Na vále smícháme suroviny (na těsto) a vypracujeme pěkné hladké těsto. Rozdělíme ho na 2–4 díly, podle toho, kolik chceme nohavic.
Uvařený a vychladlý pudink smícháme s tvarohem, osladíme dle chuti a zamícháme nadrcené piškoty.
Vyválíme díly těsta, doprostřed každé placky natřeme část pudinkové hmoty, do ní jemně vmáčkneme kousky broskví, meruněk či švestek, na ně poklademe nastrouhané plátky jablek, které ovoníme skořicí, zavineme do nohavice, přesuneme na plech vyložený pečicím papírem.
Potřeme mlékem a posypeme ořechy. Hotové záviny vložíme do vyhřáté trouby a pečeme při 180 °C asi 35 minut.
Po vychladnutí záviny ozdobíme čokoládovými mřížkami, chceme-li. Krájíme nejlépe po úplném vychladnutí, když už je hmota uvnitř ztuhlá.
Slaninu nakrájíme na drobné kousky cca 1x1 cm a orestujeme, přidáme osolené kuřecí maso restujeme. Rajče nakrájíme na…
více o Mexická quesadilas se salsou
Oloupané syrové brambory pokrájíme na půl centimetru široké plátky. Vysteleme s nimi dno pekáče, posolíme, popepříme a…
více o Kuřecí špalíčky z pekáčku
Vezmeme džem a kečup a smícháme v mixéru dohromady, nasypeme kari a dáme ocet.
Hotovo.
Cítíte moc kečup - přidejte…
více o Nejlehčí sladkokyselá omáčka