FITweb

ZPĚT

Ilona Svobodová:„Divadlo je skvělá odtučňovací kúra.“

Jako Jitka ze seriálu Ulice na Nově řeší problémy s nepříjemným rozvodem, neustálým obtěžováním a psychickým týráním bývalého partnera.

V osobním životě je snad šťastná, srší energií a optimismem, má ráda pohyb a diety až tak neřeší.

* Co pro vás znamená slovo DIETA?

Asi mě napadá - trápení.

* Vyznáváte zdravý životní styl, nebo spíše hřešíte?

Se zdravým životním stylem to nepřeháním. Většinou jím, na co mám chuť. Během druhého těhotenství jsem ztratila chuť na sladké a nevrátila se mi. Což asi taky není úplně dobré. Na radu lékaře se občas přinutím a sním pár kostiček čokolády. Ale nemusím to.

* Máte doma plnou ledničku, nebo často zeje prázdnotou?

Doma máme pořád plnou ledničku. Co kdyby přišel někdo na návštěvu? Nebo co když po představení dostanu na něco chuť?

* Co ve vaší spíži, ledničce či kuchyni v žádném případě nenajdeme a proč? To tedy nevím… Jo! Ani na jednom místě nenajdete mražené nebo případně chlazené houby - nějak k nim totiž nemám dostatečnou důvěru.

* Vaříte, pečete, smažíte, grilujete? Co z toho nejradši a proč?

Moc ráda vařím a peču. V létě pak grilujeme, ale je to spojené většinou s kamarády, pohodou, večírkem…

* Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo, a co byste naopak nikdy nevzala do úst? Já jím strašně ráda. Miluju pálivá jídla a ráda vařím francouzskou kuchyni. Nemusím knedlíky, ale občas je také k omáčce (na přání rodiny) udělám.

* Musela jste už někdy hubnout do šatů?

Ne. Jen mě jednou rozhodilo, že čím víc jsem cvičila a cítila se lépe, nemohla jsem po mnoha letech v divadle dopnout sukni. I když to nebylo to tukem, ale svaly, nějak mi nešlo srovnat si to v hlavě.

* Kamarádíte se vy a pohyb?

Pohyb miluju. Chodím cvičit, jezdím na hory, v létě na kole a miluju horskou turistiku. Teď musím opatrně, protože jsem měla úraz ramene, na horách. Rehabilitace jde pomalu. Ale dobrý, nestěžuju si. I když ještě nechytnu kotvu (na horách) a nemůžu tou rukou nalít víno. Což jsou „zásadní problémy“…

* Jaký sport ráda provozujete a který s oblibou sledujete?

Ráda lyžuju, strašně ráda. Prkno jsem letos (zase po jiném úraze) vypustila. Sleduju surfy v létě na jezerech i moři. A prkna na vlnách (nevím, jak se to jmenuje). V létě strašně ráda chodím po Alpách. Ať v Rakousku či Slovinsku.

* Máte svou štíhlou postavu v genech, nebo je to spíše výsledek těžké dřiny? Štíhlou postavu nemám. Když začnu přibírat, začne se sám organismus bránit a dostaví se střevní potíže. Často je to ovšem i z nepravidelného jídla. Vím, že když jím pravidelně a méně, nebolí mě žaludek a nepřiberu. Mnoho let mám pořád stejnou váhu, jen se kila s věkem úplně usazují jinam. Ale to zná asi většina lidí.


CO VÁS NEJVÍC ZAMĚSTNÁVÁ V POSLEDNÍ DOBĚ?

* V Divadle v Řeznické zkouším Shakespeara - Antonius a Kleopatra. A právě ta Kleopatra bude dobrá odtučňovací kúra. Stejně jako kostým lady Felmet v Soudných sestrách T. Pratchetta v Divadle v Dlouhé.
* Pořád točím Ulici, teď jsou strašně zajímavé scény a baví mě to stále hrát.
* Těším se na jaro. Na zahradě miluju keř vilín, který kvete první (žlutočerveně) a je pro mě nesmírně optimistický.

JAK NEJRADĚJI ODPOČÍVÁTE?

* Hrozně ráda cestuju, jen není tolik času. I přesto ale cestování ráda plánuju, a tak se vlastně pořád na něco těším.
* Hodně ráda čtu, spím, miluju návštěvy a suché bílé víno. Teď se ovšem musím zabývat daněmi, což nesnáším!

18.5.2009 11:53 | PETRA LAMSCHOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.