FITweb

Reklama

ZPĚT

Kim Cattrall: jsem ženská krev a mlíko

Proti živočišné Samantě ze Sexu ve městě byl Don Juan břídil. Její představitelka má i ve skutečném životě slabost pro zajíčky a co do počtu milenců za Samanthou příliš nepokulhává. Přesto prohlašuje, že pravé sexuální uspokojení poznala až po čtyřicítce.

„Nejsem žádná superštíhlá hollywoodská herečka s velikostí XS. Jsem ženská krev a mlíko,“ hlásá jedna z nejpřitažlivějších padesátnic na světě. Odmítá udělat ze sebe pohublý věšák na šaty či zombie, která prošla rukama plastického chirurga. Je prostě sama sebou, a právě díky tomu po ní stále touží i o generaci mladší muži. „Nesnažím se odpovídat představě krásy, kterou prosazují média. Vzhlížím k ženám, jako je Helen Mirren nebo Judi Dench. Vypadají skvěle a zároveň na svůj věk. Proč vypadat jako mimozemšťan? Sex-appeal vyjadřuje sebedůvěru, jež plyne z poznání sebe sama.“

OSUDOVÁ ŽENA

Světoobčanka Kim vyrůstala v Kanadě, herectví studovala ve Velké Británii, a pak žila v Německu a USA, kde se začala rozjíždět její herecká kariéra. Zpočátku se objevovala v epizodních rolích seriálů, jako je například Columbo. Až časem našla svou parketu, a začaly přicházet role sexbomb. „Naprostou většinu své kariéry jsem hrála ženy, které si svou sexualitu užívají. Hrát femme fatale je vzrušující,“ ohlíží se dnes zpátky.

SEX VE MĚSTĚ

Kim svůj život dělí na dvě fáze: před Sexem ve městě a po něm. Roku 1998 se stala součástí tohoto kultovního seriálu, který zbořil nejedno sexuální či společenské tabu. I když byla nejstarší ze všech hereček v hlavních rolích, právě ona natočila nejvíce postelových scén. Svým způsobem ji překvapilo, že jí nabídli roli vášnivé nymfomanky. Domnívala se totiž, že po čtyřicítce bude dostávat spíš role matek, vdov a usedlých sousedek.

Producenty třikrát odmítla, protože měla obavu, že se bude jednat o seriál, který vrhá na single pětatřicátnice špatné světlo. Dnes ale nešetří chválou. „Je to oslava ženskosti. Děláme tam věci, na které lidi myslí, ale nevysloví je. Dáváme mužům a ženám příležitost vypovídat se, což je velice zdravé a přirozené.“ Role cynické a sexuálně nenasytné Samanthy jí přinesla celosvětovou proslulost. „Lidi si mě najdou, ať je to na australské pláži, nebo na newyorské ulici. Běží za mnou a křičí: „Zrovna když měla vaše postava rakovinu, procházel jsem tím stejným. Psychicky mi to pomohlo.“

MÓDNÍ VÁŠNĚ

Rafinované kostýmy podle posledních trendů, které bezpochyby patřily k magnetům seriálu, si patřičně užívala. „Byla to bomba! S návrhářkou Patricií Field jsem pracovala moc ráda. Moje garderoba byla spíš výstřední než vyzývavá. Ano, nosila jsem světlé barvy a obrovské výstřihy, ale moje chování bylo mnohem divočejší než můj šatník. Myslím, že některé ostatní postavy se oblékaly bláznivěji, zatímco Samantha byla dobře postavená žena, takže její oblečení bylo vždycky dokonale vyladěné.“ V soukromí se obléká daleko ležérněji. Co nosí, záleží na tom, jak se právě cítí. Má-li dobrou náladu, vezme si džíny a kašmírový svetr, prostě něco pohodlného, měkkého. „Když jsem smutná, vezmu si něco, co jsem dlouho nenosila a co jsem dostala jako dárek. Anebo ze skříně vyhrabu boty, které mám dlouho a jsem na ně zvyklá.“

SVŮDNICE I V REÁLU

Samantha je jí blízká také v soukromí. Seznam jejích milenců je delší než její filmografi e a najdete v něm jména slavných herců i bývalého kanadského premiéra. Rozvést se stihla už třikrát. Jejím posledním úlovkem je o dvaadvacet let mladší Alan Wyse. „Od čtyřiceti se mi zdá, že čím méně make-upu na sobě mám, tím lépe. S přibývajícím věkem se stává platným pravidlo, že méně je někdy více – tedy ve všem kromě mužů,“ vtipkuje. Zpočátku měla ze vztahu s o tolik mladším mužem strach, ale nakonec podlehla jeho neustálému dobývání. „Muži mého věku ze mě mají strach,“ přiznává. „Zatímco ti mladší jsou mnohem ochotnější něco riskovat.“ Rozplývá se nad tím, že ji životní náhledy jejího milovaného obohacují, a prohlašuje, že už i ve svém věku dospěl k určité životní moudrosti, která vyplývá z jeho osobnosti. Má snad jen jedinou vadu na kráse. Je to šéfkuchař, který svou drahou polovičku rozmazluje gurmánskými lahůdkami. A tak se pak Kim musí o to víc snažit v posilovně.

KNIHA O ORGASMU

Kupodivu ale i její cesta ke spokojenému erotickému životu byla dlouhá a klikatá. „Když jsem se konečně svěřila kamarádkám se svými sexuálními frustracemi, ke svému údivu jsem zjistila, že spousta z nich prožívá ty stejné problémy. Jenom o tom nemluvily, protože se o tom prostě obvykle mlčí. Chce to spoustu odvahy, přiznat i sama sobě, že vás váš manžel či přítel tak úplně neuspokojuje.“ Proto napsala spolu se svým bývalým manželem, jazzovým hudebníkem Markem Levinsonem, knihu o ženském orgasmu. V ní se svěřila celému světu s tím, že až do čtyřicítky nevedla příliš spokojený erotický život. „Všichni si mysleli, jak si užívám, a přitom to tak vůbec nebylo,“ říká naprosto otevřeně. Svou zpovědí se snažila pomoct dalším ženám, které si dnes možná procházejí něčím podobným jako kdysi ona.

KAŽDODENNÍ DIETA

„Teď držím dietu prakticky pořád. Po čtyřicítce je to nutnost,“ přiznává. „Jídlo totiž miluju.“ Je příznivkyní umírněné diety ze South Beach. V restauracích používá svůj vlastní trik – na zbytky večeře, které už nehodlá spořádat, vymačká šťávu z citronu. Díky tomu pak na ně ztratí chuť a přestanou ji pokoušet. Zdravou stravu doplňuje cvičením. Zkoušela jógu v bazénu, ale to ji příliš neoslovilo. Dnes dělá hlavně pilates nebo půl hodinky denně věnuje běhání. Díky tomu má i v padesáti postavu, kterou by jí mohla závidět leckterá o generaci mladší kolegyně. „Cvičím, jak to jen jde. Genetika je na mé straně, ale čas pracuje proti mně,“ strachuje se. Naposledy zuřivě hubla kvůli filmu Sex ve městě, který běžel v kinech loni. Snažila se vypadat co nejlépe, a tak trávila každou volnou chvilku v posilovně. A výsledky se dostavily. „Je mi přes padesát a vypadám na svůj věk, ale nechtěla bych, aby mi bylo znovu dvacet, dokonce ani třicet nebo čtyřicet.“ Mezi obočím má velkou vrásku, které se zbavuje pomocí botoxových injekcí. Z plastické chirurgie má ale panickou hrůzu. „Nechci se jednou podívat do zrcadla a nepoznávat sama sebe. Nechci, aby po mém odchodu z místnosti lidé kroutili hlavou, a ptali se jeden druhého, co se to se mnou stalo.“ Nic takového jí zatím nehrozí, prožívá totiž právě jedno z nejšťastnějších období ve svém životě – co se práce i soukromí týče.

ŽIVOT PODLE KIM CATTRALL

Nebere si servítky, mluví o všem, co ji napadne, a vrstevnice s přehledem strčí do kapsy. Kde bere své sebevědomí? Stačí se podívat, jak žije. Při hodinách pilates formuje své křivky a aby měla dostatečnou kondici, chodí běhat. Tohle všechno jí pak dovoluje také sem tam zhřešit. A když je toho přece jen moc, vždycky se vrací ke své oblíbené dietě ze South Beach. Pozve-li ji její vyvolený, nadaný šéfkuchař Alan Wyse, na večeři, nikdy nesní všechno. Aby odolala pokušení nadále uždibovat, pokape zbytek porce citronem tak, aby ji chutě přešly. A pak už se vůbec není co divit, že v modelech od své oblíbené návrhářky Patricie Field vypadá tak skvěle!

1.6.2009 12:49 | ILONA LAUŽANSKÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.