FITweb

ZPĚT

Mariah Carey

Je učebnicovým příkladem jojo efektu – chvílemi má zaoblené tvary, a chvílemi se vrací ke své konfekční velikosti ze základní školy. A drží diety, o kterých nikdy nikdo kromě ní neslyšel.

ŠTĚSTÍ V PRÁCI, NEŠTĚSTÍ V LÁSCE

V hudebním světě se jí daří více než nadprůměrně – na svém kontě má neuvěřitelných 63 platinových alb a v poslední době její hvězda opět stoupá. O to těžší to má ale v soukromí, za což platí emoční a nervovou labilitou. Narodila se do rasově smíšené rodiny, její otec byl totiž afrovenezuelského původu, a jejich okolí se k nim chovalo nesnášenlivě. Možná i díky tomu se její rodiče brzy rozvedli. Také její vlastní první manželství skončilo po pár letech krachem – producent Tommy Mottola ji dokonce fyzicky napadal. Před sedmi lety se nervově zhroutila a strávila dva týdny v psychiatrické léčebně. Pak se ale dala dohromady a dnes se jí daří mnohem lépe.

ZÁZRAČNÝ VÁHOVÝ SKOK

„Už jsem začala mít dost toho, jak mi každý říkal, že mám zhubnout. Inspirovalo mě to. Nosím stejné džíny, jako na základní škole,“ prohlásila nedávno nadšeně. Jak se jí podařilo zbavit se tukových polštářků? Odpustila si veškeré kalorické pamlsky a vrhla se na přísnou dietu založenou na polévkách. S výjimkou krémových polévek s královskou porcí smetany jsou totiž nízkokalorické a výborně zahánějí hlad. Proteiny čerpala z rybího masa připraveného bez tuku. Aby nebylo bez chuti, nešetřila na koření a ochucovadlech. Pak ale s dietou přestala. „Neusiluju o to nosit velikost XS. Nechci být kost a kůže, to už bych potom prostě nebyla já.“

BIZARNÍ DIETY

Zpěvačka proslula prapodivnými dietami. Například takzvaná „CO2 dieta“. Pod tímto tajemným názvem se skrývá teorie, že můžete jíst cokoli, jen ve velmi omezeném množství – tolik, kolik se vejde na jednu vidličku. Svou dietoložku si prý několikrát týdně nechala Mariah přivážet z jednoho karibského ostrova, aby s ní konzultovala svůj jídelníček, čímž si vykoledovala ostrou kritiku od ekologů. Potom se zase vrhla na „purpurovou dietu“, která spočívala v tom, že třikrát týdně jedla červené a tmavě modré potraviny, jako jsou švestky nebo tmavé hrozny. To proto, že obsahují antioxidanty, které bojují proti příznakům stárnutí. Hubnutí v bazénu Asketickou dietu doplňovala cvičením, zejména aquaaerobikem. „Vydáte ze sebe dvakrát víc energie než v tělocvičně, a ani o tom nevíte,“ pochvaluje si dovádění pod vodní hladinou. Nechává se dokonce fotit před bazénem, aby udělala svému oblíbenému sportu reklamu. Někdy se ale věnuje i suchozemskému cvičení. Její sportovní seance trvají mezi šedesáti a devadesáti minutami a snaží se střídat protahování s vytrvalostním tréninkem.

21.1.2009 14:31 | Ilona Laužanská,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.