FITweb

Reklama

ZPĚT

Můj hubnoucí deníček

Také už jste drželi milion diet, a přesto se svých kil nemůžete zbavit? Podobně je na tom jedna z vás, čtenářka Petra. My jsme si ji vybrali do našeho celoročního projektu a společně s odborníky s námi absolvuje cestu k vysněné postavě i změně životního stylu. Držte jí palce!

Jméno: Petra Matějková

Věk: 30 let

Povolání: úřednice

Současná váha: 80 kg

Vysněná váha: 65 že kg je váha při které vím, že se cítím dobře, vysněná váha by byla 60 kg.

Díl první:

Milá Dieto, jsem předplatitelkou vašeho časopisu již řadu let, ale až teď jsem se rozhodla reagovat na vaši výzvu. Ráda bych totiž s vámi hubla po celý rok. Již řadu let bojuji s váhou. Letos jsem však oslavila své třicáté narozeniny, dokončila jsem bakalářské studium a na příští rok v červnu mám naplánovanou svatbu. Najednou jako by to byl mezník v mém životě. Došlo mi, že mi vše tak nějak vychází, jen ta má váha je mým dost velkým trápením.

Chtěla bych změnit přístup ke svému životu a vykročit v příštím roce tou správnou nohou, být se sebou spokojená, být krásná nevěsta a připravovat se pomalu i na roli budoucí maminky. Moc ráda bych zhubla alespoň 10 kg a skutečně jsem si to dala v příštím roce za svůj velký cíl. Mám však dojem, že bez odborných rad, dohledu i malého „biče“ nade mnou mi to půjde hůře. Nechci opět „po svém“ shodit 5 kg a za chvíli nabrat dalších deset, to je totiž má zkušenost za posledních 10 let.

Nemohu říci, že bych se přejídala, chodím cvičit, snažím se nad vším, co dělám, přemýšlet, ale výsledky se nedostavují. Nebudu tu snad ani zmiňovat své pokusy s různými tabletkami a tobolkami, po nichž je mé tělo asi pěkně „zhuntované“ a už neví, kudy kam. Jsem si vědoma toho, že účast je závazná na příštích dvanáct měsíců, a nevím, zda budu vybrána jako vhodný adept, ale na takovou spolupráci a pomoc bych se opravdu těšila a s nadšením se do toho pustila Zdravím celou redakci. Petra

Jak to vidí odborníci:

Petr Havlíček

výživový poradce Z mého pohledu je Petra dobře motivovaný jedinec, který si velmi dobře uvědomuje, že bez změny životního stylu toho sama se sebou moc nenadělá. Líbí se mi její motivace – ani ne tak svatba (protože pokud si ji její partner chce vzít už teď, tak mu rozhodně nevadí, jak vypadá, a bere ji takovou, jaká je) jako spíše plánované těhotenství a následný příklad pro své budoucí potomky. Asi není na škodu, že si Petra prošla všemi možnými dietními hokuspokusy, ze kterých se poučila, že rychlé a poměrně pohodlné hubnutí není trvalé a většinou se za něj platí docela vysoká daň.

Lenka Černá

kouč v oblasti zdravého životního stylu a hubnutí Rozhodně se na spolupráci s Petrou těším. Z dopisu, který nám zaslala, je cítit, že se skutečně chce změnit od základu, a to je podle mého názoru klíčem k úspěchu při každém hubnutí. Přece jen se jedná o celoroční projekt a Petra je podle mého názoru vhodným kandidátem na změnu. Určitě se mi také na jejím příběhu líbí její červnová svatba, která je pro ni další dobrou motivací.

Která z nás by nechtěla vypadat hezky ve svatebních šatech, že? A co s Petrou pro rok 2011 jako její kouč plánuji? Hubnutí a změna životního stylu začíná v hlavě, proto bych se ráda s Petrou vrhla do objevování jejího emočního naprogramování v oblasti sebevědomí, zdraví a návyků z dětství. To nám zabere pár desítek hodin, ale stojí to za to! Paralelně bych jí ráda pomohla s motivací k hubnutí, zdoláváním překážek při změně životního stylu a celkově ji psychicky podporovala. Malý dotazník ještě pře d začátkem hubnutí:

Já a diety:

Jsem věčný dietář. Jedla jsem tukožroutskou polévku a dieta Štefana Margity. Také si vzpomínám, že jsem na doporučení jednoho pana doktora jedla 14 dní jen zeleninu, abych si údajně nastartovala metabolismus. Výsledek byl takový, že jsem zhubla sice asi 4 kilogramy, ale nedalo se se mnou vydržet, nohy mě nenesly a neměla jsem ani žádnou energii. Vyzkoušela jsem snad všechno, včetně podpůrných medikamentů. Jediné, co mě asi minulo, byla dieta podle krevních skupin, a to jen proto, že jsem nevěděla, jakou mám krevní skupinu.

Já a jídlo:

Jídlo miluji, jsem požitkář, gurmán. Vím, že bych se měla držet hesla „Jíme proto, abychom žili, nežijeme proto, abychom jedli“, ale čas od času mě napadne, že musím přece ochutnat a vyzkoušet všechny speciality, vůně a chutě světa.

Já a sport:

Sportuji ráda. Hrála jsem volejbal, chodila na aerobik, nyní u mě vede zumba. Měla jsem období, kdy jsem ráno vstávala o hodinu dříve a cvičila. V té době jsem shodila 8 kg. Vzhledem k tomu, že chodím do práce na šestou hodinu ranní, po pár měsících jsem dala před cvičením přednost spánku.

Co od hubnutí s Dietou očekávám?

Očekávám, že se mi konečně podaří zhubnout a shozené kilogramy nenabrat zpět. Očekávám rady a pomoc, jak toho dosáhnout a váhu si udržet.

Co očekávám od Petra Havlíčka:

Těším se, že se mi konečně dostane odborných rad, že se dozvím, co dělám špatně, a ačkoli si myslím, že jím vcelku zdravě a hýbu se, proč se mi nedaří shodit přebytečná kila. A v neposlední řadě ráda poznám osobně sympaťáka, jako je pan Havlíček.

Co očekávám od Lenky Černé:

Vím, že všechno začíná v hlavě a já jsem v začarovaném kruhu. Nedaří se mi hubnout podle mých představ. Když na sobě pracuji a váha nejde dolů, ztrácím motivaci, jsem frustrovaná a sahám po jídle. Jsem si vědoma toho, že jídlo mě „utěšuje“. Budu doufat, že mi Lenka Černá v té hlavě udělá trochu pořádek.

Jaká je má největší slabina?

Jsem netrpělivá. Jak nevidím výsledky v krátké době, mám tendenci věci vzdávat. Co se týče hubnutí, myslím, že ani má vůle není zrovna nejpevnější. Já se často nechám zviklat, když mi kdokoli řekne „dnes si ještě dortík dej“, tak si ho dám. A ještě jsem schopná si v hlavě najít důvod, proč ho potřebuji.

Co udělám, až zhubnu?

Zjistila jsem, že mě poslední rok nebaví nakupovat oblečení. Říkám si, že počkám, až zhubnu, ale zjišťuji, že stále jen čekám. Spíše jsem při nákupech otrávená. To, co by se mi líbilo, v mé velikosti nemají, a nechci si kupovat vždy jen to, do čeho se vejdu. Zdá se mi, že oblečení ve větších konfekcích není tak „šmrncovní“. Tak se moc těším, že si něco pěkného koupím na sebe, že začnu opět nosit sukně a bude mě i více bavit taková ta „ženská péče“. Hlavně se ale budu těšit z dobrého pocitu ze sebe samé. Určitě se nějak odměním.

Jaká jsem?

1. Cílevědomá,

2. Tolerantní,

3. Netrpělivá,

4. Společenská,

5. Občas pěkně protivná a tvrdohlavá

Kdo mě bude podporovat?

Určitě můj přítel. Za 13 let, co jsme spolu, mě zná tak dobře, že když jsem mu s radostí oznámila, že jste mě vybrali, tak mi sdělil: „Peti, ale tady už končí legrace, to si nemůžeš psát jídelníček a deníček a pak z něj škubat stránky!“

13.2.2011 11:28 | Petra Lamschová,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. makuba

  makuba Tak v Petře jsem se opravdu našla :) Jak v láskce k jídlu, tak v zálibě ve sportu, cílěvedmost a netrpelivost jsou u mě taky doma :) Petro, držím pěstí a ráda se k tobě přidám:)

  Pondělí 17:56

 2. Silva...

  Silva... Petra je moc sympatická a fandím jí, aby to zvládla. :-) :-)) Asi nás bylo více, kdo se v ní našel. ;-)

  Úterý 12:48

 3. splaváček

  splaváček Tak Petro držím palečky ;-) jsem tady úplným nováčkem takže k tobě ráda přidám ;-) jseš moc sympatická - chvilkama jsem si myslela že čtu svůj životopis -jak v lásce k jídlu,netrpělivosti.. :-[

  Úterý 19:18

 4. Marcheline

  Marcheline Přidávám se a držím palce, určitě to zvládneš!:)

  Středa 12:41

 5. Kristýna21

  Kristýna21 Tak koukám,že v Petře se nás našlo hodně :-)

  Pátek 10:20

 6. makču

  makču Přeji at to vyjde a držím palce a taky se přidám.My to zvládneme

  Sobota 06:07

 7. zuzkamach

  zuzkamach Taky držím palce a těším se na další zápisy z deníčku :-)

  Čtvrtek 08:04

 8. evcavoj

  evcavoj ahojky děvčata,taky Peťce držím palečky a přeji nejen Peťce,ale i nám ať se všem daří shazovat kilečka a hlavně si vysněnou postavu udržet ;-) 8-)

  Neděle 19:01

 9. Marta Petrova

  Marta Petrova Ja se taky pridavam a vidim ze nas je opravdu hodne co chceme zhodit nejaky to kilo.Petro preji hodne stesti at se Vam to podari.Ja to mam taky tak a tak jsem si rekla ze uz si tou lzici nechci kopat hrob.Tak se snazim jist zdrave,a zaclo me to bavit.Zdravim vsechny co kilum chteji dat na frak.Pet

  Čtvrtek 19:30

 10. Marta Petrova

  Marta Petrova :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

  Čtvrtek 19:31

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.