FITweb

ZPĚT

Pojištění ‒ základ pro klidnou dovolenou na horách

Komerční sdělení

Mimo sportovního oblečení, obuvi, lyží, snowboardu a ubytování je před odjezdem potřeba myslet i na rizika, která se sportem souvisí. Základem je dodržovat bezpečnostní pravidla. Pokud se vám i přes to na dovolené něco stane, může vám se vzniklými problémy pomoci dobré pojištění.

Co pojišťovny dnes nabízejí

Pojišťovny nyní poskytují varianty cestovního pojištění pro všechny typy cest. Lze se zabezpečit na krátkodobé výlety, dlouhodobé putování i adrenalinové sporty. Budete tak zajištěni nejen na výlohy za léčbu, ale také na případy dlouhodobých následků zranění. U zimních sportů se především hodí připojištění na odpovědnost za způsobenou újmu na zdraví. Pokud někoho srazíte na sjezdovce a zlomíte mu nohu, může se vám to pěkně prodražit. Proto se vyplatí za takovou pojistku připlatit a chránit se.

Pojistit se lze i na cesty po Česku. Můžete tak získat náhradu za trvalou újmu na zdraví, peníze na úhradu způsobených škod i rekompenzaci za zrušení pobytu.

Jak se pojistit

Smlouvu lze na cestovní pojištění do zahraničí sjednat online – stačí kliknout zde. Vyplníte formulář, kde si vyberete ze široké nabídky služeb, odešlete a zaplatíte. Pak si jen vytisknete smlouvu a kartičku, na kterou si napíšete osobní údaje a číslo smlouvy. Je to velmi jednoduché a stačí si to vyřídit den před odjezdem. Některé pojišťovny navíc dávají na online sjednání slevu.

Aplikace Horská služba

Česká pojišťovna nabízí všem cestovatelům zdarma aplikaci, jež vám pomůže řešit krizové situace na horách. Díky ní budete mít k dispozici aktuální sněhové zpravodajství, mapy horských středisek, záznamy z kamer na sjezdovkách, pravidla pro ježdění i mapu horských služeb a průvodce první pomocí. Život vám může zachránit funkce odesílání nouzových SMS, díky kterým záchranáři zjistí, kde se momentálně nacházíte. Aplikace váš totiž dokáže lokalizovat a tuto informaci ihned předá nejbližší horské službě.

14.1.2014 13:20 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.