FITweb

ZPĚT

Umíte nakupovat potraviny? Naučte se to! Vyhrajte 3 lístky na workshop Chytré nakupování!

Při nákupu potravin byste měli sledovat především surovinové a nutriční složení. Workshop Chytré nakupování je tu proto, abyste se zorientovali v informacích, které se můžete na obalech potravin dočíst.

Dietoložka PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., odborná poradkyně iniciativy Vím, co jím a piju, vás provede džunglí potravinových obalů. Vysvětlí Vám, které informace by rozhodně na obalech potravin chybět neměly a které jsou při výběru zcela zásadní.

Zorientujte se v tabulkách!

Aby pro vás tabulky nutričního neboli výživového složení nebyly španělskou vesnicí, budete mít za úkol právě podle těchto údajů vybrat nejvhodnější potravinu. Zároveň si vyzkoušíte sestavit správnou výživovou pyramidu vyváženého stravování. Budete zjišťovat, kolik váží různé potraviny, abyste do budoucna odhadli, kolik potravin vlastně spotřebujete.

Na nákup vás doprovodí dietoložka

Na závěr workshopu bude každý účastník sestavovat svůj vlastní jídelníček. Na jeho základě vybere Dr. Hlavatá mezi účastníky jednoho, jemuž bude asistovat při běžném nákupu v supermarketu. Nenechte si tak ujít příležitost nakupovat s odborníkem po boku!

Soutěžte o 3 lístky na workshop Chytré nakupování! Odpovězte správně na soutěžní otázku:

Které čtyři živiny hodnotí iniciativa Vím, co jím a piju, než potravině udělí své logo?

Správnou odpověď posílejte do 22. 8. 2013. Nápovědu hledejte na tomto odkazu. Více informací o akci naleznete ZDE

Podmínky soutěže

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.