FITweb

ZPĚT

Problém matky je jí 50 let a nejméně 10 let má nadváhu

Další problém je v tom, že prodělala operaci kyčle před 5ti lety a dostatečně nohu neprocvičovala, takže to dospělo až tak daleko, že kulhá, noha jí bolí a má jí stále nateklou, plnou vody.

Dotaz

Dobrý den, můj dotaz se týče mé matky. Je jí 50 let a nejméně 10 let má nadváhu (170cm/90kg). Její problém je, že prostě ráda jí a jí hodně, nemá vůli přestat a jí, dokud se nepřejí tak, že nemůže dýchat. Nad jejími porcemi zůstává rozum stát. Další problém je v tom, že prodělala operaci kyčle před 5ti lety a dostatečně nohu neprocvičovala, takže to dospělo až tak daleko, že kulhá, noha jí bolí a má jí stále nateklou, plnou vody. Pohybu má dostatek, ale nesportuje, na to je prostě líná. Prosím, poraťe mi, jak na ní, jak jí donutit nejíst a pohybovat se více. Jsou nějaké léky, které by jí pomohly snížit váhu? Je v okolí Blatné nějaký dietolog? Jsme z ní už zoufalí (bratr a já - oba sportovně založeni), zkoušíme to na ní po dobrém, po zlém, chvíli se lépe stravuje a jezdí i na rotopedu, ale do měsíce se vrátí zase do starých kolejí. Předem děkuji za Vaši případnou pomoc. Přeji krásný den Mirka :)

Odpověď

Nemáte šanci. Pokud se maminka nerozhodne s tím sama něco udělat a nebude chtít sama, nemáte šanci.

31.3.2009 13:17 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.