FITweb

Reklama

ZPĚT

Hubnutí? Je to v hlavě!

Komerční sdělení

Také jste už vyzkoušeli mnoho diet bez znatelného výsledku? Čím více je marných pokusů o hubnutí, tím klesá sebevědomí i motivace k dalším činům. Často však stačí nepatrná, ale velmi důležitá změna v přístupu – myslet jinak!

Psychika je mocná čarodějka, ovládá nás přesně tak, jak jsme jí to dovolili. Už při pouhé myšlence na hubnutí vás jímá hrůza? Je to prosté, často máme s dietou negativní zkušenosti, a tak náš mozek sepne nepříjemný pocit. Mozek je totiž spokojený, pokud setrváváme v ověřených kolejích. Změna rovná se pozor a tedy počátek podvědomého stresu.

Už žádné Já to nezvládnu

Jak tedy přelstít hlavu, když chceme změnu? Musíme se zbavit negativních konotací a nahradit je příjemnějšími. Na počátku nemyslete na to, jak to bude těžké, ale zkuste si sami sebe reálně představit štíhlé a soustřeďte se na to, co to pro vás všechno bude znamenat.

Vizualizujte si reálné cíle, vžijte se do pocitu, že jste štíhlí, užijte si ho a připravte se na něj. Nemyslete na to, že od teď jste skončili s chutným jídlem. Pokud v dietě zahrnete dobře připravené a kvalitní potraviny, jako například připravená instantní proteinová jídla Dietalegre, o gurmánské požitky nepřijdete.

Nasměrujte se na hubnutí

Pro začátek hubnutí je nutné zvolit správnou dobu. Začněte tehdy, kdy vás netíží žádná složitá situace, která by odváděla vaši pozornost. Člověk si na snížený příjem energie musí zvyknout. V období, kdy vám něco energii ubírá, není vhodné své tělo zatížit ještě více.

Abychom vše zvládli, musíme se vyladit i v rovině emocí. Mnoho z nás má slabou vůli a hubnutí za čas vzdá. Nesmíme se však tomuto pocitu poddat. Můžeme s ním pracovat, musíme se motivovat a hlavně i odměňovat.

Užiteční pomocníci

Abyste byli při hubnutí v pohodě, může vám pomoci bílkovina. Dieta založená na minimálním příjmu sacharidů a vyšší konzumaci proteinů zajišťuje vyvážený přísun aminokyselin, které jsou důležitým prvkem při redukci hmotnosti. Tímto způsobem se totiž přednostně spalují tuky a většinou nedochází k záchvatům hladu a tedy k stresu.

Často se stává, že se díky proteinové dietě člověk cítí mnohem lépe a veseleji i po psychické stránce. Inspirací vám může být proteinová dieta Dietalegre, která pracuje na principu navození zvláštního metabolického stavu, kdy tělo spaluje téměř výhradně jen tukové zásoby, člověk se cítí spokojeně a kila jdou dolů jedna báseň. Největším spojencem v hubnutí je vždy vaše tělo a pokud bude v souladu s psychikou, jste na nejlepší cestě za nižší váhou.

2.1.2014 9:07 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.