Nejprve vypracujeme těsto, které necháme v lednici trošku ztuhnout. Poté vykrajujeme kolečka, která přeneseme na plech. Je lepší, když máte takto připravená kolečka hotová všechna, abyste je mohli ještě za „syrova“ potřít řidší marmeládou (mašlovačkou).
Připravíme z bílků tuhý sníh, do kterého vmícháme kokos s cukrem. Z této připravené hmoty tvoříme lžičkou „bobečky“ na připravená natřená kolečka. Pečeme zvolna, dokud nezrůžoví.
Tento recept vypadá sice složitě, ale zato vám ubyde práce se zdobením a obalováním – po vyjmutí z trouby je vše již zcela hotové. Kdyby vám zbyla kokosová hmota, můžete ji volně posadit lžičkou na plech a máte čisté kokosky.
Žloutky a cukr vyšleháme do bělavé pěny a vmícháme 150 g nutelly. Z bílků ušleháme tuhý sníh a střídavě s moukou ho…
více o Piškotová roláda s nutellou
Salám nakrájíme na kolečka a ta pokrájíme na proužky. Rozpůlíme papriky, odstraníme jadérka a lusky omyjeme. Pokrájíme…
více o Maďarský paprikový salát
Do litru vody přidáme půlku bujónu, nakrájený brambor na malé kostičky a nadrobno nasekané květákové růžičky, vše dáme…
více o Rychlá květáková polévka