FITweb

Reklama

ZPĚT

Kate Winslet - 10 věcí, které jste o ní netušili

Jako malá holčička byla buclatá, nevzhledná a zamindrákovaná. Dnes má doma vitrínu plnou prestižních hereckých cen, patří mezi světové sexsymboly a natáčí erotické scény s o patnáct let mladšími muži. Má ráda své tělo a všem ženám doporučuje, aby si tuhle větu říkaly alespoň jednou denně.

„Oproti svým kolegyním si i s konfekční velikostí 38 připadám příliš tlustá, ale myslím, že na matku dvou dětí nevypadám nejhůř,“ prohlašuje Kate.Má zdravé tělo s ženskými křivkami a nikdy nepatřila mezi podvyživená hollywoodská „tintítka“. Nosí podprsenku velikosti C a drastickými dietami se naposledy ničila v době dospívání. Pracovně se jí v poslední době daří čím dál lépe. Její nejnovější dva filmy jsou psychologická studie rozpadajícího se vztahu Nouzový východ a drama, které se vrací k druhé světové válce, se stručným titulem Předčítač. Sklízí za ně ceny na všech stranách - získala hned dva Zlaté glóby a za Předčítače konečně také vytouženého Oscara. Je živým důkazem toho, že i herečka, které se pod šaty nerýsují žebra, může být hvězdou stříbrného plátna první kategorie.

1. BYLA TLUSTÁ A UMÍNĚNÁ DÍVENKA

„To je ta tlustá s velkýma nohama,“ říkalo se o ní poněkud nelichotivě, když byla malá holčička.Ona si ovšem nenechala nic líbit, vždycky totiž patřila k umíněným a tvrdohlavým. „Bývala jsem temperamentní, a když jsem se pro něco rozhodla, nikdo mi to nedokázal vymluvit. Také jsem si připadala starší, než jsem ve skutečnosti byla.“ A to je dobře, protože díky své tvrdohlavosti si už v jedenácti prosadila, že se přihlásí do hereckého kroužku, a téhož roku se objevila v reklamě na cereálie. Talent měla odjakživa v krvi. Snad všichni členové její rodiny měli něco společného s herectvím, a tak jí už odmalička místo pohádek předčítali divadelní scénáře.

2. Z DĚTSTVÍ SI ODNESLA MINDRÁKY

„Měla jsem nadváhu a neznala jedinou herečku, která by byla při těle. Proto jsem si nedokázala představit, že bych jednou v téhle branži uspěla,“ přiznává se ke svým mindrákům, které jí otrávily dospívání a jež si s sebou zčásti nese dodnes. „Jakmile se v dětství cítíte tlustá, nemůžete se toho pocitu zbavit ani později. Pořád vám připadá, že vypadáte jinak a hůř než ostatní. A to je i můj případ.“ V pubertě se živila jen kávou a ovocem, příšerně hladověla a doufala, že ji to přivede ke kýžené dokonalosti. Když dospěla, uvědomila si, že si tím jen zbytečně ubližovala.

3. O SVÉ PRVNÍ VELKÉ ROLI SE DOZVĚDĚLA MEZI CHLEBÍČKY

Jako začínající herečka obíhala konkurzy a mezitím si přivydělávala v obchodě s občerstvením. Jednou, když připravovala zákazníkovi sendvič, zazvonil telefon a na druhé straně se ozvalo: „Tu roli jste dostala.“ Kate se rozklepala kolena a třesoucíma se rukama položila na pečivo poslední plátek krůtí šunky. Právě se totiž dozvěděla, že si režisér Peter Jackson mezi bezmála dvěma sty uchazečkami vybral právě ji. Film Nebeská stvoření, který vyprávěl krutý příběh dvou mladičkých vražedkyň, jí konečně zajistil nálepku uznávané herečky.

4. JE ABSTINENTKA A BOJKOTUJE CHLEBA

„Nepiju alkohol, nejím chleba ani jiné pečivo a vyhýbám se uměle upravovaným jídlům, protože jsou plná nezdravých éček,“ odtajnila složení svého jídelníčku. Poslední dobou se tématům, jako je strava a hubnutí, v rozhovorech vyhýbá, a tak každá informace o jejím životním stylu, která prosákne na veřejnost, vzbudí zájem jejích fanoušků.

5. BĚHÁ Z DONUCENÍ

Co se sportu týče, pětkrát až sedmkrát týdně potrápí své tělo na běžeckém pásu. „Nudí mě to k smrti, ale občas to prostě musím podstoupit,“ prohlašuje smířeně. Aby ji monotónní pohyb neuspal úplně, běhá při sledování televize. Když je hezké počasí, vyrazí joggovat do parku, kde se může rozptýlit pohledem na okolní přírodu.

6. TITANIC JI FYZICKY VYČERPAL

Megafi lm Titanic zná snad každý, ale málokdo ví, že jeho natáčení nebylo pro hlavní protagonisty žádný med. Natáčení snímku, který Kate před dvanácti lety dostal do první herecké ligy, bylo extrémně náročné. Herečka musela strávit celé hodiny v těžkých mokrých šatech a neuvěřitelné zimě. Aby byla v dostatečné fyzické kondici, připravovala se na natáčení v tělocvičně. Jezdila na rotopedu a posilovala, a kromě toho také upravila svůj jídelníček. Oblíbené plavání v bazénu si v některých dnech musela odpustit, protože jí maskérky rafinovaně barvily vlasy na ten správný zrzavý odstín. Ale vyplatilo se to. Kromě tučného honoráře a celosvětové proslulosti jí natáčení přineslo i pevné přátelství s Leonardem DiCapriem, kterému dnes její děti říkají „strýčku“.

7. ZHUBLA DÍKY ZVLÁŠTNÍ METODĚ

I když přehnaným dietám nefandí, po porodu se musela vyrovnat s těhotenskými kily. Po narození dcery Kate zhubla přes čtvrt metráku. Šušká se, že ač je zavilou odpůrkyní diet a dietologů, údajně jí při tom pomohla netradiční analýza založená na zkoumání pleti v obličeji. Příliš otevřené póry signalizují přebytek kyselosti v organismu, zatímco vrásky jsou lakmusovým papírkem, který napovídá, že jíte příliš kalorická jídla. Ať už to bylo jakkoli, dokázala se Kate po obou porodech vrátit víceméně na původní váhu, a za to si zaslouží uznání.

8. BOJUJE PROTI ANOREXII

„Dnešní filmový průmysl vychovává z dívek anorektičky,“ rozčiluje se Kate, která je vášnivou odpůrkyní přehnané vyzáblosti. Při každé příležitosti zdůrazňuje, že by ideální váha neměla být na prvním místě v žebříčku hodnot. „V životě jde o víc než jen o vystouplé lícní kosti,“ hlásá.Zdůrazňuje, že herečky a modelky na stránkách módních časopisů bývají většinou počítačově vylepšené, a tak je snaha za každou cenu se jim vyrovnat absurdní. Kate si takovým obdobím v mládí také prošla, proto se dnes snaží ostatním ženám vysvětlit, že trápit se kvůli nedokonalé postavě nemá smysl.

9. MÁ OBROVSKÁ CHODIDLA

Když pro ni stylistky pro natáčení nebo ofi ciální večírky shánějí boty, které by dokonale ladily s kostýmem či večerní róbou, musejí oběhat polovinu obchodů ve městě. Oproti své průměrně vysoké postavě, tedy 169 cm, má totiž nezvykle velkou nohu - velikosti 45 (nebo také 11, chcete-li). A právě tenhle fakt byl dalším důvodem nejistot, které v ní hlodaly v období dospívání.

10. HRÁLA V ROUŠE EVINĚ S MLADÝM ZAJÍČKEM

V jednom z posledních snímků, v psychologickém Předčítači, jí scénář předepisoval eroticky laděnou scénu s o patnáct let mladším německým hercem Davidem Krossem, při které musela odložit veškeré oblečení. Film totiž pojednává o příběhu mladíka, který si začne románek se starší ženou, a později zjistí, že byla dozorkyní v koncentračním táboře. Na rozdíl od většiny kolegyň, které v podobných případech cvičí třikrát více než obvykle, aby se blýskly dokonalým tělem, Kate žádné zkrášlující kúry neprodělala.„Chtěla jsem působit reálně. Nemyslím si, že by herci měli vypadat dokonale a bezchybně.“ To však neznamená, že by ji natáčení podobných záběrů bavilo. „Je to vždy nervově vyčerpávající a musí se to točit tak dlouho, dokud to nepůsobí přesvědčivě.“


Navštívenka Kate Winslet

Narodila se: 5. října 1975 v Readingu, ve Velké Británii

Přezdívka: Anglická růže

Filmy, které ji proslavily: Nebeská stvoření, Rozum a cit, Titanic,

Quills: Perem markýze de Sade, Věčný svit neposkvrněné mysli, Předčítač, Nouzový východ

Manžel: režisér Sam Mendes

Děti: dcera Mia (8) z prvního manželství a syn Joe (5) z druhého manželství


„Vedle hereckých kolegyň vypadám se svou velikostí 38 poněkud tlustá, ale jsem šťastná za to, jaká jsem. Dnešní filmový průmysl vychovává z dívek anorektičky, a to je něco, s čím nemohu nikdy souhlasit,“ prohlašuje otevřeně Kate Winslet.

15.6.2009 15:50 | ILONA LAUŽANSKÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.