FITweb

Reklama

ZPĚT

Christina Applegate: Prostě sexy

Zatímco ostatní herečky drží drastické diety, aby se zbavily tukových faldíků, Christina má úplně jiné starosti. Láduje se superzdravou kapustou a inspiruje se makrobiotikou, aby definitivně zvítězila nad zákeřnou nemocí. A právě proto je sexy!

Znáte ji jako prostořekou dceru Bundových ze seriálu Ženatý se závazky anebo jako rozvodovou právničku z romantické komedie Prostě sexy. Když u ní ale před rokem zjistili rakovinu prsu, kariéra šla stranou. Zachránila ji radikální operace, zdravý životní styl a makrobiotická strava.

DĚTSTVÍ VE ZNAMENÍ CHUDOBY

Kořeny její odvahy a silné vůle můžeme najít v dětství, které rozhodně nebylo procházkou růžovým sadem. „Pro mou mámu, která se snažila prosadit jako herečka a zpěvačka, nebylo lehké vychovávat mě sama. Neměly jsme daleko do bezdomovců, kteří nikdy netuší, jestli budou mít zítra peníze na jídlo,“ vypráví Christina. Rodiče se rozvedli hned po jejím narození, a tak vyrůstala ve skromných poměrech sama s matkou. Právě to jí ale pomohlo vstoupit do světa showbyznysu už ve věku, kdy si jiné holčičky hrají s panenkami. „Reklamy pro rádio jsem začala natáčet už ve čtyřech letech, kdy jsem ještě neuměla pořádně mluvit. Ale pomohlo nám to sehnat peníze na přežití.“ Není divu, že ji dnes jen tak nerozhází pár kilogramů navíc, ba dokonce ani zdravotní potíže.

ŽENATÝ SE ZÁVAZKY

Úplně poprvé se objevila před kamerou už coby tříměsíční miminko. První větší role, díky níž se proslavila i u nás, přišla ovšem v 80. letech se seriálem Ženatý se závazky. Jako šestnáctiletá teenagerka získala roli půvabné, ale poněkud nevycválané dcery Bundových – Kelly. „Tenhle seriál lidi šokoval a znechucoval, ale v soukromí se mu smáli,“ ohlíží se dnes zpátky. V té době, kdy byla dospívající hvězdičkou a její vzhled byl pro ni maximálně důležitý, ještě bojovala s váhou.
Vyvážený životní styl, díky kterému se dopracovala k vyrýsovanému tělu, našla až na prahu dospělosti. A spolu s tím přišly i první velké filmové role. Tehdy se objevila po boku Cameron Diaz v komedii Prostě sexy a defi nitivně se zařadila mezi první ligu Hollywoodu.

ŽIVOTNÍ ZKOUŠKA

„Někdy pláču, jindy řvu a jsem opravdu naštvaná nebo upadám do sebelítosti. Jsem ale přesvědčená o tom, že je to součást uzdravování,“ takto popsala své pocity poté, co u ní byla v jejích šestatřiceti letech, v létě loňského roku, diagnostikovaná rakovina prsu.
„Kdyby na tuto nemoc přišli o rok později, možná bych nepřežila,“ uvažuje Christina. Špatná zpráva přišla navíc v nešťastném období, pouhých pár týdnů poté, co se její bývalý přítel Lee Grivas předávkoval drogami. Někdejší workoholička, která dokázala při natáčení sitcomu Samantha Who?
strávit na place i 16 hodin denně, pod tíhou těchto událostí změnila přístup k mnoha věcem. Zvolnila v práci a začala se poohlížet po vysněném domku na pláži. „Pochopila jsem, že nevlastním včerejšek ani zítřek a že vše, co mám, je současný moment,“ shrnuje svou novou filozofi i.

VÍTĚZNÝ BOJ S NEMOCÍ

Herečka chodila na pravidelná vyšetření prsu od svých třiceti let, protože touto chorobou trpěla už její matka, a také u Christiny byl zjištěn gen zvyšující riziko vzniku rakoviny. Možná i proto se pouhých pár dní po zjištění diagnózy rozhodla pro odstranění obou prsů. A to přesto, že byly rakovinové buňky zjištěny jen v jednom ňadru. „Nechtěla jsem chodit na prohlídky každé čtyři měsíce a znovu podstupovat testy.

Chtěla jsem to vyřídit jednou provždy, a proto jsem udělala tohle těžké rozhodnutí.“ V dnešní době, kdy je plastická chirurgie velmi daleko, to však zdaleka neznamená, že by měla strávit zbytek života bez své ženské chlouby. Právě v této době by měla herečka podstoupit dlouho plánovanou rekonstrukci prsů, která jí vrátí plný dekolt. „Až mi bude devadesát, budu mít nejkrásnější poprsí v celém domově důchodců. Až budeme sedět u bridžového stolu, budou mi ostatní dámy závidět,“ vtipkuje s humorem sobě vlastním. Když se jí bude zdravotně dařit, možná se opět vrátí k plánování miminka.

Před dvěma lety už o takové možnosti uvažovala, ačkoli byla tehdy krátce po rozvodu a neměla partnera. „Připadám si úplná jen v přítomnosti malých dětí. Jestli to dopadne tak, že si ho pořídím sama, nevidím na tom nic špatného,“ nechala se tehdy slyšet.

POSEDLOST CVIČENÍM

„Držím svou vlastní dietu. Jím cokoli, na co mám chuť, a pak tvrdě cvičím, abych nepřibrala,“ odtajňuje svou strategii, jak být stále sexy. Běhá, věnuje se kardiocvičení, posiluje s lehkým závažím, chodí na hodiny spinningu, tančí a protahuje si tělo při józe. Nic neponechává náhodě a svou postavu formuje pod dohledem trenérky Janette Jenkins. Kromě toho ještě čas od času absolvuje bootcamp, což je intenzivní cvičení v rytmu vojenského drilu, během kterého si všichni účastníci sáhnou na dno svých možností. „Dřív jsem mívala velmi elastickou pokožku. Stačilo mi dvakrát si zacvičit a hned byly vidět výsledky.

To se tak před čtyřmi lety změnilo. Musím se v posilovně snažit mnohem víc a pozitivní změny jsou vidět až po měsíci tvrdé práce,“ přiznává. Nějakou dobu po operaci se musela svého oblíbeného cvičení vzdát, ale dnes už je zase v jednom kole.

LASEREM I MÓDOU KE KRÁSE

Přestože už se pomalu blíží ke čtyřicítce, má stále mladistvou a jemnou pleť. Jsou za tím nejen geny, ale i laserová terapie. „Je to hotové mučení. Hodinku si připadám jako v pekle, ale moje pleť je potom omlazená a vypadá mnohem líp,“ popisuje své zkušenosti se zázračným laserem. Svému zevnějšku věnuje větší péči až během posledních let. „Dřív jsem bývala velká bohémka, hipísačka, no prostě svá. Nezajímalo mě, jak vypadám. Vždycky ve mně bude trochu bohéma, ale teď mám módu ráda. Líbí se mi i elegantní oblečení, takže v soukromí mixuju všechno dohromady. Většinou na sebe navrstvím několik různých druhů oblečení, abych nevypadala příliš uhlazeně.“

NADŠENÍ PRO ZDRAVOU KUCHYNI

Má sklony k vegetariánství, angažuje se v organizacích na ochranu zvířat. Kvůli jedné kampani proti kožešinám dokonce nafotila sérii aktů. Dlouho si nechávala do domu přivážet makrobiotickou stravu, ale pak usoudila, že to je příliš drahé a upustila od toho. I ona má ale své hříchy: „Miluju sýry, sýrové pizze prostě neodolám,“ rozplývá se. Jejím vůbec nejoblíbenějším jídlem je kapusta, která aspiruje na zařazení mezi superpotraviny.

Díky vysokému obsahu minerálů, aminokyselin i vitaminů (například beta-karoten či ještě větší množství vitaminu C, než kolik obsahují citrusy) je mimořádně zdravá a působí jako prevence proti řadě nemocí. A Christina volila v poslední době jídelníček tak, aby jí maximálně pomohl uzdravit se.

12.1.2010 15:10 | aktualizováno 13.1.2010 15:42 | ILONA LAUŽANSKÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.