FITweb

ZPĚT

„Šla bych do toho znovu.“

„Problémy s váhou jsem měla odmalička. Dětství a dospívní jsem strávila na odtučňovacích táborech a v lázních. V období, kdy jsem nastoupila do práce, se má váha ještě zvýšila, protože jsem si nedokázala na jídlo najít klid a čas.

MARTINA, PODNIKATELKA VĚK: 34 LET

„Problémy s váhou jsem měla odmalička. Dětství a dospívní jsem strávila na odtučňovacích táborech a v lázních. V období, kdy jsem nastoupila do práce, se má váha ještě zvýšila, protože jsem si nedokázala na jídlo najít klid a čas. V posledních šesti letech byly příčinou dalšího přibírání dvě těhotenství. V prvním jsem přibrala 28 kg a v druhém 24 kg. Moje konečná váha po posledním porodu byla 119 kg při 180cm výšce.“ Impulzem k rázné změně byl pro Martinu příběh její instruktorky spinningu Jitky, která také výrazně zhubla, a tak si řekla: „Když to zvládla ona, zvládnu to i já.“ „Začala jsem pravidelně cvičit i jíst a váha šla skutečně dolů. Za dva roky jsem tak zhubla 30 kg. Byla jsem šťastná, že se mi to podařilo, ale pořád mne trápily tukové polštářky na bocích, které přes všechnu mou snahu nešly dolů,“ vypráví Martina. Když diety ani cvičení nepomáhaly, mohla se s tím buď smířit, nebo zvolit radikální řešení: liposukci.

Martina se rozhodla pro odstranění tuku na bocích jednou provždy. „Samozřejmě jsem počítala s tím, že to může bolet. Začala jsem shánět informace o jednotlivých technikách a také reference na lékaře. Tak jsem se dověděla i o poslední novince, a to laserové liposukci – SmartLipo. Pro zákrok jsem se rozhodla kvůli domodelování postavy a také proto, že rekonvalescence je mnohem rychlejší. Po konzultaci s MUDr. Martinem Tománkem (kterému bych tímto chtěla poděkovat za skvělou práci, kterou odvedl) jsem už vůbec neváhala.“ Na klinice strávila Martina jedno dopoledne a cestou zpět se ještě zastavila v práci, aby se o své zážitky podělila s kolegyněmi. Příjemně překvapena byla i mírnou bolestivostí a minimálním omezením. „Do liposukce bych šla stoprocentně znovu. Moje pocity jsou fantastické, kamarádi a známí mě nepoznávají. Jsem ráda, že jsem si mohla tímto zákrokem odstranit problém, který mě roky trápil a hendikepoval,“ dodává Martina na závěr.

7.4.2009 13:00 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.