FITweb

Reklama

ZPĚT

Michaela Kuklová „Hubnutí může člověka i bavit.“

Křehká herečka, kterou si pamatujeme jako princeznu Jasněnku, se nyní objevuje v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jak si udržuje štíhlou postavu? Držela někdy dietu?

Co pro vás znamená slovo dieta?

Počítání kalorií.

Jste vyznavačkou zdravého životního stylu, nebo hříšník? A proč?

Mně nevyhovují extrémy. Jen se nepřecpávám, ale jím všechno. Nedělám moc často omáčky, knedlíky a smažená jídla, nesním čtyři knedlíky, ale dva, nemažu si chleba sádlem, dávám přednost šunce před salámem a tak podobně. Ale v mém jídelníčku je v podstatě všechno. Moc nechápu vegetariány, kteří nejedí maso ze soucitu se zvířaty, protože se ptám, co by s nimi lidé udělali, kdyby se všichni vegetariány stali. Jestli by nás matička Země uživila – i ta nepotřebná zvířata.

Co byste poradila lidem, kteří chtějí zhubnout, a stále jim to nejde?

Důležitá je motivace a rozhodnutí. Nezačínat zítra, pozítří, ale hned a radovat se z toho. Uvědomit si, že hubnutí může člověka i bavit. Jakmile se dostavují první výsledky, radost převažuje.

Vaříte, pečete, smažíte, grilujete? Co z toho nejradši?

Vařím ráda, protože dobré jídlo přispívá domácí pohodě. Péct se teprve učím, k maminkám to prostě patří. Nejraději vařím to, na co mám zrovna chuť, nebo čím udělám radost druhým.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a co byste nevzala do úst?

Oblíbených jídel mám hodně, nejsem vybíravá, jím téměř všechno, co je pro nás normální. Nepozřela bych nic živého, ani opičí mozek, ani brouky a tak podobně.

Co ve vaší ledničce či kuchyni v žádném případě nenajdeme a proč?

Brambůrky, majonézové saláty, alkohol taky výjimečně. Brambůrky mi sice chutnají, saláty taky, ale kalorickým a méně zdravým pochutinám se vyhýbám nějak automaticky. Většina druhů alkoholu mi vlastně nechutná, výjimečně si dám s chutí pivo nebo svařák.

Musela jste už někdy hubnout do šatů?

Musela jsem hubnout jen dvakrát v životě. Jednou kvůli roli, ze štíhlé na hubenou a pak rok po porodu, protože poslední kila nechtěla dolů.

Kamarádíte se vy a pohyb?

Moc ne, mě baví jen chůze v lese při houbaření, protože ani nevnímám, že jdu, jízda na koni, protože se vezu, mívala jsem ráda ping-pong, biliár, bowling, ale na nic už není čas. Ani v kině jsem nebyla přes tři roky a tomu bych dala určitě přednost.

Jaký sport ráda sledujete?

Dnes už nesleduji nic, pokud nejde o olympiádu nebo MS a nemáme nějaká česká želízka v ohni.

Máte svou štíhlou postavu v genech, nebo je to spíše výsledek těžké dřiny?

Částečně i v genech, ale v mládí jsem dělala čas rytmiku, balet, měla jsem ráda míčové hry, taky přírodu, nachodila jsem kilometry se psy, pořád někde lezla po stromech, časem jsem začala jezdit na koních. Sice se člověk jen jakoby veze, ale když dlouho nejezdí a pak si dá dvě hodinky v terénu klusem a cvalem, zjistí, že ho bolí všechny svaly, jako by dřel v posilovně veškeré partie. Chci říct, že pohyb v mládí mi moc pomohl.


Jednou větou

Co vás nejvíc zaměstnává v poslední době?

Pracovně natáčení Ordinace v růžové zahradě, ale hlavně syn Romík.

Jaký je pro vás nejlepší způsob relaxace?

Čtení vleže v posteli.

Váš tip na něco zdravého, ale dobrého?

Velmi dietní, velmi chutné… Kuřecí stehýnka pečená na kysaném zelí.

19.4.2011 10:31 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
  1. ivanka57

    ivanka57 :-D to jo když jste jako žížala

    Sobota 00:45

  2. smaragda

    smaragda no ale žížala je proto,co napsala o dietě-jí všechno ale málo,toho se taky držím a nemám problém s nadváhou.... :-)

    Neděle 20:33

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.