FITweb

ZPĚT

Nenápadný půvab Helen Hunt

Nepodstupuje plastické operace, nemučí se přísnými dietami. Přesto z ní vyzařuje obrovské osobní kouzlo. Matkou se stala až po čtyřicítce a teď si plnými doušky užívá mateřství i filmové práce.

Jím zdravě, cvičím, surfuju. Snažím se žít jako spořádaný člověk,“ prohlašuje o sobě. Díky vzornému životnímu stylu rozhodně nevypadá na to, že za dva roky oslaví padesátku. Snad proto, že nepodléhá davovým mániím, ale odjakživa se snaží řídit vlastním zdravým rozumem. Neutrácí za okázalé róby ani za drahou kosmetiku. „Pro Helen platí rčení, že méně je někdy více. Rozhodně nepatří k lidem, z nichž okamžitě cítíte na sto honů drahý parfém,“ tvrdí o ní režisér James L. Brooks.

Holka od vedle

„Nejsem nijak závratně sexy ani nádherná. Vypadám jako ‚holka od vedle‘, ale snažím se z toho vytáhnout maximum,“ tvrdí o sobě realisticky.

U diváků zabodovala především svým talentem a originalitou. „Má kachní chůzi, příliš štíhlé rty a trochu křivý nos. Ale když se na ni podíváte, máte pocit, že jste z ní celí pryč,“ popsal ji jednou trefně jeden novinář. Helen svůj nenápadný vzhled považuje za devízu, která jí pomohla obzvlášť na začátku kariéry nesednout na lep pozlátku. „Krásné dvacetileté dívky se okamžitě po první roličce ocitnou na obálce magazínů, což jim poplete hlavu. Není divu, že pak mají zkreslenou představu o své důležitosti a že si začnou myslet, že jsou primadony. Já jsem si ničím takovým neprošla, což považuju za obrovské štěstí.“

Relax na Havaji „Nerada bych byla vystresovaná ženská, která se snaží, aby bylo všechno perfektní,“ hlásá svou životní filozofii. Snaží se dostatečně relaxovat, což se jí nejlépe daří na Havajských ostrovech, kam jezdí už od svých čtrnácti let. „Připadám si tam skvěle. Píšu, přemýšlím, odpočívám a pročišťuju si hlavu,“ pěje ódy na své útočiště, díky němuž si pravidelně dobíjí baterky. „Abych řekla pravdu, nemám žádné hvězdné rozmary.

Jsem šťastná, když si můžu sednout na pláži a vyhřívat se na sluníčku stejně jako před deseti lety. Necítila bych se dobře, kdybych tam přijela v drahém autě,“ prohlašuje spokojeně. Protiváhu k filmařskému světu plného stresu a vnějších tlaků hledá v duševním klidu, dokonce dochází pravidelně na kurzy filozofie.

V jednom rozhovoru odpověděla na otázku, co by dělala, kdyby měla tři hodiny volného času: „Posadila bych se do kavárny a četla bych si.“

nebojácná surfařka

Za svou štíhlou postavu vděčí herečka pravidelnému sportování. Ve svých osmačtyřiceti se prohání v mořských vlnách na surfu. „Ráda se prezentuju jako sportovkyně, ale pravda je taková, že se vždycky do vln vrhnu se svým přítelem, a pak mi dá pořádně zabrat dostat se na břeh,“ vypráví se smíchem herečka.

Několik snímků, na nichž se objevila v černých bikinách, však dosvědčuje, že má tento náročný vodní sport na její vzhled kýžený dopad – herečka totiž nemá na svém těle ani gram tuku navíc. Svou surfařskou vášeň už zúročila i na stříbrném plátně. Nedávno dokončila práci na sportovním dramatu Soul Surfer, které ztvárňuje skutečný příběh vytrvalé handicapované surfařky.
Helen si zahrála její matku. Díky svému sportovnímu vzhledu a neutuchající energii má ve zralém věku snad ještě více pracovních nabídek než v mládí.

Až příliš štíhlá?

Ve formě se udržuje čtyřikrát týdně aerobním cvičením či jógou. Tak jako řada dalších celebrit, i Helen v posledních letech propadla energeticky náročnému spinningu.

Kromě toho jezdí na výlety na kole, chodí na dlouhé procházky do přírody a občas si zajde zaběhat po okolí. Díky tomu, že svému tělu dává pořádně zabrat, se pak nemusí drasticky omezovat v jídle. Do médií nikdy neprosákla informace, že by držela nějakou ze „zaručených“ drastických diet. V kombinaci s jejím náročným režimem bohatě stačí kontrola porcí a výběr zdravých potravin.

Někdy je to vzhledem k jejímu pracovnímu nasazení až příliš. Když před čtyřmi lety režírovala snímek Konečně spolu, v němž zároveň hrála i jednu z hlavních rolí, pár kilo v tom pracovním kolotoči shodila. Její postava pak působila vedle urostlých kolegů, jako je Matthew Broderick či Colin Firth, až nápadně útle. V médiích pak vycházely recenze s titulky typu „Dejte Helen něco k jídlu“ a její fanoušci spekulovali na internetových fórech o tom, jestli ji nepostihla nějaká nemoc.

Kariéra ve zkratce

Svou první příležitost zahrát si dostala v televizním filmu už jako devítiletá holčička. Od té doby neměla o pracovní nabídky nouzi, ale většinou to byly menší role ve stínu slavnějších kolegů. Její hvězda stoupala pomalu, leč vytrvale. Hlavní roli v kasovním trháku Twister jí osud přihrál až roku 1996.

Poté se začala specializovat zejména na romantické komedie, jako je Lepší už to nebude nebo Po čem ženy touží, a nasbírala hned dva Zlaté glóby během dvou let. Nezapomeňme ani na sitcom Jsem do tebe blázen, který jí vynesl hned čtyři ceny Emmy. Kromě herectví se věnuje i psaní scénářů a režii. Pak se objevila například po boku Toma Hankse v dobrodružném snímku Trosečník či v komedii Woodyho Allena Prokletí žlutozeleného škorpiona. V posledních letech zazářila zejména ve filmech o krizi středního věku, jako Konečně spolu či Zítra snad bude líp. Roku 2011 se plánuje uvedení hned dvou jejích nových filmů, třeba drama Soul Surfer.

Pohled do soukromí

Byla spojována s několika hereckými kolegy, Matthewem Broderickem počínaje a Kevinem Spaceym konče.

Pět let chodila s Hankem Azariou, který daboval kreslený seriál Simpsonovi. Jakmile se rozhodli svůj svazek stvrdit před oltářem, jejich láska se začala vytrácet. Manželství vydrželo jen málo přes rok. Možná i proto tak otálí s veselkou v případě svého současného přítele filmaře a producenta Matthewa Carnahana, s nímž žije už deset let a s nímž má šestiletou dcerku Makenu. „Mateřství je pro mě motivací, proč být lepším člověkem. Když svým dětem říkám, aby byly trpělivé, musím taková být i já sama. Ony se totiž neřídí tím, co jim říkáte, ale tím, co děláte,“ říká o způsobu, jakým vychovává svou dceru.

28.4.2011 10:08 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. "Kamila"

  "Kamila" nic proti ní, ale jako ženská se mi nelíbí, když není učesaná a nalíčená, vypadá kapku jako chlap. Nepsala bych to, ale pokud ji opěvujete, nedá mi to...

  Čtvrtek 11:08

 2. Peťulkaaa

  Peťulkaaa Kamčo, přesně ;-)

  Čtvrtek 11:14

 3. sauka

  sauka Alespoň jde vidět že je sama sebou.A nemůsí se malovat to je kouzlo ženy. :-\

  Čtvrtek 22:45

 4. kamka

  kamka mám jí moc ráda, ale je vážně hodně hubená... to je jasný, že nedrží žádnou přísnou dietu, když prostě nejí nic .... :-|

  Neděle 19:58

 5. adelheid82

  adelheid82 Helen je krásná ženská, nějaké to kilčo navíc by jí ale slušelo. :-\

  Neděle 20:34

 6. jc

  jc její krása jde zevnitř, má charisma... to se o většině lidí říct nedá ;-)

  Pondělí 15:03

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.