FITweb

Reklama

ZPĚT

STÉVIE V NÁPOJÍCH

Tato zázračná bylinka má vysoce sladivou chuť, a přitom neobsahuje žádné kalorie.V některých zemích světa již slouží jako legální přírodní sladidlo pro lidi s diabetem.

Zároveň však může být i dobrým pomocníkem při redukční dietě. V březnu loňského roku se ve Francii začala prodávat Fanta Still slazená stévií sladkou. Na otázku, zda se letos chystá společnost Coca Cola prodávat na českém trhu nápoje s tímto přírodním sladidlem, nám odpověděla tisková mluvčí Daniela Paličková: „Mohu potvrdit, že s využitím sladidla stévie při výrobě našich nápojů určitě počítáme i v České republice. V této chvíli je však příliš brzy na to, abychom mohli naše plány v této oblasti blíže specifikovat.“ Nepropadejte ale panice, stévii sladkou sice u nás zatím v běžném potravinářském sortimentu nenaleznete, můžete si ji ale koupit v zahrádkářství ve formě bylinky a sladit si s ní nejen studené, ale i teplé nápoje, jako je čaj či káva.

14.3.2012 9:44 | JANA VAŠÁKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
  1. Leonarda

    Leonarda Zdravím, stévii mám doma ve formě bylinky, ale bohužel doma nejsme schopni tím sladit, protože v čaji zapáchá. Možná proto není tak rozšířená. Nevím, jestli mám nějakou špatnou várku, nebo to tak s ní je. Máte s ní také někdo zkušenost? :-)

    Úterý 18:05

  2. Gespoci

    Gespoci V Albertu jsem si koupila Stevii ve formě tabletek v krabičce ála sladidla, čaje či kaše jsou s ní skvělé. 8-)

    Pondělí 10:05

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.