FITweb

ZPĚT

Ivana Jirešová: „Prvním krokem k hubnutí je začít mít rád sám sebe.“

Lidem asi nejvíce utkvěla v paměti jako ztřeštěná barmanka Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Máma malé Sofi e je ale daleko výkonnější, než se zdá. Zvládá také divadlo a spoustu dalších aktivit. Mimo jiné třeba svou oblíbenou jógu.

* Co pro vás znamená slovo DIETA?

Dieta znamená omezení jídelníčku. Myslím, že 80 procentům Čechů by určitě prospěla… Nejde jen o štíhlou linii, ale hlavně o nezanesený organismus.

* Jste vyznavačka zdravého životního stylu, nebo hříšník?

Po šesti letech cvičení jógy jsem vyznavačkou zdravého životního stylu. Díky němu jsem už několik let nebyla nemocná… Samozřejmě že občas hřeším, ale jen proto, abych pak s ještě větší chutí mohla žít zdravě.

* Co byste poradila lidem, kteří chtějí zhubnout, ale nejde jim to?

Myslím, že prvním krokem je začít se mít rád. Nic si nevyčítat a hlavně se nezaobírat jen dietou. Začít se věnovat nějaké aktivitě, při které se člověk hýbe, jíst pětkrát denně po menších porcích a v klidu. Podle mého názoru kulatějším lidem něco schází, a tak se snaží život projíst místo prožít…

* Vaříte, pečete, smažíte, grilujete? Co z toho nejradši a proč?

Když u sebe nemám svoji Sofinku, což je v současné době bohužel každých 14 dní, tak vůbec nevařím. Jakmile se vrátí domů, tak nejčastěji vařím polévky, těstoviny a rýži. Vždycky nějak se zeleninou, sýrem, občas s kuřetem nebo rybou.

* Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a co byste naopak nevzala do úst?

Čerstvý celozrnný chleba s máslem a rajčaty, v poslední době mi zachutnalo sushi a v životě bych nepolkla tatarák!

* Co ve vaší spíži, ledničce či kuchyni nikdy nenajdeme a proč?

Vepřové maso, protože mi nevoní ani nechutná, a bílý cukr, protože je to malý jed.

* Musela jste už někdy hubnout do šatů?

Myslím, že někdy v pubertě do divadelního kostýmu – byla jsem totiž taková holka krev a mlíko.

* Kamarádíte se vy a pohyb? Který sport ráda provozujete a který ráda sledujete?

Pohyb miluju, protože se při něm vyplavují endorfi ny. Já mám ráda jógu, jízdu na koni, lyže, nedávno jsem vyzkoušela i vysokohorskou turistiku, tu bych také mohla praktikovat častěji. Na televizi moc nekoukám, a chodívávala jsem na taneční představení. Takže nejraději bych pozorovala tanec, a pokud to není sport, tak bych určitě ráda sledovala sprint.

* Máte svou krásně štíhlou postavu v genech, nebo je to spíše výsledek těžké dřiny?

Mám ji po svých rodičích, jejichž rodiče a prarodiče museli fyzicky dřít, aby se uživili.


Zdravý tip Ivany Jirešové

„Mám ráda papriky plněné balkánským sýrem a pokapané olivovým olejem. Dají se péct na 20 minut do trouby vyhřáté na 180 až 200 °C. Doporučuji zakusovat celozrnným chlebem.“

18.11.2009 9:55 | Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.