FITweb

ZPĚT

Kirstie Alley: Rekordmanka v tloustnutí

Všichni si ji pamatujeme jako štíhlou a okouzlující maminku z komedií Kdopak to mluví. Od té doby ale přibrala na sto kilo a proměnila se v ženu úctyhodných rozměrů. Občas se sice vrátí na původní váhu, jenže pak přibere ještě o něco víc...

„Dobrý den pro mě znamená spoustu sexu, spoustu jídla a spoustu času stráveného s mými dětmi,“ hlásá svou životní filozofi i Kirstie. To se bohužel projevuje i na její postavě, která je čím dál zaoblenější. Miluje muffi ny a bagety namazané smetanovým krémem, k smrti ráda se láduje fazolovými chipsy. Je schopná spořádat celý pytlík na posezení. Má také obrovskou slabost pro máslo – je s to přidat si do těstovin koňskou porci tuku. A tak není divu, že kromě občasných období, kdy hubne, váží ve svých osmapadesáti takřka dvojnásobek své původní váhy.

MLÁDÍ V DROGOVÉM OPOJENÍ

Její nevyrovnaný vztah k jídlu má možná kořeny v mimořádně bouřlivém dospívání. Jako mladičká dívka se pohybovala mezi motorkáři, rockery a zapletla se s drogami. „Mám z toho období fotografi e, které mi tehdy připadaly hezké. Dnes vidím, že jsem tenkrát měla mrtvé oči,“ prohlašuje. Z životní krize se pak dostávala s pomocí scientologické církve, až se zdálo, že se začíná blýskat na lepší časy – jako herečka se prosadila ve Star Treku, provdala se za herce Parkera Stevensona, s nímž adoptovala dvě děti, a v necelých čtyřiceti se coby půvabná matka od rodiny zapsala do povědomí diváků v komedii Kdopak to mluví. Pak ale přišel rozvod, nadějně rozjetá kariéra a spolu s tím zběsilé přejídání a tloustnutí.

TĚŽŠÍ O 30 KILO

Během svého dalšího vztahu s hercem Jamesem Wilderem přibrala třicet kilogramů. „Jsem smířená s tím, že nikdy nebudu vypadat jako Claudia Schiff er nebo Cindy Crawford. Mám plné tvary a jsem s tím spokojená. Je mi jedno, co si o tom myslí zbytek světa. Moje kariéra se rozvíjí slibně, mám dvě děti a milujícího muže, tak jak bych si mohla stěžovat?“ prohlašovala. Jakmile ale nemohla být se svým milovaným, zmocňovaly se jí pocity beznaděje, které zaháněla přejídáním. A její přítel jí ani v nejmenším nedával najevo, že by měla shodit pěkných pár kilo. Ba právě naopak – v jeho zamilovaných očích byla stále dokonalá. „Když James odjede na dovolenou a po návratu zjistí, že mám pět kilo navíc, rozhodně mi to nepředhazuje. Řekne jen: Jsi tak nádherná!“

ŠTÍHLÁ KVŮLI FILMU

Když to producenti vyžadují, dokáže Kirstie zabrat a zredukovat tukové polštáře na minimum. Roku 2007, před natáčením komedie Veroničiny svůdnosti, držela asketickou dietu. Popíjela ovocné šťávy a připravovala si zásadně biojídla v pečlivě předvážených porcích. Ve fitness centru byla jako doma a několikrát týdně pracovala na své fyzičce pod přísným dohledem trenéra. Jakmile ale začalo natáčení, ve svém úsilí polevila. Náročný natáčecí program jí nedával tolik času na hlídání váhy a sportovní aktivity. Dalším rizikovým faktorem bylo kamarádství s herečkou Kathy Najimy, která vůbec neholduje zdravé výživě. Obě kamarádky se společně oddávaly kulinářským orgiím a kila šla vesele nahoru. Za pár měsíců byla Kirstie o celých patnáct kilogramů těžší. Kostymérky začaly její kynoucí postavu maskovat volnými hábity a stále silnější krk si pro změnu přikrývala dlouhými vlasy.

ZÁZRAČNÉ PREPARÁTY

Přede dvěma lety začala propagovat hubnoucí prostředky jedné firmy, díky čemuž se její váha rychle zredukovala na neuvěřitelných 65 kilogramů. Vážila se každý den a s uspokojením pozorovala pokroky. Protože ji vázala smlouva s výrobcem hubnoucích preparátů, chovala se ke svému tělu velmi zodpovědně. Jenže jakmile kontrakt vypršel, vrátila se rychle do starých kolejí a váha opět vyletěla nahoru. Kirstie se začala přejídat asijskými specialitami a bagetami a k váze se už ani nepřiblížila. Výsledkem je neuvěřitelných 103 kilogramů, tedy ještě o pár kilo víc než před začátkem hubnoucí kúry. A co bude dál? Uvidíme.

20.10.2009 13:49 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.