa Vím, co jím a piju workshop Chytré nakupování?

1) poprvé

2) podruhé

3) popáté

Nápovědu hledejte na tomto odkazu.

Workshop se koná v pondělí 17. 6. od 18 do 21 hodin

Adresa: kavárna Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, Praha 1

Správnou odpověď, spolu se svým jménem, příjmením a adresou, posílejte na mackova@mf.cz do 13. 6. 2013.
Výherce uveřejníme po skončení soutěže. Podmínky soutěže najdete ZDE.

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.