FITweb

Reklama

ZPĚT

Zhubněte cestou do minulých životů!

Hlubinná regresní terapie pro všechny tlouštíky nabízí velmi zajímavý způsob hubnutí: prý se stačí ponořit na chvíli do svého nitra, nebát se cesty do minulých životů, a kila brzy zmizí!

Pokud o hlubinné regresní terapii slyšíte poprvé, bude asi třeba si o ní nejprve něco říct. Je to každopádně ve světě medicínsky uznávaná cesta psychoterapie, která je přesvědčená, že všechny problémy - zdravotní, psychické, vztahové, finanční, v práci - si s sebou člověk nese ze svých minulých životů. K tomu, aby fungovala, sice nepotřebuje, abyste konkrétně vy na minulé životy věřili, ale pracuje s nimi od A do Z.

Pracuje s vaším podvědomím a věří, že když se do něj spolu se svým terapeutem při tří- až čtyřhodinovém sezení ponoříte, objevíte spolu okamžik, ve kterém se kdysi před lety, staletími i tisíciletími zrodil váš problém. Jednoduše vychází z předpokladu, který rozhodně není nový: že člověk je tvořený nejen tělem, ale i duší. Ta se po smrti jednoho těla dostává do dalšího. A nese si s sebou vzpomínky i zkušenosti ze všech předchozích žití. Tedy i traumata, bolesti, smutky, neúspěchy, které nám naprosto zbytečně komplikují život. Nadváhu nevyjímaje!

Hypnóza? To ne!

Samozřejmě už tenhle krátký úvod nutí k zamyšlení - jak se proboha dostanu do minulého života? To budu v transu? Ne. Všechno se děje za vašeho vědomí a ve stručnosti řečeno se jen posadíte, zavřete oči a necháte se vést hlasem terapeuta. Všechno ale vnímáte! Jen jste ponoření hluboko do sebe, jako v okamžicích těsně před spánkem, kdy vaše vědomí přechází z tzv. hladiny beta, v němž funguje při bdělém stavu, do tzv. hladiny alfa, v níž se ocitáte například při hluboké relaxaci (stačí dlouhá masáž) nebo těsně před usnutím. Tam to všechno je. A regresní terapie to pomocí svých asociačních technik objeví.

příklad za všechny

Postupujete zpět ve své minulosti tak dlouho, dokud si neuvědomíte první okamžik, v němž nastal problém, který vás k terapeutovi přivedl. Dejme tomu, že je to právě nadváha nebo obezita. A tak můžete zjistit třeba to, že jste žili kdysi v 17. století a vybavit si jeden konkrétní silný moment. Například, že kolem vás zuří válka, jste malé, vystrašené hladové dítě, před které někdo právě postavil misku s jídlem.

Vy jako to malé vystrašené dítě se na misku vrháte, nechcete si nechat ujít tu jedinečnou možnost dopřát tělu výjimečný přísun jídla. A vaše tělo i duše si v ten okamžik zapíšou „povinnost“ sníst kdykoli cokoli! Tato zkušenost je pro duši tak bolestná, že i vy při vzpomínkách znovu prožíváte velmi silné emoce. Ale terapeut vás v tom rozhodně nenechá. Nenechá vás však z daného obrazu ani utéct. Naopak si s vámi za ty tři čtyři hodiny projde kritickou situaci třeba pětkrát, abyste si ji prožili a uvědomili, že už je za vámi a vaše tělo i duše se mohou chovat už naprosto jinak!

Pocity těsné poté…

Když najdete dobrého terapeuta, věřte, že vám bude stačit jedno dvě setkání. Výsledky jsou ale podle všeho ohromující. Po samotné terapii můžete být unavení. Jiní lidé po nich ale na druhou stranu odcházejí s pocitem neobyčejné volnosti, radosti ze života, nabití sebeláskou. A je vážně jedno, jestli na tuto terapii vykročili skeptičtí, nebo s důvěrou v to, že na tomto světě už byli (protože podle regresních terapeutů mezi námi není asi nikdo, kdo by tu byl právě teď poprvé!). Správný terapeut si poradí s každým, kdo jej požádá o pomoc. A také bude ochotný zaplatit. Na každé tříhodinové setkání si připravte zhruba od 1200 Kč výše.

Ten pravý terapeut!

Jak poznáte vhodného regresního terapeuta. Podle sympatií? Jen částečně! Ptejte se ho na jeho odbornost, praxi. Nechte si všechno důkladně vysvětlit a jděte jen tehdy, pokud všemu zcela rozumíte. Dělá na vás „dojem“ palbou cizích slov? Obklopují vás tajemné amulety, podivná hudba nebo prostě máte z prostředí nepříjemný pocit? Zvedněte se a odejděte. Máte právo nechat nahlédnout do své duše člověka, který vám bude ve všech směrech po chuti. Nemluvě o tom, že amulety a spol. opravdu nejsou třeba!

Je to vhodné i pro mě?

Chystáte se už listovat na internetu a hledat nejbližšího regresního terapeuta? Ještě počkejte. Pravda je, že k němu nemůže úplně každý. Doporučována není regresní terapie v případě, že jste pod silným vlivem nějakých drog, farmak nebo psychofarmak (tedy antidepresiv, léků proti úzkosti, ale i prášků na spaní apod.). Nebezpečné jsou také terapie pro osoby s tzv. bipolární poruchou osobnosti (schizofrenie), u nichž se jednotlivé osobnosti ne příliš stabilně prolínají. Stejně jako se nedoporučují ženám v pokročilém stadiu těhotenství, protože regresní terapie samozřejmě vnímá přítomnost duše dítěte a chce se vyvarovat možnosti, že by si traumaty své matky prošlo i ono, bez možnosti nechat je také za sebou.

Mimo sebe nezůstanete!

V každém případě není třeba bát se toho, že pokud jako relativně zdravý, „nenadrogovaný“ jedinec vstoupíte do minulých životů, nějakým nedopatřením v nich jakoby zůstanete. Po prožití osudových okamžiků a odhalení příčin potíží se totiž s pomocí terapeuta zase vracíte zpátky, do současnosti. A pokud je to třeba, ještě se za pomoci tzv. progrese naopak díváte, jak se vám s napraveným problémem bude žít v budoucnu!

Je to prostě jakási pozitivní motivace. Pokud si vy i terapeut dáte opravdu záležet, měly by vaše potíže - tedy kila navíc v našem případě - odejít jednou provždy. Mimochodem, co se nadváhy nebo obezity týče, jsou války nebo zažité hladomory, extrémní chudoba z pohledu regresní terapie opravdu těmi nejpravděpodobnějšími důvody tloušťky. Ale právě ve vašem případě to může být jinak -můžete mít za sebou prožitky, jež potopily vaše sebevědomí, které ve vás zanechaly „program“ našeptávající „na vzhledu nezáleží“. Důvodů může být přehršel, nemáte chuť je odhalit?

P. S.: Ještě důležitá poznámka na závěr. Ani regresní terapie neslibuje zázraky. Je vyhráno jen napůl! Protože jako vždycky je tu pravidlo nastartování zdravého životního stylu. Jen po „regresi“ vám to půjde snáz.

Kam pro další informace nebo na regresní terapii? www.dragomirecky.cz

* www.regrese.cz * www.rpterapie.estranky.cz Co můžete vyřešit?

Příčiny nadváhy či obezity i jiných zdravotních komplikací, své strachy a obavy, že nikdy nezhubnete, nedůvěru v sebe sama, nedostatek sebelásky i sebevědomí, nejistotu z vystupování na veřejnosti ve spojitosti s tím, kdo jste a jak vypadáte, potíže v partnerských vztazích, ve kterých se často také odráží každé kilo navíc…

27.5.2011 9:00 | Jana Potužníková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
  1. sylvinka

    sylvinka ;-)nevěřila bych tomu,ale je to pravda..sama na sobě jsem to vyzkoušela,ale jako hubnutí je to cesta na dlouhou trať,ale je pravda,že se o sobě člověk hodně věcí zjistí.. ;-)

    Neděle 07:28

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.