FITweb

ZPĚT

Čas na kávu

Je důvodem pro setkání s přáteli, rodinou i obchodními partnery. Má povzbuzující účinky, výborně chutná, krásně voní a vědci o ní přinášejí stále nové a pozitivní poznatky. Vítejte ve světě kávy...

Káva a lodě k sobě mají hodně blízko. Právě na nich se k nám do Evropy poprvé dostala! A představa, že stojíte s šálkem horké kávy na palubě krásně jachty, bude vždycky lákavá…

Je důvodem pro setkání s přáteli, rodinou i obchodními partnery. Má povzbuzující účinky, výborně chutná, krásně voní a vědci o ní přinášejí stále nové a pozitivní poznatky. Vítejte ve světě kávy…

PTALI JSME SE

Petry Veselé, mistryně v přípravě kávy, www.coffeespecialist.cz Když se řekne Brazílie, Etiopie či Kolumbie, uvidí ten, kdo nemá rád kofein, „jen“ exotické země, ale milovník kávy si představí i chuť oblíbeného nápoje. Tyto země jsou totiž s Vietnamem, Indonésií, Mexikem a Indií největšími producenty kávy na světě! Nicméně když na to přijde, můžete kávovník vypěstovat i doma na zahrádce či dokonce v bytě. „Domácí prostředí je pro kávovník ideální. Potřebuje teplotu okolo 24 °C, výživnou půdu a hodně světla. Dokonce vám doma může po dvou až třech letech kvést a plodit,“ říká Petra Veselá, česká mistryně v přípravě kávy. Brazílii se pak podle ní sice rovnat nebudete, ale vaše záliba v kávě může získat jiné rozměry…

ZRNKA MÍSTO ŽVÝKAČEK

Už jste po těch pár řádcích dostala chuť na kávu? Pak asi jen dojdete do kuchyně, zalijete rozdrcená zrníčka, instantní základ nebo zaskočíte do nejbližší kavárny. Nicméně dříve to káva ve svém tažení mezi lidmi neměla vůbec snadné. Nemluvě o tom, že její původní využití se od toho dnešního dost lišilo. Nejdříve ji domorodé obyvatelstvo v zemích původu objevilo jako povzbuzující prostředek, který se žvýká (údajně po vzoru chovaných koz, které byly po jejím žvýkání nebývale čilé). Až později ji začalo i pít. V arabských krajinách se kultura kávy traduje od 14. století. V Evropě až od 17. století, kdy si získala popularitu zejména v Benátkách. Ve zbytku Evropy káva zdomácněla dokonce až v průběhu 19. století.

KTEROU SI DÁTE?

Nejznámějšími odrůdami kávy jsou dnes bezpochyby arabika a robusta. „Arabika obsahuje mnohem menší procento kofeinu a řadí se mezi kvalitnější a dražší kávy. Má výraznější kyselou chuť, ale záleží na odrůdě i stupni pražení. Robusta má výrazně hořkou chuť. Dobře ji poznáte ve směsi s arabikou, i když je zastoupena jen v malém množství. Po ochutnání vám zůstane v puse takový hořký ,ocásek‘, “ vysvětluje Petra Veselá. A pak je samozřejmě ještě otázka, jakým způsobem připravenou kávu a s jakými příchutěmi a ozdobami si dáte…

ESPRESO, PROSÍM

Nápojové lístky v kavárnách, restauracích i cukrárnách se jen hemží lákavě znějícími názvy káv. Člověk až neví, kterou ochutnat dříve. A možná vůbec neví, co se za kterým názvem skrývá. „Nejčastěji se chybuje ve výrazech piccolo a macchiato. Espreso je pouze jedno, a to klasické, v malém šálku plném asi do poloviny. Chcete-li větší kávu, ptejte se na espreso lungo - dlouhé, či doppio -dvojité. Macchiato znamená v překladu skvrnitý a správně se tento výraz používá pro espreso (klasické malé) s trochou mléčné pěny. Velká sklenice plná mléka s kávou se správně nazývá jen caffé latte,“ vysvětluje Petra Veselá. „Ostatní názvy se můžou používat pro jiné kávy s rozdílným množstvím mléka,“ dodává.

ŠÁLEK PLNÝ POTĚŠENÍ

Chuť a vůně kávy jsou pro mnohé neodmyslitelnou součástí dne. Obsažený kofein totiž vyplavuje serotonin, tzv. hormon dobré nálady. Což ovšem neznamená, že bychom ji měli pít po litrech. Tehdy má káva spíš opačné účinky. Mimochodem, přiznejte si, kdy a proč ji pijete vy? Že by se u vás také objevila malá závislost? „Ano, to je možné. Kofein skutečně patří mezi návykové látky a káva se tak může řadit mezi slabší drogy. Zní to možná trochu hrozivě, ale je pravdou, že jakmile si na ni člověk zvykne, špatně se mu s jejím pitím přestává,“ otevřeně o působení kofeinu říká mistryně v přípravě kávy.

TŘIKRÁT A DOST

Při působení kofeinu na lidský organismus je třeba brát do úvahy také fakt, kolik káv denně vypijete. Odborníci se shodují v tom, že dva až tři šálky denně zdravému(!) člověku neuškodí, právě naopak - kofein podporuje činnost některých orgánů (srdce, mozek, nervy, svaly). Více než kofein totiž všem škodí nesprávné návyky v životosprávě. A co lidé, kteří jsou citliví na kofein (osoby se žaludečnými potížemi, těhotné a kojící ženy…) a nemohou se kávy vzdát? Naštěstí pro ně existuje i káva bez kofeinu.

DOMÁCÍ KAVÁRNA

„Doma často připravovaná instantní káva také obsahuje kofein. Záleží na jejím množství. Jinak účinky má podobné,“ konstatuje Petra Veselá. Ale co když si chcete pořídit kávovar? „Na doma doporučuji kávovary Moka Express nebo French Press. Jsou levné a připraví vám skvělou kávu. Další možností jsou přístroje na pody či kapsle,“ vypočítává. A v jakém šálku si kávu nejvíce užijete? „Nejvhodnější je porcelán. Šálky musejí být nahřáté a důležitý je i jejich tvar.. Takzvaný kónický je pro aroma kávy nejlepší,“ vysvětluje Petra Veselá.

POKYNY PRO NÁROČNÉ

A pojďme si ještě říct, jak poznáte dobrou kávu! „Espreso musí mít několikamilimetrovou krémovou pěnu. Mělo by být oříškovo-čokoládové, s červenými až tygrovanými odlesky. Pěna bude hladká, bez velkých bublinek a po rozhrnutí se vrátí zpět. Správné espreso také voní po čokoládě, ovoci, květinách (záleží na odrůdě). A důležitá je vyrovnanost mezi sladkou, hořkou i kyselou chutí. Pokud takovou kávu nedostanete, můžete ji vrátit,“ říká na závěr mistryně Petra Veselá.


3 OTÁZKY PRO

MUDr. Ditu Pichlerovou, lékařku a obezitoložku, www.iscare.cz

Smí se vůbec pít káva při dietě?

Kávu bych v jídelníčku nechala, budou-li dodržena některá pravidla. Stačí dva šálky denně a ideálně dát si kávu bez cukru či smetany. Určitě není pravda, že se po rozumném užívání kávy zvyšuje krevní tlak. Ve studiích bylo dokázáno, že káva má minimální vliv na tlak okamžitě po vypití, ale z dlouhodobého hlediska tlak významně nezvyšuje. To ho pravděpodobněji zvýší obezita! Navíc z některých pozorování vyplývá, že káva má naopak při dietě kladný účinek, zejména při konzumaci asi půl hodiny před cvičením může zvýšit kalorický výdej.

Když piji sladkou kávu, je lepší volit třeba třtinový cukr, med nebo umělé sladidlo?

Cukr třtinový je sice zdravější, ale stejně kalorický jako bílý. Medem si asi kávu osladí málokdo, takže jako vítěz vychází umělé sladidlo. Doporučila bych zejména sukralózu na bázi fruktózy, která se podle mého chuťově nejvíce blíží cukru. A jste-li zvyklá přidávat do kávy smetanu, vyměňte ji za polotučné mléko.

Je pravda, že čistá káva nemá žádné kalorie?

Ano, káva je naprosto bez kalorií, pokud ji pijete černou a bez cukru i mléka či smetany. Ochucená dietní varinata s umělým sladidlem a polotučným mlékem, o níž jsme mluvili, má obsah energie zhruba 100 kJ, což je v pořádku. Varovat pak musím před ledovými kávami či variantami s alkoholem.

10.12.2009 13:59 | Alexandra Paulovičová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.