FITweb

ZPĚT

Čisté řešení: Zubní hygiena krok za krokem

Se zubní péčí je to jako s dietou, existuje mnoho zásad, ale proč nevyužít novinky, které jsou rok od roku lepší. Stačí si vybrat podle individuálních potřeb.

1. KROK MECHANICKÉ ČIŠTĚNÍ

Vybírat můžete mezi mechanickými nebo elektrickými kartáčky. Čím měkčí kartáček, tím šetrnější k dásním, ale tím také delší doba čištění. Běžně se čištění měkkým mechanickým kartáčkem pohybuje okolo 3 minut až po 20 minut u ultraměkkého kartáčku.

Kartáček na zuby TePe, 79 Kč – Limitovaná edice zubních kartáčků TePe pro dospělé a děti se čtyřmi veselými motivy. Edice je speciálně navržená pro nadaci Pink Bubble, pomáhající teenagerům po onkologické léčbě a část výtěžku z prodeje je věnována konkrétním projektům Pink Bubble.

2. KROK – DOČIŠŤOVÁNÍ

V mezizubních prostorech je asi 40 % plaku, proto je vhodné věnovat jim pozornost alespoň jednou denně. Nejlépe večer využijte mezizubní kartáčky, nitě, případně proud vody ze speciálního čisticího přístroje. Během dne sáhněte po mezizubních párátkách.

GUM Soft-Picks, 40 ks za 169 Kč – kónický hrot s jemnými gumovými bodlinami odstraní plak a zbytky jídla mezi zuby. Vlákna jsou napuštěna fl uoridy, aby ochránila zuby před kazem.

Ústní sprcha Philips Sonicare AirFloss Ultra, 2499 Kč – čistí mezizubní prostory jako zubní nit, zlepšuje prokrvení dásní, kombinuje vzduch a ústní nebo obyčejnou vodu.

Škrabka na jazyk, Curaprox, 83 Kč – účinná pomůcka při čištění zubů, vidíte i cítíte, co zůstává na jazyku i po vyčištění zubů.

3. KROK KVALITNÍ KOSMETIKA

Nejde jen o kosmetický doplněk, který osvěží dech. Dokáže vyřešit spoustu problémů, se kterými si ani ten nejlepší kartáček neporadí, jako je nedostatek slin, bělení, regenerace skloviny a odstranění citlivosti.

Zubní gel GUM Hydral, 159 Kč – zvlhčuje sliznici, určený speciálně pro hygienu citlivých a suchých úst. Nanáší se na dásně, jazyk a ústní sliznici, na noc před spaním.

Bělicí zubní pasta, Korres, 210 Kč – aktivní ingredience anýz, eukalyptový a kokosový olej, fl uoridy napomáhají odstraňovat pigmentaci z povrchu zubní skloviny, podráždění a záněty. Vhodná při používání homeopatických léků.

Biorepair Sensitivity Control, 164 Kč – zubní pasta pro citlivé zuby s patentovanou bioaktivní formulí microRepair, složenou z mikročástic hydroxyapatitu, jež je přirozenou součástí zubní skloviny a zuboviny (dentin), a zinkem.

Swissdent sprej, Summer edition, 249 Kč – limitovaná edice spreje s extrakty z limetky, kůry citronu a pomeranče v malém balení je kdykoli po ruce k diskrétní aplikaci.

4. KROK EXTRA TIP DIETY

Věděli jste, že existují také probiotika určená speciálně do ústní dutiny?

Doplněk stravy BioGaia, ProDentis, 159 Kč (www.profi med.cz) – přírodní probiotikum Lactobacillus reuteri zlepšuje mikrobiální rovnováhu v ústech, vhodné i pro citlivé dásně.


Článek vyšel v časopise Dieta .

14.2.2019 1:01 | Františka Těšínská,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.